23. září 2012

Běšiny Podzim 2012

Rubrika: Reportáže ze srazů, Přečteno: 5256×, Komentářů: 5, Líbí se Autor: RST
aneb znovu poslední sraz bez Fridexu

21.9.-23.9.2012

Po naší jarní neúčasti na srazu mě už zase trochu svrběly ruce po nějakým pěkným svezení, tak jsme se rozhodli opět vyrazit do Běšin na podzimní sraz a tentokrát zase jednou eRkem a trošku s ním znovu pozávodit. Více o mojí účasti s eRkem v článku o autě.

pátek 21.9., den první

Na sraz jsme vyrazli v pátek ráno, cestou jsme se sjeli s kolegou z práce, co si na podvalu vezl svojí závodní 120. My jeli eRkem po ose. Cesta uběhla celkem v pohodě, takže už kolem 11. jsme dorazili do našeho ubytování a pojedli tradičně dobrý oběd v místní restauraci. U penzionu jsme se sešli ještě s příbuzným kolegy, co vytáhl vyvenčit svou repliku 130RS. Pak jsme už vyrazili vstříc srazovému dění. Absolvovali jsme admistrativní přejímku v kempu, pak technickou přejímku v servisu v Klatovech a vydali jsme se na seznamovací jízdy s rychlostními zkouškami sobotního závodu. Cestou jsme absolvovali soutěž ve sprintu. Bohužel se mi nějak nepodařilo zjistit, na jakou to bylo vzdálenost.

Večer se ještě konal tradiční noční orientační závod, tentokrát netradičně pěšky po okolí běšinského kempu. Obešlo se to bez naší účasti, byli jsme po celém dni už poměrně utahaní, tak jsme dali dobrou večeři, nějakou sklenku na spaní a šli jsme chrnět, abychom si před sobotním závodem odpočinuli.

sobota 22.9., den druhý

Po pátečním, téměř ukázkovém, počasí babího léta jsme se v sobotu probudili do deště s mírnou vyhlídkou odpoledního zlepšení (což se nakonec doopravdy stalo). Vyrazli jsme do kempu, kde jsme trochu obhlídli dorazivší auta, pozdravili pár známých a kamarádů a pomalu jsme začli být vtahováni do dění kolem sobotního závodu. Mezitím jsem obešel ještě plac a snažil jsem se vyfotit zúčastněná eRka. Jak závodní, tak i "tunerské" části srazu.

Před závodem jsme ještě absolvovali povinnou rozpravu s jezdci a pak se šlo na to.

Během dopoledne se počasí na chvíli zhoršilo a začalo znovu pršet, spíš hustě mrholit, ale start a první RZ byly značně mokré. Ze závodu fotky bohužel nemám, protože okamžikem startu (pro nás 13:05) začne celoodpolední maraton přejezdů a RZ a je sotva čas sníst nějakou svačinu, natož zastavovat, tahat foťák a pak zase vše uklízet, aby to během RZ nelítalo po autě. Jelo se celkem 5 RZ na dvou tratích - RZ 1 a 4 na trati Úloh-Rajské, kousek od Běšin, RZ 2,3 a 5 na trati závodu do vrchu na Koráb ve Kdyni. Celkem soutěž měřila s přejezdy asi 160km, z toho zhruba 11km na uzavřené trati RZ. Až na nějaké drobné problémy s karburátorem jsme neměli žádné problémy s autem, a tak jsme soutěž absolvovali celkem v pohodě, dokonce se vylepšilo i počasí a poslední průjezd na Koráb jsme jeli dokonce za sluníčka, i když trať byla ještě zčásti vlhká. Trať RZ 1,4 byla místy docela rozbitá, ale zase ne tolik, aby se to nedalo docela svižně projet. Svezli jsme se tedy do sytosti, hlavně na Korábu jsem si jízdu eRkem slušně užíval, občas i mírně dveřmi napřed.

Po večeři jsme se dostavili na vyhlášení výsledků a k mému milému překvapení na nás i něco zbylo. Tentokrát jsem jel opravdu bez ambic na nějaké umístění, o to víc to potěšilo. 3. místo ve sprintu v kategorii do 1200ccm a 2. místo v závodě v kategorii N1.

neděle 23.9., den třetí

Neděle už obvykle pro nás nemívá se srazem mnoho společného, protože po snídani zabalíme a jedeme domů. I tentokrát to bylo zrovna tak, nikde jsme se moc nezastavovali a tak krátce po polední jsme dorazli domů. Až doma jsem zdokumentoval úspěch ze závodu.

No a to je asi tak o srazu vše. Bylo to jako obvykle perfektně připravené, vše klapalo jak mělo (aspoň z pohledu účastníka to tak vypadalo), takže opět velká pochvala všem pořadatelům v čele s Ermanem. Díky a těšíme se na příště!

Radek RST


Rubrika: Reportáže ze srazů, Přečteno: 5256×, Komentářů: 5, Líbí se Autor: RST
Pěkný článek a výsledek taktéž. A Radkova slova můžu potvrdit, Běšiny jsou prima. Já ještě nechyběl 🙂
Odpověď na příspěvek [ zpět ]
Zrušit
Díky za přání. Dejvide, nezbývá než se prostě přihlásit, sebrat se a jet. Stojí to opravdu za to, jak pro tunery, tak hlavně pro závodící.
Radku super, gratuluju k umístění 😉 Vždycky když čtu články o Běšinech, řikám si, že se tam někdy budu muset taky vydat 😀
Taktéž se připojuji k gratulaci a moc hezkému umístění😉 Jinak sraz opět paráda, pro mě jako "tunera" a i kamarád s Felicií kabrio si to poprvé užil🙂 Oba jsme si přivezli pohárky,já za 2.místo mezi nejhezčí 130RS-110R a kamarád 1.místo za nejhezčího veterána 😉


Hezky jsme si pokecali s ostatními účastníky,jen to ranní a dopolední počasí mohlo být lepší 🙂
No pěkně. Gratuluji k hezkému umístění.