Jéje, to už se tu řešilo mnohokrát... podle jedněch je to odkaz na Škoda Rapid z 30. let, takže R=Rapid, podle pamětníků výroby eRek to byla dobová móda mít na autech všechno Rally, takže R=Rallye, někdo psal že to prostě znamená R=Rychlý...
Můj osobní názor je ten, že to nebude podle typu karoserie; jako Rapid se koncept klasického kupé nikdy a nikde jinde neoznačoval, Ford Mustang v tomto provedení byl Fastback, Fiaty byly Sport...
16. duben 2007