Dragon v tomhle máš naprostou pravdu narazíš na nepřemýšlející hovado a dostaneš pokutu případně potom následující správní řízení.Zákon hovoří naprosto jasně ať je prvotní příčina jakákoliv.
Protokol je ti naprd, neb zákon říká:


---


§125c (1) Fyzická osoba se dopustí přestupku tím, že v provozu na pozemních komunikacích





a) řídí vozidlo,





1. na němž v rozporu s jiným právním předpisem[38b] není umístěna tabulka státní poznávací značky (dále jen „registrační značka&#8220😉 nebo je umístěna tabulka registrační značky, která nebyla vozidlu přidělena


---





To že příslušníci měli rozum ještě neříká, že to tak musí být vždy a zákon žádnou výjimku pro podobný případ neuvádí.
Před chvilkou jsem volal na dopravní odbor - říkali mi to samé, že čekat nemusím a mám přijít.


Sebou zbylou SPZ, techničáky a 450,-





Bohužel je pravda že se platí za nové značky stejně, ať už je někdo ukradl nebo jsi je ztratil sám
Já jezdil bez přední. Měl jsem protokol o odcizení SPZ a byl jsem i stavěn. Bylo mi řečeno, že v nejbližší době si mám vyřídit nové. Pokuta nebyla.
U nás se SPZty kradly jen proto,aby si na ně natankovali a ujeli bez placení.
Nemužeš, pokud nemáš RZ, ať už je důvod jaký koliv, na silnici nemáš co dělat, riskuješ pokutu a bodový postih.
Pokud je protokol, můžeš jezdit i bez SPZ. Máš v ruce papír o krádeži atd. Naposledy zloděj nám ukradl SPZ a z auta TP, Emisní kartu a auto bylo za plotem. Tak to bylo ještě vniknutí na soukromej pozemek🙂
Potkalo mě to sasmý...je to ale již pár let.





Protokol od PČR máš, tak běž na úřad a na základě protokolu požádej o přidělení jiné RZ. Čekat na oznámění, že pachatele nezajistili a případ odložili, je podle mě blbost.
Jo mám a velice dobré, pomalu na každém autě nam byla odcizena SPZ
Ahoj Všichni,





Zloději - ve dne v noci chodějí 🙁





Včera v noci nám před barákem někdo ukradl z felicie zadní SPZ včetně rámečku - proč i starý rámeček, když SPZ nebyla přišroubovaná netuším..





Protože se mi to stalo poprvé, projel jsem to googlem a vyčetl, že když SPZ ztratíš, zaplatíš si nový - když nahlásíš odcizení, máš tu novou zdarma.





Takže jsem o půlnoci povolal rychlou rotu, která to vyšetřila a řekla ať se dneska stavím pro protokol.





Právě jsem se vrátil - s protokolem a novými informacemi.





- Prý je naprosto jedno jestli ztráta nebo odcizení - nové značky platíš vždycky stejně.





- Že bych s autem když nemá obě značky neměl jezdit





Ale hlavně že nemůžu hned jít na dopravní odbor pro nové značky, ale musím počkat až bude pátrání ukončeno - to že bych mohl jen kdybych to hlásil jako ztrátu ...





Jsem z toho jelen 🙂





Nemáte s tím někdo zkušenosti ?





Díky