disků s roztečí 4 x 130 14" i 15" je k sehnaní dost Š Octavia, Spartak, Felicia, 1202, 1203 tak vocogou ? sehnat dojezdovou gumu patřičného rozměru a nasadit ......





No i když pro někoho i taková 155-14 může být taky dojezdová guma 😉
Tak díky..asi někde zkusim sehnat to dojezdový kolo a převrtam díry..
Koukám, co tam mám chyb a překlepů, ale hlavně že si rozumíme 😕
Souhlasím s láďou...





Kolo asi mít musíš, ale dost aut má ve výbavě kolo "dojezdové". Myslím si, že rezerva nemusí mít stejnej vzorek ani rozměr.
Můj názor je že rezervní kolo musíš mít.





1) je to součást povinné výbavy, stejně jako zvedák, lékárnička, lano, trojúhelník atd.





2) U našich vozů s motorem vzadu je to součást koncepce deformačních zón při nárazu.





Nevím, jak řeší příslušné směrnice, ale pravděpodobně jako všechen jiný technologický pokrok, byť se v tomto případě jedná o sadu na opravu píchlého kola. Pravděpodobně rezervní kolo nemusí vozy, které to mají již legálně od výrobce homologovanou opravnou sadu ve výbavě daného modelu.
Zdravim..potřebuju poradit jestli je povinnost mít v autě rezervu nebo stačí sprej na vypěnění pneu pro dojetí.. nikde to nemůžu najít 😕 dík za rady