Stanley: diskuze "se zvrtla" příspěvkem 36517 😀
VOT: to, ze se nam tahle diskuze trosku zvrtla... Odpoved byla do plena vhozena a to je dulezite 😉
To Haness: Chceš recenzi na zadní kotouče: tady jí máš, je to sice staršího data, ale princip je stále stejný (aspoň u většiny co používají vzádu jako brzdiče čtyřpísty ze škody 130...)





http://skoda.panda.cz/clanek.php3?id=116
Dobrý, zasmáli jsme se. Ale, obecně bych přivítal názory těch, co kotouče na zadku mají. Takovéto sebekritické "už bych to nedělal", nebo naopak "je to moc fajn". Jestli to mělo nějaký pozitivní přínos na brzdové vlastnosti, nebo je to zbytečné. Dík H
Nevidím na tom nic špatného. Tazatel se zeptal, věcně sem mu odpověděl, sir Houška dotáhl mou odpověď k naprosté dokonalosti a co víc si přát...
OK, dovolil jsem si trochu zavtipkovat. Nezlobte se na mě, ale některý výplody a nápady k tomu někdy svádí.


Původně třeba zajímavý nápad se občas zvrhne v řešení spousty nesmyslů a tak trochu posun dějin Cimrmanovským způsobem (ukazování slepých uliček, aby jiní věděli, kde nepátrat).


Obecně mi docela vadí, že spousta lidí není ochotná se ke spoustě informací dopídit vlastní pílí. Nemám rád styl "zde jsem, mám problém, nechce se mi hledat řešení, poraďte". Tím nemám na mysli zrovna začátek tohoto tématu, ale tak obecně.
Taky mám ten pocit, že se v poslední době ze zdejší diskuse vytratila její bývalá solidnost, která na jiných Webech chybí.
KOukam se tady z toho stala solidní diskuze ala virt 😀
... já dám woe na zadní wokýnka samolebky a takowý ty jakože nasr.ný písty. To jako poede výc, ne? misym jako neš se sériowejma.


Soused wod wedle dal ňáký že prej jako kowaný pýsti že to jede jaxviňa...
lepky 🙂





lepky s ledkou





hi hi hi
Kucí, ale teď chvíli vážně...





Mohu nabídnout přepínače na palubní desku, páčkový, modře prosvětlený, páčka ve tvaru lebky





kdybyste někdo měl zájem 🙂
2Stan: Jasný, já to taky tak nebral. Jenom mě zajímalo co se dává dozadu za brzdiče.





A jako woe pičo, musíte mít taky nějakou mjůzik, takový rádijo Mekosonic, to je první liga, to hraje jak cip!!!
Daves: 😉
Stan: PS: modrý ledky s sebou 🙂
Stan: spíš na parkovišti před Lidlem 😀
to nets a kloggie: nic proti nikomu, hosi, nebylo to mireny osobne, jen proste tak, verejne do plena 😉





to Daves: ty pyco, woe i chladaky, joooo??? A co pricnej vejfuk, woe a takovy ty rozsireny kola a ... ??? ...neni to nahodou RSka? 😉Tak vecer za JeeeZeeeDeee 😉 wrrrr
pyčo, Stando, pyčo 😀





jinak woe, já woe na tý svý šáde mam woe i chlaďáky pyčo
To Stanley : ne tento důvod to není (ale pyčo by do tohoto kontextu možná i zapadlo, woe - brrr tohle mi je fakt proti srsti 🙂:)🙂:)🙂)...erko je z venku praktici serie, jen tam půjde GOčkovanej motor ze 120 (snížená hlava 120LS, eRková vačka, elektronické zaplování s řiditelnou jiskrou, předstihem apod) a 5Q. Zadní náprava je před 6měsící nová (předek to čeká teďka). Brzdy taktéž (trubky, hadice) a teď se k nim připravuje posilovač (sehnal jsem konzoli na matici). To není o tuningu - ani v interieru!





Jinak azbestové pakny mám doma (2sady) stejně tak jako desky a o tom, že to brzdí mnohem lépe vím.





Jak říkám, není to o tuningu, ale o lepších brzdných vlastnostech.
Já tam kotouče dozadu dávat nebudu. Nemám čas a ani peníze schánět nějaký sady a pak se s tim babrat.
nebo se pise pyco? 😉
jak rika Petr. Proc to delat? proc chtit prebrzdovat zadek?





Jsou s tim spojene i dalsi problemy, pokud neni uchyceni polonaprav 100%, bude se to trhat...





Nez tohleto, doporucuji sehnat ORIGINAL PUVODNI OBLOZENI SKODA, jeste s azbestem (pocatkem 90 let jsou tyto materialy zakazane), brzdi to o poznani lip, nez standardni seriove oblozeni (napr. FERODO). Eventuelne se nabizi moznost aplikace vetsich prasatek a kdyby joooo bylo treba zadek nabrzdit, je mozce pouzit pistky z 1203 a prestruzit tela prasatek... Proste, jsou jine a podle me lepsi a jednodussi cesty nez kotouce vzadu...





Ale mi jde o funkcnost. Chapu, ze nekdo to chce delat proto, aby v hospode za JZD rekl: "Josef, to vis, na myyyyy Shaaaaaade, woe pico, mam kotoucofffky i vzadu, pico... " 😉
To Nets, je jasné, že dvoupísty jsou dostatkové zboží, ale jak psal Petr, než budeš experimentovat, zamysli se nad tím, jak budeš dvěma vstupy (pedál a ručka) ovládat propojené pístky?





Proto každý dává čtyřpísty, protože ručkou ovládá jeden pár a pedálem druhý pár...
to rovnou tam dát brzdiče z VW Pasatu jak má Jiňa.. Ručka lankem nebo Octávka, golf atd. https://www.skoda110r.cz/article.php?aid=316&olimage=9720
A proč to dělat ?
A zkoušel jste někdo napojit kaplinovou ručku na stávající brzdový systém? To přece musí nějak jít!?
To právě nevím asi obyč 2pístky (mám je ve předu)...ale je to ve stadiu "vyvoje"
Kloogie: Dal bych tam kvalitní pakny, nevyšámaný bubny a nový prasátka. 😉 Pak to brzdí naprosto skvěle. Odzkoušeno, praktikováno ...





Ale k věci. Když se podíváš po netu na auta, jejichž majitelé namontili dozadu kotouče, v drtivé většině tam mají čtyřpísty. Proč ? Protože kromě provozní brzdy musíš mít i ruční brzdu. Dva páry pístků na provozní, dva páry na ručku. Nevýhodou je nutnost instalace nádobky s kapalinou a brzdovou pumpičkou k páce ručky a natáhnutí trubek a hadic. Jsou i kombinované brzdiče, které mají provozní brzdu ovládanou kapalinou a ručku mechanicky, lanovodem ... např Golf
A jaký brzdiče byste dozadu použili? Dvoupísty nebo 4písty?
jj, zavolej Lubošovi Ducháčkovi. Prodává tyto věci .. 737 941 610


A pak taky tady:


http://lubosduchacek.wz.cz/
Myslím, že ducháček to má v navídce a prodává
Tu to máš http://www.skoda110r.cz/article.php?aid=385 díky příjímám v pondělí 😉
Díky, díky, díky...já vím : proč vymýšlet něco vymyšleného 🙂:)🙂





Hledám jak zběsilej ale art."Štěpánův miláček" nebo něco tomu podobného nemůžu najít...nemáte někdo odkaz?
jj měl je Štěpán a jeho článek se jmenuje Štěpánův miláček nebo tak nějak 🙂
V náký diskuzi se to tu řešilo,myslím,že o tom ví Tátomechanik
Jo, viděl jsem to i zrealizovaný. Střed byl vyrobenej z bubnu a na něm kotouč ze předku. Měl to takhle udělaný na rallye kolega z Počernic.Foto ani číslo na něj jsem bohužel už nenašel.
Myslím, že to tak měl Štěpán na svým eRku, nebo se pletu? Rozhodně měl kotouče na mokrejch poloosách...
Napadl mě takový "trochu" ujetý nápad : nechat si vyrobit na zadek (mokré poloosy) kotouče, které by pasovali na poloosu uplně stejně jako buben (tzn naražené na konus + zajištěné perem)...nelaboroval jste někdo s něčím podobným? Technologicky se to zvládnout dá (včetně uchycení třmenů, ručka kapalinová), cenově by to unosné taky mohlo být...Co si o tom myslíte?