Někdy se taky stane, že někdo vyndá motor a nechá převodovku viset jen tak na silentblokách a táhle řazení - tím se ohne pohrabáč (nevím jak tomu říkáte u vás 🙂 co kouká ven z převodovky z předního víka. Pak to taky řadí dost naprd
to nepresne razeni je vlivem kulisy- ted jsem menil jak kulisu, tak silentbolky na táhle (jsou ted skoro na pevno), a řazeni je naprosto presne, a dráhy jsou jak u Fabie, jen zpatecka a jednicka jde tvrdeji... pred opravou to byla doslova šaltrpáka- pletla se 3 s 5, a 4 se zpateckou
Tohle špatné řazení mohlo být způsobené vyběhanou kuličkou na řadící páce, tohle byla bolest 1000... do kulisy se dostával prach z topení a rychle se opotřebovávala, musela se dost často čistit a mazat.
Hm, na jednej S1000 mi slo zle radit. Resp. slo radit, ale drahy neboli presne, radenie bolo ako nejake carovanie, zatocilo sa s pakou nejakym smerom a rychlost tam zapadla. Takze tam mohli byt ohnute vidlice, alebo mohlo byt len nieco zle zmontovane?
Většinou se mění jen synchronní kroužky a ložiska, kola málokdy, to by musela být převodovka opravdu rozbitá a nepojízdná a pak je to na pováženou takovou převodovku opravovat





a vidličky jen když jsou hnuté ale to by zase nešlo řadit nebo špatně řadit
zdravim,


co vsetko je treba na renovaciu prevodovky? Vymenit synchronne kruzky, niektore ozubene kolesa, ak treba. Este nieco? Zasuvacie vidlice sa mozu opotrebovat?


vdaka


martin