Já nevím teda co a proč řeší GM, ale měl jsem toto za dávno vyřešené. Zpravidla originální brzdy - tedy kombinace kotoučů a desek nepískají, neb to má automobilka vyřešený, co k sobě patří. Problém nastává u výměn, ale i tak je to vyřešeno, např. Lucas používá na obvodu desek nános jakéhosi antivibračního nátěru a deksy jsou odolnější proti pískání.
Tak nevím, jestli je to opravdu takový problém, ale moc aut s pískajícími brzdami opravdu nepotkávám. Asi nemají u GM do čeho píchnout, nebo pisálci kloudně o čem psát.
Mne stačí, aby sa mi dostal kamienok medzi kotúč a kryt... A ten piskot je neskutočný 🙂 Porád dlhý klinec, ktorý je už súčasťou povinnej výbavy, a hurá kryt poodtláčať, aby kamienok vypadol...
Já tenhle problém řešil, protože po ohřátí brzd bylo pískání opravdu nesnesitelné a ozývalo se při jakékoli manipulaci s pedálem, po zvolení jiných desek (DS2000) pískání zmizelo, ale že bych kvuli tomu vymýšlel kotouč s antipískem?
Tak nějak nevím... ne že by mě občas nepískly brzdy, ale nijak mě to nepřekvapuje a dělat kvůli tomu takový humbuk, vymýšlet kotouče které budou XX krát dražíš atd. Trochu mě to přijde jako by už neměli do čeho píchnout...
26. leden 2012