25. červenec 2010

Tomajkův žRalok

Rubrika: Vaše eRka, Přečteno: 5794×, Komentářů: 0, Líbí se Autor: Tomajko
Láska na první pohled...

Po eRku jsem toužil už dávno, to jsem ještě neměl řidičák. Ten jsem dostal v roce 2005 ale věci se daly do pohybu až roku 2007. Někdy v červnu jsem prodal svoji 120LS a čekal až se objeví ta pRavá :) Za ty prachy jsem si tu 120 měl nechat, byl to dobrý stroj...V druhém srpnovém týdnu byla v plánu dovolená v jižních čechách. Před odjezdem jsem prohledal internet jestli tam v okolí něco nenajdu. Našel jsem. Rok výroby 1980, najeto cca 75000km, oranžová barva, originální motor po GO, nový karburátor, brzdy, pneumatiky, nové kopretiny ve stříbrném laku a spousta náhradních dílů (motor, 2x čelní sklo, 4 nové plechové disky + plný kufr drobností). Takhle vypadala na fotkách:

Z fotek se mi strašně líbila, tak jsem si řekl že se tam zajedu podívat až se budu u vody nudit...Výsledek byl takový že jsem zpátky na Valašsko jel eRkem, prostě láska na první pohled :). Na 350km dlouhé cestě jsem se nesetkal se žádným problémem. Překvapila mě jak málo spapala. Vyšlo to nějak kolem 6 litrů na 100. A jede jak pila :) Když jsem ji poprvé vyfotil já, zjistil jsem že původní majitel byl lepší fotograf.

Po příjezdu domů jsem objednal na internetu zpětné zrcátka, protože bylo každé jiné. Rozhodl jsem se pro beskydky. Další fotky jsou už u mě doma s beskydkama.

Další týden se jelo na rampu kde se natítal podvozek a podběhy BODY. Při čištění podběhů od nečistot jsem objevil nějaké dírky ale nic vážného. Postupně vyvařuju. Do středového panelu v barvě auta jsem přidal jsem nějaké budíky: ekonoměr, hodiny, voltmetr a ampérmetr.

Přestává se mi líbit oranžová barva na středovém panelu, vůbec to tam nepasuje. V nejbližší době budu panel předělávat na stejný styl jak je palubní deska. A mám nové potahy.

31.12.2007

Dneska jsem dodělal ten středový panel. Dostal matnou koženku. Hned to v tom autě vypadá líp. Přidal jsem i rádio.

20.6.2008

Konečně jsem se dokopal k zakitování náhradní zadní kapoty. Jak jsem zjistil není to moc dobrá práce pro puntičkáře :D Trvalo to strašně dlouho, protože se mi pořád něco nelíbilo. Ale nakonec se zadařilo, nakoupil jsem barvy a předal to lakýrovi. Příště mu to dám rovnou.

Věčně mi nefungovaly "palubní" hodiny. Měl jsem je mockrát rozebrané ale pořád se zastavovaly. Jednoho dne jsem toho už měl dost, řekl jsem si že čas není důležitý a namontoval jsem místo nich budík na teplotu oleje. Teplotní čidlo jsem navařil na olejový filtr.

Navštívil jsem kovošrot a našel jsem tam poklad. Krásné (viz.foto :)) chromované nárazníky. Uvidíme jaký to bude poklad v novém kabátě...Každopádně už se oba těšíme jak sundáme plasty a namontujeme plechy :)

duben 2010

Ještě před zimou jsem ony chromované nárazníky nastříkal na černou lesklou. Neměl jsem ale držáky ani použitelné gumy nárazníků a tak jsme přes zimu i s barvou "tvrdli". Když jsem ani jedno z toho nesehnal rozhodl jsem se, že gumy tam dávat vůbec nebudu a držáky jsem nakonec našel nějaké doma. Teď v dubnu jsem to namontoval a líbí se mi to mnohem víc než plasty. Po montáži nárazníků jsem ještě odmontoval z mého druhého nepojízdného eRka mřížku zadního čela a taky jsem jí nastříkal černou barvou. Už delší dobu na mě čekal chladič s venkovním průtokem. Musel ven z auta a zjistil jsem že teče v tom mistě kde je naletovaný horní díl. Takže jsem to očistil jak to šlo a letoval...po zpětné montáži jsem zatím nepozoroval úbytech chladiva. Je to stejně krásný pocit, když všechno funguje tak jak má. Vzduchovému filtru jsem nadělil nový kabát a ještě jsem instaloval na přední okno Láďův nápis WWW.SKODA110R.CZ.

květen 2010 - červenec 2010

Úbytek chladiva jsem nakonec zjistil. Bylo mi totiž divné kde se u spolujezdce na podlaze vzal fridex. Pro změnu povolilo topení. Přední spojler s dírama jsem nahradil kvasiňáckým lízátkem. Nový kabát dostala podlaha. A znovu mi přišel pod ruku středový panel, tentokrát snad už naposled. Ampérmetr šel pryč a ubral jsem i rádio, stejně jsem ho neposlouchal.

POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ


Rubrika: Vaše eRka, Přečteno: 5794×, Komentářů: 0, Líbí se Autor: Tomajko

Žádné příspěvky