Zadna naprava/prevodovka - problem

Pokud cítíš na nerovnostech vozovky pohyb agregátu v řádící páce, nejsou


patrně v řadícím mechanizmu potřebné vůle. Zkontroluj "domeček" na konci řadícího táhla. (Je to takový ten plechový hranol s válečkem do kterého je zasunuto táhlo z převodovky).


Někdy ho někdo zmačkne, aby "necinkal" a ty gumové kostky v něm pak nemají vůli která tam být musí a dělá to to co popisuješ. Pokud nebyla na řadičce kulička, tak se vlastně ta potřebná vůle vytvořila tam a ty jsi jí vložením kuličky zrušil.


To mě napadlo jako jedna z možností řešení tvé závady.
Menil som len kulisu, tiahlo je original 4q, domcek je tiez original. Kulisu radenia som menil preto, lebo na konci paky, kde zvykne byt gulicka nebolo absolutne nic, rychlostka uplne volne plandala v tej dolnej casti, po tej gulicke nebolo ani stopy, vlastne to vyzeralo tak, ze tam nikdy ziadna ani nebola.... vyzeralo to velmi divne
Měnil si jenom konzoli, nebo i táhlo nebo jeho část(tzv. domeček) ?
Silentbloky motoru su v poriadku, takmer nove. Ale problematicke su silentbloky prevodovky - nikde ich neviem zohnat a urcite nie nejlepsie su na tom ulozenia ramien.... tie su este povodne
Nemáš utržené silentbloky na motoru nebo převodovce ? Vypadávání rychlostí většinou dělají propadlé nebo utržené silentbloky na motoru.
Nikoho nic nenapada?
Ahoj, nedavno som spozoroval podivne zvuky od zadnej napravy, ked prechadzam nerovnosti. Pred par tyzdnami som menil konzolu radenia - 4q za inu, bez vole. Vsetko fungovalo püaradne, radilo sa dobre a presne, no zrazu sa zacali vsetky nerovnosti na ceste prenasat az moc na rychlostku, na horsej ceste alebo na zeleznicnosm priecesti obcas vyskoci rychlost. No na na nerovnostiach citim kazde preperovanie kolies na rychlostke, od napravy a prevodovky sa ozyvaju rany, akoby bolo nieco urvane, no pri zbeznej vizualnej kontrole som nenasiel nic uvolnene, klepost sa ale ozyva aj ked na stojacom aute trochu pohybem zadnymi kolesami. Neviete niekto poradit, co by to mohlo byt?


Auto inak ide v pohode, v zakrutach sedi dobre, gumy sa nederu, geometria bola robena pred 2000 km...