15. březen 2005

Kašpiho Modrá královna

Rubrika: Hundrtky a Litrovky, Přečteno: 6839×, Komentářů: 20, Líbí se Autor:
úplně rybí auto :-)

Už dlouho jsem přemejšlel o nějakým auťáku. Kámoš z vysoký a spolubydlič, nyní Ing. Carlos (viz. Carlosova Popelka) měl už víc jak rok stovárnu a shodli jsme se, že na to jak to je starý a levný :-), je to úplně boží auťák. Navíc u ČPP máte pojistku za 1600Kč na rok. Pořád jsem serfoval po netu a očumoval inzeráty kilovek. Měl jsem už nabídku za 1500Kč, ale vůz byl značně zkorodovaný.

Můj děda z Bavorova kilovku měl, ale strejc s ní jezdil do práce. Auto jsem znal, o prázninách jsem s kilovkou jezdil na ryby, uplně rybí auto :-) Strejc si jednou koupil Rencka a s dědou se shodli, že nemá cenu držet 2 auta, tak mi stovárnu dali. Takže jsem se stal šťastným majitelem vozu Škoda 100, r.v. 1975 - na kilovku nový vůz, nalítáno 103 tis. km. Jelikož měl děda auto věčně v garáži, bylo auto uplně v cajku, naprosto bez koroze. Já bydlim v paneláku, měl jsem strach aby auto venku netrpělo a obavy se potvrdily. Po zimě se objevuje lehká koroze zadních blatníků, ale o nic závažného nejde – zbrousit, přetřít a je zas rok pokoj. Spodek a podběhy jsem v létě natřel tlumexem, je to takovej asfalt co jde z kůže umejt jen ředidlem. Stojí to asi 300Kč a vyjde to na celý auto, vřele doporučuju, dává to dost.

S kilovkou jsem absolvoval několik jízd na kolej do Plzně (cca 140km), problémy se zvýšenou teplotou jsem na rozdíl od Carlose nikdy neměl :-) Spotřeba na delší vzdálenosti se jeví kolem 8 litrů, když teda člověk nejede 110, to vychazí trochu na víc :-)

Jinak stovárna je úplně boží jednoduchý auto, na kterym si většinu věci uděláte sami, pokud nejste joudové jako já - jednou mi přestali svítit brzdovky, to se pozná podle toho, že přestane na přístrojovce při brždění svítit kontrolka. Uplně jsem volal Carlosovi kde jsou pojistky :-) Jinak s Carlosem až dáme kilovky po zimě trochu do pucu, tak se určitě objevíme na nějakym srazu. Zdravim všechny pžíznivce Škodovek a hlavně kilovek a tisícáren!

Kašpi

Tak tohle je moje Modrá Královna


Rubrika: Hundrtky a Litrovky, Přečteno: 6839×, Komentářů: 20, Líbí se Autor:
Zdravim všechny stovkaře! Stovka je úplně úžasný,báječný a krásný auto,který má spustu věcí jaký nemaj novější auta. Tohle auto jsem si fakt zamiloval, i přesto že když jsem s ním jel poprvé, stálo mě to 1000Kč a když mě policajt řekl ať si vystoupim musel mě sam otevřít dveře,protože jsem nevěděl jak je zevnitř otevřít.
Já už jsem tam dávno přihlášenej. Ale budu závodit. Ale nevim jak to ještě udělam s motorem poněvač žadnej nemam hotovej. A tak ty jsi teda s budějovic jo! Ale bestak se tam potkáme.
Čau lidi.Kdo nejste ještě se svýma kárama zaregistrovaný na www.skodateam.cz na jarní sraz v kempu Běšiny, tak to koukejte provést, ať se uvidíme a můžem pokecat a zachlastat. Kašpi
Zdar Kašpi, mně to svítí taky při sešlápnutí brzd, ale dělal jsem novou elektriku a vyhovuje mi to tak víc. Jedeš do Klatov?
Odpověď na příspěvek [ zpět ]
Zrušit
Nazdar lidi!Díky za komentáře.K tý brzový kontrolce bych chtěl ještě říct, že mi svítí současně s brzdovýma světlama.Jak přestala,bylo mi jasný že je něco špatně a taky že jo,prostě brzdový světla přestaly svítit.Tak jsem párkrát vyměnil příslušnou pojistku,chvíli v poho a pak zase kontrolka při sešlápnutí brzd přestala svítit.Pak jsem přišel na to,že jsem měl někde dotek na kostru.Pak to zas bylo OK.Nevim jak to má bejt doopravdy,ale myslim že je to užitečná věc,kterou neměl ani táta na Felicii 🙂
jo jo,je to tak, normálně má probliknout při sešlápnutí, pokud svítí je třeba vyměnit čidla, zkontrolovat kapalnu a válec. a pokud nesvítí...no dokud to jede tak to jede :c)))
Kontrolka brzd má jen probliknout. Pokud svítí, což je nejčastější jev, měl by problém být v hlavním válci. Probliknutí kontrolky je ale myslím dokumentováno i v některé literatuře pro údržbu této typové řady.
Mě tak kontrolka taky jenom problikne při sešlápnutí pedálu, ale jak to má bejt fakt nevim...
Kámošovi u kila svítí kontrolka společně s brzdovými světly, mě u rapida naopak při poruše (resp. když se mi propadne brzdový pedál, takže je tam vlastně zbytečně, protože toho si snad ještě všimnu, no nééé?! 🙂
Při brždění že má svítit kontrolka? Mě to nic takovýho nedělá a mám pocit, že svítit to má jen při poruše... A brzdová světla mi svítí normálně. Tak je u jednoho z nás chyba🙂 Ale jinak hezké auto, tak ať se povede.
víš co stovka je neskutečnej šmejd akorát tak došmelce je to auto k hovnu a pro ostudu nechtěl bych ho ani pozlaceny ses ubožá!!!!!!!!!!!!
Vau je fakt pekna a zachovala...Fnadim ti kámo!!!Caues
při brždění přestane svítit brzdovka?to je takle?já myslel že jen problikne když je vše OK a jinak při poruše svítí, ale to se asi teda týká jen poklesu tlaku.
Viva la Hundrt. Odkud jsi?
Toš já som sa na stovečke učil jazdiť a svoje vôbec prvé polohodinky sa mi podarili na stovečke :-)/off course že to bolo na šotoline 🙂))/ Držím palec


Čauko
Hundrt forever. Už se těšim až to probereme někde na sraze. Pěkný auto, starej se o něj. Čus Výska
Tož pekné to auto. Mám taky takoví. A jsme skoro sousedi mám taky Strakonskou SPZ.
No jo no...stovecky jsou stovecky...taky mam na jednu moooc pekne vzpominky...at dobre jezdi...
jojo, kilovky davaj uplne nejvic, ale stopetakrosky sou lepsi🙂)
az budem velky tiez si taketo auto kupim..))