ty unico jsou origo jipap dnes firma Mann jen maji toto označení ,V4 pro kilo http://www.veteran-skoda.cz/index.php?route=product/product&path=73_74&product_id=70
Zajímavý poznat o Filtronu a zpětném ventilu. Krapánek by to vysvětlovalo moje "problémy" s mazáním u Formana, když se mě při prohřátém motoru na volnoběh rozsvěcí kontrolka. (pravda dal jsem i řidčí olej, místo Felicia 15W-40 jsem nalil GX-FE 10W-40)
Tak se opravuji, Bosch (D) zlevnil, 154Kč v kamenném obchodě, ale těsnění pořád jen pod víko. Spodek a vrch není z lisovaného papíru, ale z jakési pěny či pryskyřice. Má taky moc pěknou krabičku 🙂
To Lord-Dj Free: máš na mysli ty Unico co nabízíš? Na ty jsem včera právě koukal. Mann tam žádný nevidím. Motor š100 r.v.1974 je vzduch. filtr V6 nebo V4? Ty bosche, neměl byste někdo odkaz na eshop kde je mají? Díky!
V HTP i v kile jsou pouze výměnné filtrační olejové vložky. Co se týká vzduchových filtrů, tak je to podle mě celkem jedno. Jen aby dobře těsnil. Nikde se mi nepodařilo zjistit, jestli jsou rozdíly ve filtračním papíru. Používal jsem i poláky a až na méně pečlivé zpracování a méně lepidlem vyztužené lamely nebyl znatelný rozdíl (HTP).


Co se týká olejových vložek(HTP), tak poláci měli horní a spodní plochu plastovou, německý BOSCH ji měl z lisovaného papíru a šel ztuha nasadit, ale výborně pak naskočil na trn. Polák byl tak nějak volně. Bosch stál asi o 50Kč více a měl těsnění pouze pod závit.Polák měl těsnění pod závit, nějaké "O" na trn a těsnění na výpustný šroub- znovu bych do něj ale nešel.


Pokud je to jak píše m8rinek, tak rozhodně nešetřit.
u těch polskejch jsem měl problém i s padáním tlaku při hodně ohřátém oleji
Kup u mě 🙂 www.veteran-skoda.cz tydle mfiltry mám odzkoušené a jsou dobrý jak píše m8 ventil má i ten MAnn co nabízím a olej vložka Mann dříve jipap naprosto v pořádku
dejvV: No polské filtry do Fordu nevim, mě Automechanik dal 10 minutovou přednášku o citlivosti mého ZETECu-SE na cokoliv jiného než oleje + filtry FMC, tak jsem nechal úplně nový filtr vyměnit za Ford OEM...
Alespoň Filtron pro š120 (plnoprůtok) nemá zpětný ventil, takže si po vypnutí motoru neudrží olej a při dalším studeném startu trvá déle než motor znovu začne mazat (než zhasne kontrolka).





Vzhledem k ceně Bosche o 40Kč vyšší, nevidim důvod používat poláka...
Používám polské Filtron do všeho (škoda 100,125,130, Mondeo, Xantia, Volvo) a všude (oleják, palivový, vzduchový, kabinový) a bez problému spokojenost.
Zdravím a mám dotaz, jaké máte zkušenosti s olejovými a vzduchovými filtry polské výroby od Filtromexu, resp. jestli filtry Unico jsou lepší, nebo je to jedno...nikdy jsem to dřív moc neřešil, ale rád bych dal teď do motoru po repasi kromě jiného i kvalitní filtry...