Taky jsem si říkal proč to adresuješ na mě 🙂 Každopádně tvůj článek je super, díky za něj, jen že nemusíte být na nováčka tak hrrrr. Speciálně když ten článek ani nevyskočí (z pro mě naprosto nepochopitelného důvodu) když použiju hledání a zadám "karburátor". Tzn pokud nehledal "manuálně", tak o něm prostě neví.





Že v něm najde téměř vše potřebné (vyjma těch dvou fotek, které jsi právě přidal - nešly by do článku doplnit?) s tím souhlasím.
a přídavný vzduch
Ehhh ... překlep, moc rychle čtu. Předchozí reakce byla určená spíše Pildovi. Nicméně pro něj a pro všechny další, kdo by snad nevěděli, kde jsou šroubky zmiňované v mém článku a kdo by to z popisu nedokázal rozluštit, dva wobrázky. Víc názorněji už to neumím ...
dragone, m8rinek ti dal odkaz na můj článek, kde myslím dost polopaticky popisuji, jak a čím karburátor seřídit. Kdybys to z textu nepochopil, jsem ochoten ti poslat i obrázky s označením prvků, kterými se musí hýbat.





Ovšem univerzální návod na seřízení volnoběhu prostě není. Každý motor se chová jinak a karburátor seštelovaný na jednom motoru na druhém motoru bude chtít něco jiného. Pro seřízení musíš mít i cit a dělá se to tzv. na ucho. Od základního nastavení se s tím pohybuje tak, aby motor šel plynule ve všech režimech a "nakulato" Na to žádný předpis nenajdeš.
Nebuďte tak radikální pánové. Ve většině těch knížek je napsáno základní seřízení a pak "svěřte odborné dílně", bez analyzátoru CO ani ťuk. Najít nějaký srozumitelný návod jak "v polních podmínkách" seřizovat dvoukomáráky je docela problém - ale možná těch knížek mám prostě málo.
Ještě doplním, že pokud mám knížku kde EDSR nepopisují, pak je vhodné pořídit tu, kde ano. Sice se neválí všude, ale stačí zadat do googlu a vyplave jich hromada...
Tuto knihu mam, ale zde nepopisují karburátor Jikov 32 EDSR,potřebzuju popis tohoto karburátoru
Doporučoval bych Ti zakoupení literatury. V knihách od Baťi, resp. Cedrycha najdeš dostatečně popsané nejen níže uvedené. Já osobně jejich knihy považuju za povinnou výbavu a povinnou četbu každého škodovkáře 🙂





Lidi se toho celkem dost zbavují, navštiv antikvariát, určitě něco za pár kaček seženeš.
Chci se Vás zeptat jestli nevíte o nějakém dobrém popisu, či obrázku kvůli seřízení karburátoru kvůli volnoběhu. U měho Erka mam velké otáčky volnoběhu a potřebju to dobře seřídit a zas nechci něco pokazit.. Díky..