No, ona mrkev to ložisko umístí docela přesně na prostředek🙂 Takže at je to ložisko velký nebo malý, případná nevýměna bude mít za následek prodloužení, resp. zkrácení chodu pedálu, dle klíče: čim větší ložisko, tim kratší chod pedálu (na zimu budu dávat větší ložisko z nevimčeho). Je ale potřeba dát pozor, aby na vypínací části spojky dolíhaly pouze kluzný části ložiska, jinak to opravdu dost rychle zničíš
Ložiska se liší konstrukcí, jedno má plochý bok, druhé tam má výstupek. Jsou i jinak velká. Stane se jen to, že ložisko nebude dosedat jak má. Samozřejmě to bude fungovat - jen s negativním vlivem na opotřebení.





Je to stejný, jako přidělat kopretiny klasickýma matkama, do koncových světel dát velké žárovky, nebo spojit dráty smotáním do sebe. Taky to bude fungovat 🙂
se divíš tomu češtinovi ? :O)





Fantomas byl cizinec a nejvíc leváren páchal ve Francii a Velké Británii 😉 🙂)))))))))))
VanThomas: Opravdu profesionální přístup .... a skvělá čeština
Jsem samozřejmě pro to ložisko vyměnit, ale praktycká zkušenost... co se stane když ho nevyměníš? no stane se soudruzi leda hovno. Kámošovi jsme do 120 MY76 našouply motor 742.13 s talířem a do jedný nejmenový š130 putoval motor 742.12 s vynutou spojkou a na výměnu ložiska v obou případech nikdo ani nevzdech...


Obě auta najely hezkejch pár desítek tisíc....
A tak už vím i to označení. Vypínací ložisko PLC 04-24


obj. číslo 969-002516


Ještě doplním, že při použití původní vypínací páky bude nutné použít delší vypínací tyčku
Ano, je jiné. Označení z hlavy nevím, ale když budeš v prodejně požadovat spojkové ložisko pro talířovou spojku, dostaneš to, co je potřeba.
Zdravim, ludia namontoval som namiesto 180 mm spojky s vynutymi pruzinami spojku 190mm so stredovou pruzinou, a pytam sa ci spojkove lozisko je ine na 190 ako na 180...vdaka