Test pro zajímavost: Made in China

ZdenoR: Pravda. Obecně bych to nazval "bordel".





Ještě před nějakou dobou, cena byla úměrná kvalitě. Stačilo znát relace a někam zasadit svůj poměr výkon/cena. Když si chceš koupit něco dneska, musíš se stát expertem v oboru - nejen užitné parametry, ale i přes použité materiály a jeho vlastnosti.





U autodílů ještě pořád věřím na originální díly, ale tenhle případ s opajclýma brzdama do detailu (až na materiál, kde byl použit tradiční čínský papír) mě docela děsí.
Ono to není ani tak o tom nekupovat levné věci. Problém takových falzifikátů je, že si je koupíte v domnění že jde o origo a nepoznáte to ani na ceně.





Teď nemyslím konkrétně jen desky...
Zajímavé počtení o "zkroucených kotoučích" http://trinom.org/tmp/brakemyths.pdf .
No však oni se za to v AZNP nijak nestyděj 🙂
Nojo Hot Wheels 😀
matně si vzpomínám, že se tady řešili nějaké no-name Ferodo DS 2500. Taky by mě zajímalo co to bylo vlastně zač.
Můžu to jen potvrdit. Cenový tlaky nutí evropské výrobce zadávat výrobu do Číny. Máme to taky tak. A světe div se, dokážou udělat i kvalitní výrobek, srovnatelný s cenou evropského dílu. Jen mám trochu obavu o stabilitu výroby a udržení kvality.
vhml: Za nekvalitou čínské produkce stojí mnohem víc faktorů.





Kvalita materiálu je ten nejznatelnější - v masové produkci se doslova počítá každý cent, rozdíly jdou do milionů denně, a za ty se má někdo dobře 🙂





Výrobní technologie - Stroje jsou jeté, nástroje tupé, předlohy pro CNC vyrábí špatně placení zaměstnanci, kteří si za svou prací nějak moc nestojí. Moc bych za to nedal, že se např. u ražení používají raznice stejné nebo nahrubo upravené z něčeho jiného apod.





Cut-cost je hodně podobný kvalitě materiálu; většinou se vyznačuje tím, že zvenku vše vypadá ok, a šetří se na tom, co není vidět. Mám super příklad - Tatra 603 z edice Legendární Automobily. Všichni vědí, že je to IXO models, ale jenom kastle ze zinkové slitiny! Když se podíváte na podvozek nebo ho nedejbože rozeberete, kvalita zbytku odpovídá vietnamské produkci angličáků za 10Kčs z počátku 90.let.





ALE - kvalitu či nekvalitu nerozhoduje fabrika, ale odběratel! V současné době jsou výrobní kapacity v číně na evropské/americké úrovni a záleží jen a jen na definici odběratele, kolik a za kolik!
Ja pis nechapu pro Cina produkuje nekvalitni veci. Pokud to obrabim seriove, tak to delam na cnccku a tam to vyrobit rovnou kvalitne prece neni vic prace nez se na to vysrat. Stejne tak materiál. Rozdíl mezi nejlevnější a kvalitní ocelí je pár korun na kilo. I kdyz na druhou stranu v tisici kusovejch seriich je kazda koruna nakladu strasne znat...
Čína je země netušených možností. Často jsou napřed před samotnými výrobci. Třeba čínské HTC je dvousimkové. Ale sám mám světlo na autě z číny. Je rozdíl dát 2400 za original nebo 400 za čínu. A svítí. Zpětné zrcátko mám také z číny. A obraz se v něm v celku dobře zobrazuje. Ale funkční součástky, to fakt ne. Rozebíral jsem čínský tripoidní kloub do poloosy. Jehličková ložiska vypadala jako nastříhané hřebíky. A solidní vůle byla již v základu. Můj kloub měl najeto 110 tisíc a vůli skoro neměl 🙂 Kulové čepy, brzdové destičky... K čertu s tím. Stojí to pár korun, nemění se to častěji než jednou za rok. A závisí na tom váš život.
Co se divíte. Kdysi se mi dostala do ruky čínská replika světla na fáčko kde byla cedulka kontroloval: Vomáčková a za tím její podpis. Origo krabička? Drobnost....
Já na to taky vyvalil oči,že je dělají jakoby v origo krabičce. Dělám v autoservisu a ještě jsem se s nima nesetkal, naštěstí 😉 Stlačená tma z Číny 😋 I ČZ řetězy? Jaj boha, ještě že jsem dal origo Škoda,teda jestli je to origo😀 Chlapci z Číny neznají meze!
V jedný mototechně mi tvrdili, že falšujou i řetězy čz, tak snad doma nemám bláto🙁
Kde asi udělali soudruzi chybu...
To je teda masakr... Měl jsem za to, že v těch šedej krabičkách se to dá koupit jen v origo servisech Škoda. Jen doufám, že teda nefalšujou i TRW...
Nejsme tak bohatý, aby jsem si kupovali levný věci 😉