Tip na dílnu - renovace náprav 110R

dik za ochotu kukulsky@atlas.sk
Petr: taky bych chtěl m.danik@seznam.cz
Když mi dáš mail, pošlu ti výkres na něj i s popisem, jak hotový přípravek používat. Ale jak jsem psal, jde to jen na nápravě zamontované do auta.





Jinak dodám, že silnější podkova (3mm) změní odklon o 0,52° a slabší (1mm) o 0,15°.
presne o to Jankoj slo....... a zrejme to aj rovnako poriesim. Hoc bol by som spokojnejsi...s tym pripravkom
Myslim, že jde Jankoj o to, kolik má dát podložek pod horní kozlíky... Tenhle problém jsem řešil a nevyřešil, tak jsem dal všude silnou a slabou a šel od toho 😀.
Pokud vím, tak ne. Existuje výkres přípravku a mám jej, ale ten se používá na nápravě namontované na autě.
existuje vyrobny vykres pripravku na nastavenie odklonu na demontovanej prednej naprave ? Dakujem
Tak tak na nápravu jsou třeba přípravky na silentbloky horních ramen, přípravek na nalisování futer otočnejch čepů a výstružník...
Rozebrat to jde vesměs běžným nářadím a pokud chceš měnit i klouby za nové, staré se dají prostě vyrazit. Jinak je vyndávám stahovákem. Na montáž je potřeba pár jednoduchejch přípravků, hlavně silentbloky horních ramen jdou bez toho hodně těžce.
Ono je to stejně nejlepší si s tim pohrát sám...
Díky moc pánové za zájem a za rady! zkusim předek rozebrat kam až to půjde a ozvu se. Trsysání / lakování / drobnosti apod. zmáknu. Mějte se fajn! Petr
Nemša: pokud by ti pomohlo rozebrat a složit (mám nějaké stahováky a přípravky, jen vystružit futra musím nechat udělat, ale mám kde), tak mohu posloužit. Bohužel, podobně jako m8rinek, na pískování a natírání nemám času nazbyt. Když sháníš střední Čechy, jsem u Brandýsa. Klidně mi napiš emila, můžem se nějak domluvit.
Nemša: kdybys mi nápravy dovezl rozebraný jsem schopen zajistit otryskání a nástřik za lahvinku, ale jsem zdaleka - Moravské Budějovice
Demontáž zvládneš zpravidla s kladivem a gola sadou.





A montáž, pokud jde o nalisování silentbloků, naklepnutí pouzder a jejich přestružení, tak by neměl být problém a jsem ochoten Ti s tím pomoci, jenže jsem z Jablonce n/N, na základní demontáž a montáž, čištění a natírání bohužel nemám čas...
Pánové, díky za odpovědi. Pragos jsem kontaktoval, p. Vaněček ale zatím vozy mladšího ročníku než 69´nedělá. Podobná práce je dneska problematický artikl. Bohužel nemám potřebné dílenské přípravky pro de/montáž specialitek jako kulové čepy, čepy řízení, lis na silentloky nebo výstružník na svisláky. Zvládnu běžnou montáž věcí kolem, ale obávám se že zmiňované \\\\\\"špeky\\\\\\" udělá lépe profik. Nechci vyvařený a olakovaný skelet posadit na tu původní lišku ryšavou.
Radku, taky mě to napadlo, ale vzhledem k tomu, že už tak mi připadá, že toho mam až moc tak jsem to zavrhnul, právě proto, abych měl čas na svoje 🙂))
Že bych k motorům přibral i nápravy? To se pak ke svejm autům nedokopu asi už vůbec.
To udělá každej automechanik, otázkou je jak a za kolik.


Co třeba pragos?
Tohle momentálně asi nabízí jen tym-motorsport, ale ceny jsou ,,zvláštní,, a kvalita taky...
Ahoj všem! Chci se zeptat zda někdo může doporučit autodílnu (Praha / Střední Čechy), které bych mohl zadat renovaci přední a zadní nápravy na 110R do originálního stavu. Představoval bych si komplet otryskání, nátěr, výměnu tradičních dílů (vč. zadních poloos), renovaci převodky řízení atd. Nápravy mám demontované z vozu. Děkuji mnohokrát za tipy, omlouvám se za případný opakovaný dotaz a zdravím, Petr