Fakt, nejlepsi je to Pivo. Ja jsem to taky delal tak. Popper ma v sebe na to jednu prisadu
To je možné, nechám se překvapit. Kdýžtak půjde zpátky starý ověřený čtyřqalt a tahle staronová půjde na operační stůl🙂
NO jo....taky se ti může stát že to nastartuješ a uslyšíš divný rachot a vrkot..... to můžou být zrezlé ložiska a nepojedeš nikam a montáž a demontáž převodofky na autě bude jen zbytečná práce 😉
Já bych se do toho sám nepouštěl, což by znamenalo další výdaje a navíc jsem už celkem časově omezený. Že jí stoprocentně nevýpláchnu je mi jasné, ale zkusím tu naftu a pak nějaký levnější olej. Děkuji za rady
Asi by bylo opravdu nejlepčí převodovku rozpůlit, vyčistit a napřed zkontrolovat...pokud někde ležela léta tak můžou být ložiska i některé části kol nebo hřídelí zkorodované a po chvíli provozu by se ti to mohlo kousnout nebo nepříjemně rozvrčet vlivem velkých vůlí....a navíc stejně pokud to byla závodní převodovka o níž nic nevíš tak by to v stejně chtělo udělat celkovou repasi 😉
Asi tě zklamu, ale pokud čekáš nějaký 100% zaručený způsob jak vypláchnout převodovku od motorového oleje, který 10 let někde čučákoval, tak toa si není🙁





Každopádně zkusit vypustit, otázka je, jak moc to bude "kašovité" dát normální olej, zkusit projet, vylít a zkusit znova propláchnout...





Skutečná jistota, zvláště u takovéto převodovky je, podle mně, pouze rozpůlit a zkontrolovat...
To už mě taky napadlo a vypustit to za provozní teploty. Ale raději bych se podíval na její obsah, pokud je ještě venku. Taky by se mohla vypláchnout nějakým levnějším převodovým olejem, za chodu, hned po té naftě
Čo tak preplachovací motorový olej?
Jedná se o převodovku do závodního auta, kterou jsem už nějakou chvíli sháněl. Ta nafta není vůbec špatný nápad, hned po ní bych už vědel, jak to zprovoznit. Díky Ti
Pocul som niekde, ze prevodovky sa zvykli vyplachovat naftou... ale asi by som sa bal jazdit so zmesou oleja a nafty v prevodovke. Ale ak je ta prevodovka vonku a je v nej nejaka stara sracka, ta nafta by tomu nemusela ublizit.
No jestli jí to pivo přidá na životnosti, jako Vám na humoru, tak jí můžu klidně nechat ležet dalších deset let na místě.

















Klidně mi může někdo normálně napsat, že se nic takového nedělá, ať tam naleju pouze nový olej, v opačném případě, co do toho můžu bez obav nalét? Poradí někdo? dekuji
Alebo akékoľvek iné hnusné slovenské pivo... Ak tam naleješ české, mák to ako klinec do rakvy!
Nejlepši to bude vyplachnout pivem- POPPER
Zravím, mohl by mi někdo, prosím, poradit, co s obsahem převodovky, která ležela nespočítaně roků v garáži? Jen vylét starý ztuhlý olej a dát tam nový nebo ji nejprve něčím propláchnout?? Děkuji