Já si myslím ,že to chce spočítat objem kapaliny při provzní teplotě a Tlaku.a přidat rozdíl o tlak atmisferický
To zmamená třeba základní objem je 12l za studena při 1.at při 10°C což je 12,0024 l a při 80°C je to 12,35l .Pak záleží na tom kolik ti podrží zátka tlak a tohle si nepamatuju 🙁 Ale myslím si ,že prostor nad hladinou expanzky by měl bejt aspoň 0,6l.
23. květen 2007