Jak jednoduše přetěsnit....

bordo: diky moc!!
Dík za příspěvky,
kloggie gasket seal pouzivame v praci a je v pohode urcite ti bude stacit
Michale, mrkni na vůli té nohavice, jestli není volná a třeba i nelítá. Mohla by být ta příruba(v oblastí šteftů) zdeformovaná natolik, že nepřitáhne nohavici k převodovce a samozřejmě že to tama i pak teče...


Pak by to chtělo vše sundat a srovnat přírubu
A co Gasket seal od Soudalu s tim máte někdo zkušenost? Já jsem to teď koupil na utěsnení převodovky. Je tam napsáno red a je to na bázi polysiloxanu - to teda vůbec nevim co je, ale prý je to silikon na tyhle věci - to mi řekli v autodílech, kde sem to kupoval... A jak čtu tuhle diskusi, tak to bude ten červenej silikon...
Pozor Michale neni silikon jako silikon ! pouzivam 20let jen DIRKO od Fa.Elring a ver mi, ze lepasi na trhu neni 😉
Tak tak, červenej nebo ještě lépe modrej silikon, nechat chvíli odpočinout a pak dotáhnout.
Michale, žádná tragédie. Vypusť olej, přírubu odšroubuj, odtáhni ten plechový klobouk, dosedací plochu očisti, podmázni červeným silikonem a šup tam s tím zpátky.





Jinak samozřejmě předpokládám, že ty příruby byly před montáží zarovnány.





Druhá možnost je to teď neřešit, něco s tím najezdit a až si to sedne, tak přitáhnout. Většinou se to časem zatáhne
může to být deformovanými dírami v plechové přírubě poloosy. Pokud to vyloženě neteče, tak bych to zkusil ještě po najetí nějakých kilometrů zlehka dotáhnout. Pokud to nepomůže, tak demontovat - zkontrolovat přírubu a dát nová těsnění. jednu stranu papírového těsnění jsem jen potřel olejem - aby to šlo případně rozmontovat bez zničení těsnění. Zbytek těšnění jsem potřel Hermosalem. Asi by to šlo i žáruvzdorným silikonem. Je to nemilé, ale snad se Ti to podaří vychytat. Zajímá mne, co poradí ostatní. Praktických zkušeností není nikdy dost. Mirek