7. září 2012

3. setkání majitelů Š110R

Rubrika: Reportáže ze srazů, Přečteno: 7705×, Komentářů: 8, Líbí se Autor: RST
2012 Autokemp Rozkoš, Náchod

24.-26.8.2012

Předchozími 2 ročníky se podařilo Martymu založit pěknou tradici setkávání majitelů a příznivců kupátek na konci prázdnin. Je to jedna z mála akcí, kterou si v průběhu roku nechci nechat ujít, a tak i letos jsem se srazu zúčastnil.

Narozdíl od minulých let jsem měl eRko už nějaký čas doma a provedl jsem zase jednou nějaké předsrazové přípravy, zejména celkovou očistu auta a poměrně důkladné naleštění.

1. den srazu - pátek 24.8.2011

Chtěl jsem vyrazit poměrně brzo ráno, ale počasí se proti mě trochu spiklo a přes noc pršelo. Ráno bylo ještě mokro a mě se nechtělo vyrazit s naleštěným autem do vody a hned ho znovu zacákat. Vyrážel jsem tedy poněkud později a díky mezipřistání opět v Bydžově jsem do kempu u České Skalice dorazil až ke třetí hodině odpolední. Po registraci se mi povedlo dokonce ještě ukořistit i chatku na přespání.

Postupně doráželi další a další účastníci, a tak pátek proběhl v duchu debat o autech i o životě se starými i novými známými. "Do strojku jsme nakapali" nějaký ten žejdlík piva a i na nějaké to tekuté ovoce došlo a příjemná debata se protáhla dlouho přes zavírací hodinu kiosků v kempu.

2. den srazu - sobota 25.8.2011

Sobota byla hlavním dnem srazu, kdy se odehrávalo vše podstatné. Postupně přijížděli další účastníci a v kempu rozbalili své stánky i také již tradiční prodejci dílů, u kterých bylo možno zakoupit potřebné věci na naše krásné stroje.

Pak již následovalo řazení vozů do kolony pro spanilou jízdu na náchodské náměstí.

Řazení probíhalo poměrně dlouho a v době, kdy jsme měli být už skoro na náměstí, dojížděli ještě někteří opozdilci. Kolonu se nakonec podařilo srovnat a úderem jedenácté jsme za asistence PČR vyrazili. Přístupu příslušníků k takové akci si vážím a je vidět, že se mezi nimi najdou i fandové našich starých aut.

V Náchodě na náměstí jsme se podle pokynů pořadatelů seřadili do úhledného útvaru a chvíli ponechali auta na odiv přihlížejícím. Mezitím jsme se nakrmili a napojili a poté ještě připravili krátký improvizovaný slalom na náměstí, aby auta po startu hned nezmizela divákům z očí, ale chvíli se ještě ukázala na náměstí a přihlížející se tak mohli déle pokochat ladnými tvary kupátek.

Potěšující bylo zjištění, že i mladou generaci něžnějšího pohlaví stará auta oslovují a že v digitální době někoho baví fotit klasickým způsobem. Jinými slovy, ano, ta slečna fotila tisícovku Flexaretou.

Od druhé hodiny odpolední odstartoval další program srazu. Společné focení u klubového startovacího oblouku, přivítání starostou Náchoda a krátká zdravice místního senátora, jehož jméno jsem bohužel také zapoměl. Je ale příjemné, že takovíto lidé podobné akce neodmítají a obětují část svého volného času a přijdou pozdravit a podpořit účastníky srazu.

Poté jsme všichni postupně odstartovali do krátké orientační jízdy. Během startu byla každá posádka vyfocena pod startovacím obloukem a fotku pak dostala s pamětním listem při večerním společenském programu. Ten následoval po skončení orientační jízdy, která nás provedla částí náchodska přes Ratibořice zpět do kempu.

Z kempu pokračovala, pro některé pěší, pro některé motorizovaná, poslední etapa srazu do skalické sokolovny, kde pro nás Marty připravil společenský večer s večeří, hudbou a předáváním pamětních listů. I když možná nebylo v sokolovně vše podle představ účastníků ani organizátorů, byla to každopádně důstojná tečka za celým srazovým dnem a zaslouží si místo i v dalších ročnících srazu.

Pro mě tím účast na srazu skončila a vyrazil jsem kolem desáté večer k domovu.

3. den srazu - neděle 26.8.2011

Domů jsem dorazil po půlnoci, takže můj sraz zasáhl i do třetího dne. Nicméně pravé srazové dění bylo již za námi a já můžu jen odhadovat, jak vypadala něděle v místě konání srazu. Předpokládám různě náročné probuzení účastníků podle intenzity prožití společenského večera, balení a odjezd k domovům.

Závěrem chci opět vyslovit obdiv a dík zároveň Martymu, jeho rodině a týmu organizátorů za opět perfektně připravenou akci a začínám se těšit na další ročník, který s velkou pravděpodobností již nebude v Náchodě a Skalici, ale na jiném místě naší vlasti. Se všemi zase za rok nashle!

Na úplný závěr opět statistický údaj - eRek se sjelo podobně jako loni, 110.

Radek RST


Rubrika: Reportáže ze srazů, Přečteno: 7705×, Komentářů: 8, Líbí se Autor: RST
RST:


My dorazili později (zanešená tryska v karburátoru), akorát chvilku před Tvým průjezdem skrz oblouk. Dokonce jsem trochu tupě zíral na Tvé erko a než jsem si uvědomil, že je Tvoje, byl jsi fuč🙂:-)
Ty jo, Pajku, jsem tě vůbec nějak nezaregistroval. To mě mrzí. A jestli jsem tě někde přehlédl, pak to nebylo úmyslně.
mě moc mrzelo že jsem nedorazil - ráno mě zchvátila choroba zažívací...
Tak jsem se poprvé zúčastnil a bylo to krásný🙂


Krásný kemp. krásné stroje, super organizace a super oblouk🙂
Marty ten startovní oblouk je fakt parádní .
Tak příští rok už se zůčastním vastním autem. Ty fotky ze srazu jsou silná motivace Esmeraldu dodělat.
Odpověď na příspěvek [ zpět ]
Zrušit
Moc mě mrzí že jsme to letos nezvládly.Minulý rok to bylo super.A podle fotek i článku to musela být letos taky pecka.
Radku,pěkně sepsaný článek ke srazu.Sraz byl opravdu dokonalý jako každý rok a večerní zábava byla nezapomenutelná. 🙂)


Tu přidám odkaz na další fotogalerii: http://trabant24.rajce.idnes.cz/3.Sraz_Skoda_110r_coupe_club_-_25.8.2012/ .