22. únor 2001

O stránkách...

Rubrika: Co se jinam nevešlo, Přečteno: 38969×, Komentářů: 53, Líbí se Autor: Džon
Jak tyto stránky vznikly a kdo za to může.

Kdysi dávno, přesně to bylo někdy na podzim roku 1999, si Džon koupil Škodu 110 R. Byl tehdá ještě naprostý laik, který v autě dokázal najít akorát motor (u eRka až na druhý pokus) a volant. Nějakou dobu jí měl na ježdění, pucování, luxování a oprašování. Potom ale několikrát uvařil a zničil motor, tudíž se s tím muselo něco udělat.

Velkej Pája

čestný prezident)

 • Inicioval tento projekt, a je jeho pravým duchovním otcem.
 • Při opravdových problémech s "know-how", je to většinou on, kdo přijde s řešením, které funguje.
 • Majitelem eRka zatím ještě není. Momentálně váhá mezi příbuznými modely 110 R a 911 turbo. Tak uvidíme...
 • Poskytuje týmu přes léto zdarma pracovní prostory.

Džon si řekl, že když už by měnil motor, mohl by se pusit do několika úprav, o kterých párkrát mezi řečí slyšel. Protože ale vůbec nevěděl jak, zkusil internet, o kterém je známo, že tam naleznete vše. V té době to ovšem neplatilo pro úpravy eRek.

Ryan Scappers

(ředitel technické sekce)

 • Stál u zrodu stránek a výrazně v začátcích pomáhal sepisovat první články.
 • Zasvětil ostatní do základů "eRkaření".
 • Jako první z nás byl majitelem eRka, napůl se svým bratrem "Ještěrem". Do 18 let s ním bez ŘP najezdil 5.000 km bez nehody a po obdržení ŘP druhý den eRko naboural.

Naštěstí v té době už znal Ryana a Ještěra, kteří o eRku již dost věděli a měli své zkušenosti s jeho opravami. Ovšem o úpravách toho moc nevěděli. Takže povečerech přemýšlel s ostaními jak co udělat a začal dávat dohromady první verze těchto stránek. Napsali pár nedobrých článků, bez fotek, bez nákresů, ale na radu Velkého Páji zatím stránky drželi v tajnosti, dokud nedostanou alespoň nějakou úroveň.

Ještěr

(poradce pro paranormální jevy)

 • Jako jediný z nás má odvahu řešit problémy o kterých absolutně nic neví. Překvapující je, že mu to většinou vyjde.
 • Ryanův bratr
 • Papírový majitel jejich eRka. Nakonec od Ryana jeho podíl odkoupil.

Na podzim 1999 koupil Džon nabouranou 125ku ze které měl všechny součásti na zamýšlenou přestavbu. Zima ale přicházela, a proto musela akce počkat na jaro. 1.1.2000, kdy by bylo krásné datum pro uvední stránek do provozu, nebyla stále jejich úroveň dostačující. Takže nic naplat. Na web se sice dostaly, ale bez propagace a bez umístění odkazů na vyhledávacích serverech. Byly stále tajné.

Pájík

(jednatel a kibic)

 • Když jsou všichni zoufalí, přijde vždycky "poradit", nebo se zeptat "jak jim to jde"
 • Dává pozor aby se neušpinil
 • Byl krátce také majitelem jednoho eRka
 • Převod auta dokáže na DI vyřizovat 3 dny
 • Džonův bratr

Džon toho stále o přestavbě moc nevěděl, ale jako zázrakem se mu podařilo zkontktovat přes všemocný internet Laďu, úpraváře a znalce každým coulem. Taže se pustil s Ryanem na jaře 2000 do přestavby. Někdy jim pomáhal i Velkej Pája a Ještěr. Pájík se chodil ptát "jak jim to jde". Obrovskou zásluhu na zdárném konci má Laďa, který Džonovi radil přes internet a odpovídal trpělivě na každou jeho otázku, či problém, kterých nebylo málo.

Džon

(levná pracovní síla)

 • Hybná síla celého projektu. Naučil se kvůli tomu HTML.
 • Autor největšího počtu článků (musim se pochválit... pozn. Džon)
 • Majitel žlutého eRka, o kterém vlastně tyto stránky jsou. Jsou zde v článcích popsané všechny na něm provedené úpravy. Bez tohoto eRka by nebyly úpravy a nebylo by stránek.
 • můžete se na něj obrátit s jakýkoliv problémem (zdejší email), ne že by všechno věděl, ale zná lidi, kteří by mohli vědět.
 • Pájíkův bratr

Všechny úpravy, které udělali a problémy, na které narazili, si Džon zapisoval a z průběhu celé přestavby si dělal fotky. Tyto zápisy a fotky putovaly na stránky a celá věc začínala být zajímavější. Konečně "menu" nezelo prázdnotou. Po skončené přestavbě, na podzim roku 2000 Džon konečně stránky představil veřejnosti.

Laďa

(odporný poradce)

 • Nastupuje s radami zkušeného eRkaře, když už je zbytek týmu v koncích.
 • Majitel "Pepina", který vyhrál 2. cenu v kategorii upravených eRek na Mělníku 2000
 • Na obrázku je 12. zleva ve 3. řadě
 • Výrazně pomohl pozvednout technické znalosti ostatních členů týmu, a úroveň stránek
 • S týmem spolupracuje přes internet.

Stránky se rozjely vpravdě výborně. Mnoho kladných reakcí autory povzbudilo, bylo opravdu znát, že stránky, ač nebyly vytvořeny zrovna profesionály, ale spíše fandy-amatéry, byly přijaty s nadšením. Dokonce byl v Praze uspořádán jeden menší sraz v hospodě, a lze tvrdit, že to bylo velmi užitečné ("...kde jsi to dokázal sehnat..."), poučné ("...musíš nahoře povolit dva šrouby...") a příjemné ("...slečno, dám si ještě jedno...").

Takže tímto vám chtějí autoři poděkovat za vaši přízeň, protože bez čtenářů by jejich dílo nemělo smysl.

(za 110 R TEAM sepsal Džon)


Rubrika: Co se jinam nevešlo, Přečteno: 38969×, Komentářů: 53, Líbí se Autor: Džon
Nazdár lidi,jak vás tu mlčky pozoruju,zjiš´tuju,že nejsem sám,kdo má problém s nahráním fotek do článku.Takže díky,jdu to zkoušet,snad se mi to podaří...ach ta MOZILLA!!!
to hyde: Jestli to nebude tím, že používáš Firefox.Řesil jsem to samý taky to nešlo. Nahraješ to tam ale musí stránky jet pod explorerem
No zatim to furt nejde, tak uvidíme, ještě to párkrát zkusím
POkud zlobí nahrávání fotek, není to chyba stránek jako takových. Často jsou to určité restrikce na straně uživatele (např. nastavení na firewalech a pod.) Pokud to přetrvává není problém se obrátit na administrátory. Jsou to ti lidi s \"A\" u nicku.
stránky máte fakt dobrý, to se musí nechat. Zdravim všechny erkaře. Není tady někdo z okolí Kutný hory, já jsem z čáslavi. Jo a chlapy, nejdou mi nahrát fotky k článku, asi vám to nějak zlobí, zkouším to už druhej den. Se mějte Typové. 🙂
Musím říct, že tyhle stránky jsou fakt nejlepší ze všech co jsem jich o eRkách, a stovkách videl. Je vidět,že tyhle stránky fakt žijou,každej den sem chodí spousta lidí,jsou tady skvělý články,fotky... Objevil jsem je ve chvíli,kdy už jsem si říkal jestli fakt ti všichni lidi kolem mě nemají pravdu a jestli nejsu fakt cvok,když se mě líbí 30 let starý auta a cpu do nich prachy. Vidim,že je nás víc a to je dobře...
Ahoj Džone, nebude zase nějakej restaurační sraz? Že bych si zařídil placenej přístup přímo🙂. Přiznám se bez mučení, jsem línej běhat do banky kvůli kilu🙂, když to nutně nepotřebuju. Ale na druhou stranu bych alespoň trochu tyhle stránky podpořil. Ale to není pobídka, aby jsi podražil🙂
Zdarec chlapi.tak teda musim uznat,ze ty stranky jsou dost husty.je to kvalitne odvedena prace.a spousta lidi tohle oceni.k
Nazdar pánové musím uznat že vaše stránky nemají chybu! Sice jsem nepochytil z jake oblasti jste ale zajímalo by mě jestli jsou nějací tuneři 110R i na severu moravy Klidně bych s něma prohodil par slov! Moje ERečko šlape krásně a mám z něho radost: mějte se RS Zdar
Pořád žiju a erko stále mám a jsem opravdu rád.
Převod původních komentářů je připraven, ale budeme to dělat až po převodu všech článků.
Džone, co takhle přesunout komentáře článků z minulých stránek? Ted dost článků nemá žádný komentář! A tam se daly najít zajímavé věci - Ty které ve článku třeba omylem napsány nebyly. Dik
po lepsom zhlidnuti vasej stranky sa vam musim ospravdlnit.toto je najfantastickejsia stranka aku som kedy videl.a povie o nej kazdemu koho poznam.moj brat je vlastnikom a tiez maniakom do tychto nadherných vozov,este raz sa ospravedlnujem.velmi som sa unahlil s tym mojim komentarom.prepacte.ked mam pravdu povedat tak mate dalsih obdivovatelov.
ked som si otvoril tuto stranku tak som si myslel ze to bude nieco o zdokonalovani tychto nadherných strojov.mohlo by tu byt toho aj viac.ale snaha sa ceni.
a este keby nieco tak: robofeky@orangemail.sk
Sedím už asi tak čtvrtou hodinu u PCka a Vaše stránky jsem z 80% přečetl celý - jenom jsem si musel koupit papírový kapesníky, abych si měl čím utírat sliny u těch finálních fotek...he he he ...a hrozně mě mrzí, že jsem coby dítě školou povinné zničil 1:24 model eRka - byly by to fajn fotky k tomu IGRA-tunningu, he he he... kdyby něco, 2215funlicker@krillo.wz.cz.

Ale hlavně hafo štěstí a hafo štěstí a hafo štěstí - s tím přežijete/seženete/vymyslíte cokoli.
Johny má pravdu,že éro je nejlepší sporťák od škodovky.Mám ero,který napráská i fávu(KOLOBĚŽCE).Lítá 170km/hod na 4.


Není upravený!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Do kylarny by chtělo dát aspoň motor 110LS do roku výroby 75
Erko muze uvařit jen blbec.Mam ero už rok a ještě jsem ho neuvařil.Až si dám dohromady svoje ero tak dam fotky.Ero je totalně schnilý,ale lítá 170km/hod.Je z roku 74 a motor není upravenej.
A málem bych zapoměl. Chystám komplet repasi a pořádný úpravy. Inspirace na těchto stránkách je 100% dík za ně. Jak budou nějaký fotky tak je okamžitě sypu sem. eRkům zdar!!!
Zdarec draci. Mám na vás dotaz. Koupil jsem za 15stovek 110R v parádním stavu ale bohužel bez papírů.A tu je můj dotaz:Jde 110R hodit na papíry ze Š100 klasiky čtyřdveřáka? Sehnal jsem je za pivo ale nevim, jestli mi k něčemu budou. Prej to přepsat de ale nikdo to neví přesně. Kontakt na mně je jiri.semek@email.cz nebo mobil 604606252. Juri
Posilajte me ty skody pleas!!!!!!!!!!!!!jo a myslim ze marenam se erka taky libjej
Toz nekecete a neco mna poslete dyz tak su z brna hojt .tak zatim hojte prdelaci a posilejte me neco ......na ten kurva mejl
su pro všecky škodarny ale er-ko je king jako prase,misto jmena mejl tak me neco o shadynácch poslete at sa nenudim zatim hoj! chlapi a cest MB
R-ko bych bral,ale zadne sa mojej blizkosti nevyskytuje....
Prave som zdedil stovku,ale ma v hajzlu motor...Premyslam co budem robit...Helpnete....Asi ju trochu proberu...🙂
Taktiez sa chcem pripojit k vsetkym gratulantom. Uz asi 1 mesiac mam aj ja R-ku a je to bomba. Nikdy som nechcel ziadnu skodovku (hranate kocky) ale R-ke som neodolal. Tak R-ke zdar a obehujte vsetko ostatne na ceste (aj tak sa nechitaju).
Som hrdim majitelom Skody 110 R ktoru som si zrepasoval, a poviem Vam ze by som ju nikdy na svete za nic nevymenil.Chcem poznamenat ze vsetko som si zrobil 100 precent original a v najblizsiej dobe chcem uverjnit foto.Takze nech ziju eRkary a ich stroje.
at zije erko
Cau hosi delam taky jedno Erko,mam ho zatim na boku,ale uz se to chyli ke konci.Az bude v kupe poslu foto,jsem novej ,ale jsou to supr stranky.
Erko je nejlepsi sportovni vuz!!! Stranky jsou perfektni!!
Zdravim dzone...a spol. po okuku vasich pages som sa tak nadchol pre Rko,ze si chcem jedno sam zrenovovat. som taky kutil a bavi ma to...ale trochu sa bojim o to,zacat...ale hadam to pojde,kazdopadne podam report...


nepoznas na Slovensku daku skupinu podobneho razenia co moze pomoct? tahat Diely a pod z CR je dost obtiazne pre mna...


keep on roaring!
jen tak dál hoši tyhle auta mají svou budoucnost ještě před sebou !!!!!!
Vaše stránky jsou opravdu skvělý....Jsem taky majitelem jednoho eRka,který momentálně natřený základovkou už asi 5 let čeká na lak....ale už dlouho nebude....díky za ispiraci...🙂
Gratuluju ke koupi luxusniho sportovniho vozu pro náročné. Žurnalistika by mi šla, ale musel bych jít do nějakého časopisu o Škodě 110 R 🙂
Musím se pochlubit, že jsem již 6 týdnů (ale připadá mi to jako věčnost) také majitelem eRka.


Zatím jsem z Vašich stránek stačil přečíst jen tenhle úvod, ale ten stojí zato! Džone - vykašli se na eRko a běž dělat do žurnalistiky!!! 🙂)
Kdo jednou okusil ten pocit vlastnit české Porsche - být majitelem nejkrásnějšího vozu vyrobeného v Československé i České republice - ten se ho jen těžce vzdá. Mám již druhé eRečko - to první jsem jako hodně zkorodované přenechal k renovaci rovněž fandovi, ale to druhém již nedáme pryč - je z roku 1971 v původním stavu.


Když nám naši známí z Německé S. republiky řekli, že s ním nedojedeme ani na Hranice (na Moravě), tak jsme se letos podívali na Balt na nejsevernější místo v Polsku a příští rok našemu eRečku ukážeme Atlantik ve Francii. Ať se Ti Němčouři třeba poser.... se svýmu VW AUDI BMW atd, stejně Škoda tu byla dříve !!!! Všem přátelům 110R držíme palce a blikáme na každé eRečko, které na cestě potkáme, tak to dělej i Ty ! Od volantu Vás zdraví Ivana a Jirka
Tohle jsou nejlepsi stranky venovane eRkum, na ktere jsem narazil. ten mrak informaci, navodu, clanku a fotek je uzasny. Jen tak dal.
Chlapi stranky mate O.K.Drzim vám palce.Je to tu hodně zajímavý.Zdraví Vás fanda a majitel eRečka.
kdeje ero
ja hledam Š110r jmeno plakat. please send sms 0608 278760
Ty budeš asi velkej drsňák...
Ja mam Skodu 110R Coupe,rv1977,modra metaliza,vytazene blatniky,al kola Skoda,motor 1300ccm-cca100Ps 8000ot min,max 200km h.0737 538336
V typech skodovek mate vsechny krome skody 125l-meli byste ji tam taky dat....
LuXa: To vůbec není marnej nápad! Bylo by fajn, kdyby se nad ním redakce pozastavila... 🙂)
Musím Vám poděkovat. Vysoce si Vašeho nadšení cením (také proto, že se z veliké části přeneslo i na mě). Rovněž po technické stránce nemohu (a nechci) tomuto projektu nic vytknout. Přeju hodně štěstí a snad Vám sem brzy budu moci zaslat i pár informací o svým kupátku. Nesmrtelnost eRkům!🙂
Jen takovej napad, co takhle dat sem obrazecek, kterej by se po vytisteni nalepil na dohodnuty misto na eRku? Rad bych vedel jestli ty eRka co vidim na ulici vlastni nekdo, kdo se vyskytuje i tady....P.S.Super stranky diky kterym jsem tydenim majitelem eRka - dik.
Fakt bezvadný stránky a to určitě nejenom pro majitele eRek!!! DOKONALOST SAMA!!! Škoda jen že se nedají prohlížet off-line...Vydržte v dosavadním tempu a zpátky ni krok! 🙂
Kluci fakt super stranka.Takova mi chybela,ale ted jsem ji nasel!
Teda chlapi,fakt dobry stranky.Jsem tu casteji a vzdy najdu neco novyho.Jen tak dal.Mejte se.