4. únor 2004

Tuning Jaro 2002

Rubrika: Reportáže ze srazů, Přečteno: 4047×, Komentářů: 10, Líbí se Autor: Petkar
každoroční sraz laďěných automobilů se letos moc nevydařil

Cesta do Brna:

V sobotu brzy ráno jsme se vydali na každoroční "Tuning" do Brna. Jeli jsme novodobým nezajímavým automobilem moderní výroby (takže jenom na koukačku) ve složení: Džon, Ryan Scappers, Bobík, Gotrek a Martina. Již ale několik kilometrů za Prahou nás překvapilo silně nevlídné počasí. Nejprve déšť snížená viditelnost a nakonec i sníh a tím pádem velmi nepříjemná jízda po dálnici. Po cestě jsme ale potkali potkali i dvě éra (jedním z nich byl Wild Wolf), která se do Brna probojovávala také, takže nám to trošku zvedlo pokaženou náladu a už jsme je okukovali...

Před Brnem se vyjasnilo, přestalo sněžit takže nakonec bylo dobré i to počasí, ačkoliv byla neskutečně lezavá zima. Na výjezdu k okruhu byly asi kolem 10. hodiny šííílené fronty, ve kterých jsme zahlédli pár zajímavých kousků.

Konečně jsme se dostali k okruhu, zaparkovali jsme jako "členové Golf klubu" - tedy mimo areál, zadarmo a bez čekání :-)

Prohlídka:

Vrhli jsme se nejprve na atraktivní místo na okruhu, kde by mohlo dojít k zajímavým situacím, ale moc foukalo, tak jsme rychle pokračovali na parkoviště omrknout co vlastně letos přijelo.

Závody:

Závody proběhly tradičně ve sprintu, ale tradičně to také bylo na dlouhé lokte - neukázněnost návštěvníků zapřičiňovala dlouhé prodlevy mezi starty a také to, že jsem jenom mrznul, čekal a nic moc neviděl.

Pár fotek jsem ale přeci udělal a souboj eRek jsem si ujít nenechal. Bohužel Škodě 130 RS při startu zřejmě praskla poloosa, takže nevyjela.

Zajímavosti:

Při procházení boxy bylo lze vidět několik zajímavostí. Sice jich nebylo moc, ale aspoň něco. Například ukázka jiskření 4 jiskřišťových svíček PAL (1. obrázek), zjišťování výkonu motoru (2. obrázek), zadek Oktávky - ale nevím co to jako mělo představovat - jen mě to zaujalo (3. obrázek) nebo zkouška jízdy na ledě ve Felicii pomocí speciálních zadních koleček ála nákupní vozík (není obrázek)

Na každém rohu také kdekdo likvidoval staré pneu, jak je dobrým každoročním zvykem...

Jestli se někomu něco stalo nevíme, jen po okruhu pádila tato dvě záchranářská vozidla. Na druhém snímku můžete vidět pořadatele uprostřed náročné organizační práce (dělám si jen legraci - odpoledne už hlavní nápor polevil a nechci snižovat práci pořadatelů - dopoledne jí měli jistě až nad hlavu).

Cesta domů:

Unaveni a vymrzlí jsme asi ve tři hodiny vyrazili zpět do Prahy. Po cestě jsme opět zabředli do nehezkého počasí a bylo vidět, že některým návštěvníkům tuningu se nezadařilo dojet domů v původním stavu. Nakonec se ale přecijen vyčasilo a všichni jsme skončili v teple svých domovů.


Rubrika: Reportáže ze srazů, Přečteno: 4047×, Komentářů: 10, Líbí se Autor: Petkar
Fakt dobry kazda snaha se ceni kdyz tak mrknete na http://webpark.tuning.cz jsou tam fotky ze srazu z noveho jicina budem delat asi vsrpnu tak jestli bude zajem tak se ozvete na delet@centrum.cz
Fakt dobry kazda snaha se ceni kdyz tak mrknete na http://webpark.tuning.cz jsou tam fotky ze srazu z noveho jicina budem delat asi vsrpnu tak jestli bude zajem tak se ozvete na delet@centrum.cz
dobrý, ale krátký
A teď už by tam mělo být všechno, (kromě jednoho zipu)
Jo to co nechodi jsem jeste nedal na web, protoze to jde po modemu moooc pomalu. Dneska jsem tam prihodil ty skodovky s motorem vzadu.
Ahoj Dzone,nejka nechodi odkazy na vsechno ostatni a skody s motorem v zadu.Jinak si mi to ani nemel fotit,je to zasrany od toho marastu.
Ajo - tester tlumicu! Ja mel za to ze tam maj valce a zkousej vykon... hmmm... Tak to se omlouvam 🙂
Odpověď na příspěvek [ zpět ]
Zrušit
Tentokráte bylo Brno špatný.
cauky jen pro doplneni ten obrazek co o nem pises zjistovani vykonu je ve skutecnosti tester tlumicu od KONI 🙂
Zatím jsem uploadoval pouze fotky eRek - zbytek dodám pomalu v průběhu dalších dnů (modemem to leze moc pomalu)