17. červenec 2010

Jedno je málo

Rubrika: Přestavby a renovace, Přečteno: 8671×, Komentářů: 12, Líbí se Autor: petik j.
Prozatím jen představení mého vozového parku. V budoucnu i popis renovací respektive úprav.

Zdravím všechny vyznavače Š110R!

Jakožto dlouholetý čitatel těchto stránek jsem se i já rozhodl přispět svou troškou a představit Vám svá auta.

První eRko (zvané "červené") mi koupil taťka ještě před osmnáctými narozeninami s tím, že jej společnými silami spravíme a třeba i lehce vylepšíme, abych měl v osmnácti čím jezdit. Tatík je strojním zámečníkem, ale k autům měl vždycky blízko a zvlášť za bolševika často „melouchařil“ spravováním aut té doby. Zato já tenkrát nevěděl o autech vůbec nic. Původní plán provést jen nutné opravy, drobné úpravy a do roka vyjet vzal brzy za své. O "červeném" se rozepíšu až příště, k prozatímnímu seznámení snad jen následující fotky pořízené před pár dny.

Červené eRko

Každopádně skutečnost, že už jsem měl skoro rok řidičák a stále nebylo čím jezdit, vedla ke koupi dalšího, tentokrát žlutého eRka. Od toho momentu uplynulo už 6 let, během kterých jsme nejdřív makali na červeném, zatímco žluté jsem běžně používal, pak jsme červené zpojízdnili a já rozdělal žluté... To všechno prozatím přeskočme a posuňme se do současnosti. Makám teď na žlutém autě. Cílem je dostat ho do stavu, který bude v rámci našich možností a schopností co nejlépe odpovídat jeho původní podobě při výjezdu z fabriky (r. 1980). Jiná je pouze barva – místo původní oranžové (kterou jsem spatřil až při odstraňování "saniťácké pískové žluti" :-)) má auto žlutý lak, který se používal na Fabii RS. K dnešnímu datu má eRko až na drobnosti hotový spodek – nápravy, převodovka, motor. Hotové je kromě maličkostí i spojení předek – zadek a brzdy. V těchto dnech tahám elektriku. Zatím jsem neřešil světla, ale jinak už všechna zařízení fungují (palivoměr, motor stěračů, ostřikovače, startér i ventilátor). V příštím týdnu se chystáme dodělat vodu a olej a auto „oživit“ :-).

Žluté eRko

Mám před sebou ještě 2 měsíce patrně posledních prázdnin v životě (...další takové volno asi až v důchodu :-)). Během této doby se chci autu maximálně věnovat. Potom už se k tomu dost možná dlouho nedostanu. Rád se s Vámi, čtenáři stránek, které mně byly zdrojem již tolika cenných informací, podělím o radost z postupující práce. Bude-li tedy zájem, rád občas přidám aktuální informace i fotky.

Užívejte těchto krásných dní ve svých krásných vozech!

P. Juriga


Rubrika: Přestavby a renovace, Přečteno: 8671×, Komentářů: 12, Líbí se Autor: petik j.
KOBERCE - Renovace se o kus posunula a na řadě jsou koberce. Stojím před rozhodnutím, zda shánět co nejpodobnější vzor, stříhat, nechávat lemovat... nebo koupit hotové, pokud je někdo dělá. Víte někdo něco konkrétního? Případně vlastní zkušenosti s výrobou/koupí nových koberců? Díky moc za info!!
Čau Petis, článek super, určitě pokračuj a piš a foť.


Skvělá auta, mně se líbí víc to žluté 😀 páč žlutá je nejlepší 🙂
Džone, provedeno.
Odpověď na příspěvek [ zpět ]
Zrušit
Ve 4.a 5. vydání Bati je též schéma MR 81.
Džone, o tomto článku zde samozřejmě vím, ale tazatel se ptal na instalaci k roku 1980 a tohle jsou starší schémátka...

Pokud vím, Daves má někde na stránkách schéma roku 1980 a navíc je tam ke stažení průvodce všemi elektroschématy od Š1000 do Š120 včetně změn v jednotlivých ročníkových proevdeních...
Tohle nestačí ?


http://www.skoda110r.cz/article.php?aid=214

Petře jestli máš originál v lepší kvalitě, nedal bys ho do souborů ke stažení ?
Zkus prohledat skoda.daves.cz
Díky 🙂. Tušíte někdo jak se dostat ke schématu elektroinstalace pro Š110R r.v. 1980? Víceméně to mám všechno zapojené, ale jsou drobnosti, které bych si rád ověřil. Díky moc.
Vítej tady🙂

Obě auta krásná, ale o červené vypadá docela ostře🙂