Dekuji moc moc 🙂
Ahoj


Já si myslím ,že to chce spočítat objem kapaliny při provzní teplotě a Tlaku.a přidat rozdíl o tlak atmisferický


To zmamená třeba základní objem je 12l za studena při 1.at při 10°C což je 12,0024 l a při 80°C je to 12,35l .Pak záleží na tom kolik ti podrží zátka tlak a tohle si nepamatuju 🙁 Ale myslím si ,že prostor nad hladinou expanzky by měl bejt aspoň 0,6l.
no hodnoty +- ano,ale od neceho se chci chtnout,vis?Kdyby tak bylo 0,5l tak si myslim ze je to dost malo,tak se ptam nez zacnu neco vyrabet 🙂
no měla objem jaký si zrovna kdo vyrobil nebo sehnal....asi to měla každá jinak, dyt je to přece šumafuck jestli má 0,9 nebo 1,1 😉
nevite nekdo jaky mela presny objem oériginal expanzni nadoba na vodu v s130RS?