Klička v legislativě, existuje?

přesně tak, jakmile se projeví změna vozidla, pokud v minulosti nebylo pojištěné, taks se ozvou. ted stalo i mě.
Laďo: není zač. Mně (tedy právníkům) se podařilo udolat ČKP. Pro mne byl největší problém přesvědčit právníky, že pravdu mám já 😀





Jinak tedy nechápu, jak by mohli prokázat provoz vozidla, když bylo důkazy prokázáno za neprovozované.
Daves: Díky za postřechy,(a jestli to vyjde máš u mě present) ale zatím co jsem četl po netu, každého ČKP udolala hordou právníků,


a mohli mít mraky fotek a dokonce svédku a čestných prohlášení.


Zatím se neozvali kvůli tomuhle autu, ale že jsem měl v roce 2009 pár měsíců nepojištěný vozejk. myslím, že se ozvou v tu chvíli co s systému uvidí jakokoliv změnu u tohodle vozidla a musím být na to trochu připravený.
PS: zapomněl jsem dodat, že je nutné samozřejmě přiložit důkazy, tedy kopii techničáku a případně nějaké fotky rozebraného auta





PS2: Bílý kůň (bezdomovec atp) je absolutní hovadina, to ani nezkoušej. Ty budeš v techničáku jako vlastník (resp poslední evidované jméno) a zákon v tomto hovoří jasně. Nějaká antidatovaná smlouva na Pepu Vomáčku z Václaváku je fakt pitomost.
Pokud je v techničáku zapsáno, že RZ byly zkartovány, tak je to naprosto vynikající a jsi z toho venku.





Nemůžeš dostat pokutu za neodevzdání RZ, protože byly zkartovány. Vlastně tím proběhl akt odevzdání. Auto nemůžeš provozovat bez RZ. Když není provozováno, neplatíš.





Jen jak říkám. Kancelář se ti ozve a drsným dopisem ti oznámí, že chce x desítek tisíc. Klid. Důležité je jim v takovém případě odpovědět do 30 dnů. A já bych v tom případě udělal následující:





Napsal bych čestné prohlášení, kde by bylo, že auto bylo rozebráno a není provozu schopné. Že nedošlo k porušení zákona 168/1999Sb, protože vozidlo nebylo provozováno a RZ byly zkartovány, čímž došlo k naplnění paragrafu 15 odstavec 5. Nelze proto dle paragrafu 24c odstavec 1 uložit pokutu a ani nedošlo k přestupku dle paragrafu 16.





Trochu bych to učesal s nějakým právníkem nebo studentem práv a šmitec.





Když na tebe budou něco zkoušet (což oni rádi dělají, snaží se tvrdit, že pokud není auto v depozitu, tak je provozováno), trvej na svém.





Mrkni na následující linky. Sám jsem se o ně v boji s ČKP opíral.





Pan JUDr. Tomáš Beran (únor 2009):


http://www.autoweb.cz/pravni-poradna-bezplatna/povinne-ruceni-a-auto-mimo-pozemni-komunikace/16252





Pan JUDr. Jan Kněžínek (říjen 2009):


http://magazin.automix.centrum.cz/magazin/clanek.phtml?id=15657





ČKP, která na svých stránkách popisuje co s nepojištěným vozidlem:


http://www.ckp.cz/motoriste/cosnep.php
Teď jsem si to přečet celý, pokud nebyly RZ vydány ani malý TP, tak neni co řešit a co kam dávat. Značky nemáš a poviný neplatíš protože vozidlo neprovozuješ, ale renovuješ (podmínkou pro provoz je RZ technická atd. taky je na to zákon) no a za 10let přijdeš s TP, že chceš značky a vše přihlásíš...Docela bych si nechal napsat písemné vyjádření od úřadu zda po tobě požadují dohlášení či je lepší to nechat jak to je.Myslim, že v tomhle případě se není čeho bát, jen včas odpálkovat kancelář pojistitelů až tě budou nahánět, ikdyž nejspíš ani nebudou pokud nemáš značky...
Napadlo mě vlastně, že i negativní evidenčka je evidenčka...


čili můžeš napsat prohlášení, že vozidlo třeba po havarii nebo vlivem koreze není schopné evidenční kontroly, neboť neexistují identifikační štítky příp. si je někde sežeň a vem tam kastli na podvalu...


Já takhle převáděl totálně zrezlý auto rv.71 s platnou technickou a byl s tím na evidenčce, technik nadával co je to za šrot atd. Já ani ten papír nečet a při přehlášení jsem si s úřednicí doslova vyhádal převod.


V protokolu stálo, že auto nevyhovuje-úpravy (mělo náporák jiný motor atd.) a byla napsána silná koroze nosných částí karoserie.


Blbý je, že co úředník to originál...
Zapírat, zapírat, zapírat. Když se udáš, tak zaplatíš, když ne, nikdo po tobě nic chtít nemůže, viz níže daves a M8.


Značky vrátit nelze když neexistují.
Hele ty doklady normálně prodej, to auto je vlastně poloviční RS...Povinýho bych se nebál, jen nechápu, kdo z DI by prudil, že jsi nevrátil značky...Myslim, že by ses mohl i udat a dohodnout se s někým na symbolický pokutě. Nejhorší je, že tenhle systém maximálně podporuje korupci...Tam, kde to nejde, něco šoupneš a najednou to jde, ikdyž je to nelegální...
Vpadnu doprostřed děje, lae když je v TP zapsaná skartace SPZ, nemáš co odevzdávat a ani co zneužít. Prostě auto renovuješ....


A ta evidenčka nějak zařídit, abys to dohlásil a dal do depozitu ?
Obávám se ale, že v tomto případě platí presumpce viny a je na dlužníkovi, aby dokázal, že je nevinný.
Vždyť Ti to Daves napsal, kdy nemusíš platit povinné ručení...
m8rinek: platí to od roku 1.1.2009, pokuta do dneška je cca 50 000,-Kč.Dle dnešního zákona, auto musí být v depozitu a nebo platit povinný ručení,bohužel jiná možnost není.





O papíry jsem nechtěl, protože je to erko se zapsanou zadní nápravou 130 RS ale 50 tis. nemám a začínám mít z toho špatný sny.


Možná zkusím prodej, třeba to bude mít pro někoho cenu, teda krom mě 🙂





Ještě jsem uvažoval to převést na člověka, který není už mezi námí,


ale zase kancelář pojistitelů by údajně vrtala do dědictví apod.





Daves: V TP je napsáno RZ byly skartovány + ORV nevydáno. ale nejsem si jist jestli to něčemu pomůže.





S rozumnou pokutou či úplatkem počítám, zatím nevím komu a kam ho


podstrčit.
ÚPLNĚ nadrsno-sežeň si bílýho koně, kterýmu jsi auto před xy lety prodal s tím, že je povinen si ho na sebe dohlásit atd.


Kde takového blázna hledat?


V parku, nádraží, u popelnic... je zima za mírný poplatek máš klid a ten človíček něco na zahřátí...


Důležité aby měl platný OP v době podpisu smlouvy a byl svéprávný...


hodně štestí
Ještě se k tomu vrátím. Došlo mi, že pravděpodobně máš ještě SPZ, což je mnohem větší problém, než ČKP. A z toho asi není cesta ven.





Paragraf 16 totiž říká:





že vlastník vozidla se dopouští přestupku, pokud v rozporu s § 15 odst. 5 neodevzdá tabulku s registrační značkou a osvědčení o registraci vozidla ve lhůtě 14 dnů od ukončení pojištění. A za tento přestupek lze dle platného znění uložit pokutu od 2 500 Kč do 20 000 Kč.
Dle ustanovení § 24c odst. 1 zákona č. 168/1999 Sb., o pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla a o změně některých souvisejících zákonů, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „zákon o pojištění odpovědnosti&#8220😉 je-li provozováno tuzemské vozidlo bez pojištění odpovědnosti v rozporu s tímto zákonem, je vlastník vozidla povinen uhradit Kanceláři příspěvek za dobu, po kterou bylo vozidlo provozováno v rozporu s tímto zákonem.





Nestanoví-li tento zákon jinak, může na dálnici,1a) silnici,2) místní komunikaci3) a účelové komunikaci, s výjimkou účelové komunikace, která není veřejně přístupná4) (dále jen "pozemní komunikace"😉, provozovat vozidlo pouze ten, jehož odpovědnost za škodu způsobenou provozem tohoto vozidla je pojištěna podle tohoto zákona. Povinnost pojištění odpovědnosti musí být splněna i v případě ponechání vozidla na pozemní komunikaci.





Pokud jsi tedy neprovozoval vozidlo v rozporu se zákonem, nevznikla povinnost uhradit poplatek ČKP.





ČKP toto musíš po výzvě sdělit !!! Pokud nebudeš reagovat, budeš mít zbytečně problém navíc. Lhůta na odpověď je 30 dnů.
Nooo, hodně štěstí...





Už si nepamatuju od kdy je povinnost platit povinné ručení, ale ať tak nebo tak, vycházejí mi strašný čísla.





Zbytky naporcovaného auta nemáš? Vozidlo je přeci v renovaci, na tvém pozemku a Ty ho neprovozuješ a ani nemůžeš, když se tedy na silnici nevyskytuje, tak proč by jsi platil nějaké povinné ručení...
Mám klasický dotaz a asi se to tu řešilo 100x,tak díky za trpělivost. Zjistil jsem, že je na mě stále odhlášeno erko.


Už z roku 2007, auto bylo v roce 2008 naporcováno na díly.


Úředník řekl, že bez evidenčky to nepřehlásí a tudíš nedá do depozitu.


Uplynuly dva roky a začala strašit kancelář pojistitelů se svým poplatkem.


V prvotní fázi jsem nechtěl o papíry přijít,


ale asi to jinak nepůjde než:





a, sehnat doklad o ekoliktovidaci se zpětným datem,


hrál bych na to, že v roce 2008 v tom měli všichni dost bordel.





b, prodat doklady se zpětným datem z roku 2008 - 9, když o ně bude kupec tak stát.(což taky není možné, lze prý prodat pouze automobil)





c, ? nějaké nápady? když tak radši do emailu: Lado.k@seznam.cz





d, máte někdo zkušenosti s jednáním kanceláří pojistitelů?


když se sám přihlásim, že jsem neplatil na neexistující vozidlo


povinný ručení, a domluvit se na rozumné pokutě.





Děkuji za postřehy.





Laďo