Takže je jasné jak to dopadne u nás 😀DD
Aspoň v onom vzorovém německu tam domácí mohou. Zákazy jsou pro turisty a cizince aspol.
http://zpravy.idnes.cz/praha-ostrava-nebo-plzen-chteji-zavest-nizkoemisni-zony-pe2-/domaci.aspx?c=A120603_215401_domaci_brd Zajímalo by mě, jak to bude vypadat, když právě v takové zoně mám garáž 😀
Zrovna se o jednom takovém starém autě v našem příbuzenstvu rozhoduje. Na jednu stranu je v dobrém stavu a je mi celkem líto ho nechat sešrotovat, na druhou stranu pro něj prostě není využití a zabírá místo. Kdyby měl někdo zájem, dejte mi vědět, cena bude určitě velmi mírná až symbolická. Jde o Š120L M, r.v.87, korálová červená. Pár oděrek a trochu chycené zadní lemy, předek před časem opraven. Brzdy jsem taky před pár lety dělal komplet nové, motor 120LS, vačka 260, vyváženo, po GO najeto do 20tis. STK platná do konce června, bez problémů možno prodloužit a jezdit dál.
Četl jsem a pobavil mě tento komentář:


Mozna by mohlo nekoho trknout, ze TUV SUD CZ sidli ve stejne budove a stejnych kanclech v arealu na Novodvorske, jako dcerine firmy Skoda auto (napr. E4T) zabyvajici se vyvojem pro cely VW Group.


Z toho vyplyva metodika vypoctu a odhadu produkce skodlivin a zejmena vynechani diesel motoru z vypoctu. Kazdy, kdo delal nejakou analyzu s vypocty vi, ze upravou metody a zejmena odhadu nezmeritelnych vstupu lze vysledek vypoctu ovlivnit i o cely rad. Nicmene diesely vynechat museli, protoze by jim to nevyslo, ikdyby tu metodiku ohybali sebevic. Jinak by jim vyslo, ze nejvice skodlivin v kategorii osobaku v CR vyprodukuji vozy Octavia TDI a Ford Transit. Je jich hodne, najezdi mnoho a produkuji lidskemu zdravi mnohem nebezpecnejsi skodliviny nez je NOx a HC z karburatorovych benzinaku. Diesel Euro4 se vyrovna Skode 120, Diesel EURO5 skodi vice nez benzinak EURO1. 10 let stare naftove dodavce s typicky vybehanym motorem, tolik rozsirene na nasich silnicich, se pak nevyrovna ani stara Volha.
Předpoklady a postup výpočtu u mě taky budí přinejmenším rozpaky. Nemůžu si pomoci, ale dotyčný zřejmě dobře věděl již na začátku co má být výsledkem a dle toho zvolil postup.





Podobně je možné dokázat takřka cokoliv.
Tradičně nesmyslná hra čísel. Nějak zapoměnli započítat, kolik z těch aut skutečně jezdí, byť spočítali, že najezdí průměrně 2200km.


Možná bydlím a jezdím v blbý oblasti, ale moc těch úplně starejch aut na silnicích nepotkávám.
A to nevěděj, že většina škodovek má brzdy plný azbestu 😀.
Dejve neplatí.





Pokud dítě cestuje do ciziny musí mít svůj doklad. Po EU stačí občanka (vlastní dítěte).


Tento předpis platí už 2 roky, jenže tam byla výjimka, že kdo má dítě zapsané v občance tak ještě může 2 roky cestovat tak. Letos tato výjimka končí. Většina Čechů z principu nechává věci na poslední chvíli (ne že bych se jim divil, moc krát se už stalo, že nežli se litera zákona naplnila, tak byl předpis zase zrušen).
Nevím, letíme v létě na Korfu a máme dvě děti (5 a 2 roky) a obou jsme zajišťovali pasy a mám takový pocit, že sice na OP můžeš v podstatě kamkoliv po EU, ale zápis dětí do OP ti neplatí. Koukni sem:





http://www.mvcr.cz/clanek/osobni-doklady-642319.aspx?q=Y2hudW09NA%3d%3d





z toho pro mně plyne, že sice můžeš mít dítě zapsané v OP (my je máme dokonce zapsané v OP oba dva), ale platí to pouze v ČR, kamkoliv jinam pouze dítě s vlastním pasem...





PS: přeji pevné nervy, focení mladší zabralo asi 50 minut, včetně doporučení paní úřednice, ať zkusí přijít tatínek, nebo ať zkusí dát manželka dceři "na zadek" prý to občas pomáhá... po tom posledním nechybělo mnoho, aby manželka úřednici nespacifikovala sama... Hlavně se nenechat ukecat tím, že je to váš problém a vy potřebujete pas... Je to problém blba, který to celé vymyslel a nedošlo mu, že vyfotit dítě ve věku cca půlroku až 3-4 roky v těsné kabince tak, aby se koukalo kam je potřeba není zas taková prdel...





Když jsme dělali starší dceři první pas (to jí bylo právě toho půlroku), to se ještě fotilo v klasické fotoslužbě, udělal fotograf fotku jak jí drží manželka na ruce a manželku pak ve photoshopu odstranil. Toto bohužel již udělat nejde, dítě se fotí ve stejné kabince jako dospělý, takže se musí různě podkládat, po vyfocení úřednice hned nevidí fotky, ale musí se podívat do PC, zda fotka vyhovuje, pokud ne, celý proces se opakuje... Nejde dokonce ani udělat to, že by vyfotila najednou více fotek a pak se vybrala nejvhodnější fotka, prostě vždy jeden záběr, kontrola, pokud špatně tak znovu dokola...
nechce se mi zbytečně zadavat nové tema. Vy co máte děti, jak je to s těmi pasy ? Dceři jsou 2 roky a je napsaná u manželky v OP. Takže tam co mě platí OP pas nepotřebuji ?
Hmmm... ty staré baráky... co začít takovým jedním prastarým barákem založeným v 9. století... co na tom že je to největší barák svého druhu na světě a sídlí tam náš prezident. To by bylo místa pro superhypermarkety a prominentní byty... on by to nějaký developer už nějak dokázal. Nebo už ne? Už se u nás po dnešních zprávách nebude uplácet?


Ale bude 🙁
Caiman> nemáš náhodou odkaz na znění toho konkrétního předpisu který tohle zavádí? Já si totiž nejsem jistý, že v současné době nějaký výjimka pro auta s veteránskou testací v tom zákoně je.
Myslím si o tom svoje, na druhou stranu nám (škodovkářům) to může paradoxně pomoci.





Konečně se snad otevřou oči těm, kdo doposud byly lhostejný k šikaně majitelů starších aut, protože se jich to buď netýkalo nebo dokonce věřili blábolům o ekologii atd.
Chrobak: 😀 Zajímavá představa, já teď bydlím v domě z roku 1905 😀DD
Ono to nebude tak žhavé.... O něčem podobném se mluví po celé Evropě už minimálně 10 let a zatím se k tomu naštěstí na moc místech neodhodlali.


Existují sice "chráněné zóny", tuším že nejbližší je v Drážďanech, ale i tam se jedná jen o část starého města.


Před pár lety chtěli celoplošně zakázat Trabanty a Wartburgy a nakonec se ten návrh taky někam ztratil a k ničemu nedošlo.


Naopak si myslím že u nás teď prožíváme veteránský boom, akcí jsou mraky, starších naleštěných vozů přibývá a nejeden z papalášů ve vládě a senátu taky nějaké vlastní. Když už nic jiného, tak jsou to dobře uložené peníze...


A třeba ohledně Poděbrad, dostali jsme jako VCC Poděbrady i nějaké dotace na akce v Poděbradech pořádané a kromě tradičního HG, Fiatů a nově i GR srazu tu budeme mít i nějakou akci předválečných strojů...


O těch 2500 motorek každoročně na jaře ani nemluvím...


Potom by mohli tak maximálně omezovat provoz starších aut, které nejsou vedené pod testací, nebo na Véčkových číslech.
Podobné info http://ekonomika.idnes.cz/mesta-zavedou-nizkoemisni-zony-dna-/eko-doprava.aspx?c=A120510_214907_eko-doprava_brm .


Jedná se o další legislativní výblitek v zájmu lobby, nic víc.


Připomíná mi to, jak si strejda koupil 1,4MPI 2001, (teď naj. 35tKm) a jak se mi poškleboval, že mi můj kchár odstaví z cesty 😀 No možná jo, ale hned za ním už je jeho fobie 😀


Naštěstí auto nepotřebuji a HTP má E4, tak to ji snad mamka do práce přes ty Klimkovice dojezdí.


V zimě jezdit nepotřebuji a v zájmu ekologie tam občas protáhnu Jawettu a aby jim nebylo líto, tak použiji nejlevnější M2T 😋
Naštvat se vás přeci vůbec nesnažím. Spíše povzbudit vaši šedou kůru mozkovou k vytvoření nějakého návrhu jak tyto nápady našich poslanců (a nejenom našich) dotáhnout k dokonalosti.





Současné ekonomiky států EU jsou až děsivým procentem závislé na automobilovém průmyslu a tím pádem to tady tak vypadá. Pokud by jsme chtěli podpořit např. stavební firmy, možná by stálo za to, zauvažovat o zákazu nahlášení bydliště osoby do baráku staršího 30ti let a domy starší nežli 50 by se mohli rovnou začít bourat. Kdo by takový barák zlikvidovat dostal by slevu 10% na nový, postavený na stejném pozemku.





Zdá se vám to jak nesmysl?? To představy o zákazu provozu aut starších 15ti let a šrotovném byly před 20ti lety také.
Přiznej se Chrobáku, ty nás chceš akorát při pátku prostřednictvím médií naštvat, co?





Podobnou situaci jako tvůj otec, má i můj se svou 22 let starou Audi. Od r. 95, co jsme ji přivezli z DE na ní najel asi 60 tis.km. Auto s katayzátorem, plnilo tehdy min. euro2...





Ale jo, jen houšť a větší kapky... Já už bych si asi taky měl pomalu pořídit něco novějšího a bezpečnějšího a ekozrdějšího než moje 4 a 7 let staré škodovky. Nemoderní, zastaralé, okoukané. Jak v tom vůbec můžu jezdit, že jsem to už dávno nedal do šrotu, vždyť byly zastaralé už v době své výroby a dávno překonané!
http://www.novinky.cz/domaci/267306-obce-budou-moci-zakazat-vjezd-aut-starsich-nez-15-let.html





Představte si jak to asi dopadne, pokud se nějakému chytrákovi znelíbí "smrdící" škodovky v lázeňském městě Poděbrady....





(navíc 15 let je sice "staré" auto, ale zkuste to říct mému otci který na svém Peugeotu za kterého v roce 1999 utratil celoživotní úspory, najel během těch několika krátkých lét (v zimě to snad ještě nejelo) do dneška cca 30tis km 😀)