28. duben 2014

Jarní slet - 2014

Rubrika: Reportáže ze srazů, Přečteno: 4341×, Komentářů: 6, Líbí se Autor: RST
tentokrát již poosmé

Orlické hory, 25.-27.4.2014

Letos již poosmé se uskutečnil již tradiční Jarní slet party přátel a známých, které spojuje společný zájem o eRka a jim spřízněné modely škodovek.

Po loňském hecování se letošní organizace ujal Michal K. alias mkupe a hned v úvodu musím konstatovat, že se ctí a na výbornou.

Pro nás začal sraz už ve čtvrtek po práci, kdy jsme se přesunuli do N.Bydžova a v pátek dopoledne pak pokračovali směrem k hlavnímu stanu srazu, chatě Lesanka v Pastvinách v Orlických horách.

Cestou jsme navštívili Žamberk a část odpoledne jsme strávili u a na přehradě na Divoké Orlici.

Páteční odpoledne jsme trávili už v Pastvinách, kde jsme navštívili přehradní hráz a její okolí a okolí mostu přes jezero.

Most přes přehradní jezero v Pastvinách, na druhém břehu útulná hospůdka U mostu.

U mostu je pěkná hospůdka, kde jsme pak s ostatními strávili večer u piva, jídla a naučili jsme se pít "Kofilu". Zde doopravdy nešlo o známou čokoládovou tyčinku, ale výsledná chuť v puse je stejná.(Do panáku rumu nasypat mleté kafe (trochu), do pusy nasypat cukr. Až se začne rozpouštět, panáka vypít. No, byla to na závěr trošku pecka, ale cestou potmě, do kopce zpět na Lesanku jsme to zase vydýchali. Někteří jsme šli spát, někteří pokračovali v likvidaci metly lidstva. Ne všem bylo pak ráno úplně veselo.

Po snídani jsme se hromadně přesunuli na místo staru v Dolní Moravě, na nejzašším parkovišti. Na něj dorazili i ostatní účastníci, co mylně čekali o jedno parkoviště dříve.

Auta seřazená před startem na parkovišti, rozprava před startem, někteří ladili stroje (nebo opravovali?).

Potom jsme odstartovali do cca 70km dlouhé orientační jízdy po Orlických horách. Musím říct, že výběr silnic a projížděných míst, se opravdu povedl. Cestou jsme ještě plnili určité úkoly - jednak hledat odpovědi na otázky přímo v itineráři a jednak poznávat celkem 14 míst podle fotografií. I když se nejelo na čas a jeli jsme dost volně, bylo to chvílemi co stíhat - sledovat itinerář, hledat odpovědi a ještě vyhledávat místa podle fotek.

Hned po startu jsme vystoupali do výšky 863m, asi nejvyšší bod trasy. Přes další klesání a výjezdy na kopce jsme se dostali na Česko-Polské pomezí, navštívili jsme Zemskou bránu a se zastávkou v muzeu řemesel v Letohradě jsme postupně dojeli do cíle. Víc fotek z cesty vlastně ani nemám, protože přes plnění úkolů a sledování trasy jsme nějak nestíhali ještě fotit.

V cíli nás pak čekaly ještě 3 doplňkové a vcelku vypečené úkoly - poznávačka jezdců F1, zapojení světel na pěkně připraveném panelu a vyhledávání součástek v katalogu dílů. Musím se pochlubit, že všechny tyto úkoly se mi povedlo splnit na max. počet, tedy 3 bodů.

Soutěžící a pořadatelé při plnění úkolů, "zapojovací" panel.

Mezitím jsme se nadlábli připraveného guláše, příp. plátku masa a zahájili pomalu konzumaci zrzavé vody. Po spočítání výsledků bylo všech 16 soutěžících posádek vyhlášeno, první 3 obdrželi originální poháry.

eRka všude kolem Lesanky a výhled od chaty do kraje.

No a pak někteří pomalu začali prchat k domovům a my ostatní jsme pokračovali v konzumaci piva, na ohni pečené kýty a věnovali se volné zábavě ve formě pokecu s ostatními až do různě pozdních hodin. Někteří jsme šli spát před půlnocí, někteří o dost později.

Domů jsme se rozjeli v neděli dopoledne, my si ještě udělali zastávku na Potštejně.

No a to je asi tak v kostce vše. Závěrem snad ještě zhodnocení, ale i z textu zřejmě vyplývá, že to byl pohodově strávený prodloužený víkend a že to stálo za to. Dík patří oběma Michalům, že se organizace zhostili, a se ctí. Že se našlo pár drobností, které třeba nebyly úplně dokonalé, to ano, ale nemá smysl si jimi kazit dojem z krásného prostředí Orlických hor, skvěle vybrané trasy a vůbec celkově pěkného víkendu. I počasí nakonec dopadlo přes drobné strašení dobře, takže jen umocnilo pozitivní vyznění celé akce.

Takže díky a těšíme se na další podobná setkání, ať budou kdekoli a uspořádá je kdokoli. A nebráním se opakování na stejném místě, protože je rozhodně kam se ještě podívat.

Radek RST


Rubrika: Reportáže ze srazů, Přečteno: 4341×, Komentářů: 6, Líbí se Autor: RST
Hezký článek Radku.

Děkujeme pořadatelům Máchalům za krásný sraz. Krajina krásná, jistě mnoho ještě co objevovat. Při vyhlášení výsledků jsme padnul do kolen když Michal Konečný jen tak oznámil že jsme při 8-mém srazu jeli tvar osmičku. Do detailu 8. sraz !

Rádi jsme se po zimě s Vámi všemi zase setkali. Vydařený víkend i počasí. Děkujeme !

fotky od nás : http://dejvv.rajce.idnes.cz/8._Jarni_Slet_2014

ujeto celkem 730km

PS: Lucko, přijedeme kamkoliv. OSTRAVA !!! Je fajná !
Pěkně jsi to napsal Radku,


opravdu zdařilá akce moc se mě líbila.


Máchalové SUPER !!
Upřímně Vám závidím, shodou okolností jsem se nedaleko pohyboval týden předtím a je tam fakt hezky. Má trasa vedla částečně přes Polsko (no... Polsko... ono Hrabství kladské bylo vlastně mnohem déle české než je teď Polské 😉 Takže pokud by se zase někdy směřovalo tímto směrem můžu dodat nějaké tipy kam zabrousit a obzor si rozšířit... Mimochodem nejvyšší bod té mé trasy byl o kousek výš - 1100m 😉
Odpověď na příspěvek [ zpět ]
Zrušit
Prekrasna priroda,vsak ceske zeme jsou moc krasne a velice dobre pripraveny sraz,to byla odmena za dlouhou cestu. Byli jsme skoro 23 hodin na nohou 😉.Gratulace celemu tymu "Machalu" a za sebe navrhuji usporadani v roce 2015 na stejnem miste!


Rad bych prijel pristi rok drive a trochu vice si vseho uzil 😀.


Obdivuji vsechny co udelaji takove povedene setkani pratel.Za moji osobu bych si pral kratsi AOS a vice casu na pratele 😉a krasne okoli a to ze vse neni jak si lidi vzdy predstavuji za to poradatel uplne take nemuze!
Radku, krásně jsi to napsal ...


Jak už jsem psala v diskuzi, my dojeli s bacilem za krkem až v sobotu po poledni, přidali jsme se k závodícím právě v Letohradě a alespoň kousek trasy se svezli podle itíku právě za RST a Hankou. Vše ostatní pak probíhalo dle výše napsaného, i my jsme využili volného času k výletům po okolí a nostalgickému vzpomínání jak tenkrát před deseti lety právě na Pastvinách začalo ono srazové setkávání 🙂

Bylo prima a doufám, že příští rok se potkáme zase na Pastvinách pod taktovkou Máchalů 🙂

Btw. kdybyste měli zájem, můžeme podobnou akci udělat i na Ostravsku, to byste koukali, jak je tady hezky 🙂 ale když on by z vás stejně nikdo nepřijel 😋 😀 🙂
Je to fajn přečíst si o srazu hned po víkendu 🙂)).

Moc mě má neúčast mrzí a doufám, že budu mít možnost to někdy v budoucnu napravit.

Kdo si to na bedra vezme za rok? Co Michale? Nebo je nějaký nový adept? Co Morava? Praha či Plzeň???