S.D.G- já ne, už jdeme do těch Horńátek. Ale budeme skoro sousedi🙂
ne - o statek o vesnici dál...
kousek od Prahy, dle satelitního snímku, jedná o ty haly nA kraji obce u pískovny ?
Koukněte se kde jsou Zálezlice, a dejte vědět jestli by tahle lokalita přicházela v úvahu...
Já bych to potřeboval vyřešit tak do měsíce, max. dvou.
Radku, co je to dohledná doba ? Stačí to cca na jaře ? Jak sleze sníh tak začnu ladit haly.
Začíná pro mě být skladovací prostor celkem aktuální. Budu to muset v dohledné době pořešit. Cesty vidím 2.


1) sehnat potřebný prostor za rozumné peníze a vše tam přestěhovat.


2) učinit zásadní rozhodnutí, zda to všechno opravdu potřebuju a všeho nepotřebného se zbavit a nepotřebovat tak tolik prostoru.
Lado: i koupě pozemku jak píšeš za cenu je orná půda, abys tam mohl cokoliv postavit, tak potřebuješ vodu a elektriku. Kdyby to bylo tak lehké koupit ornou půdu a jen ji změnit na stavební pozemek, tak už tu dávno nejsem 🙂





haly objedu až sleze sníh a bude k tomu vhodná příležitost, určitě dám vědět jak jsem pořídil. zatím ve stylu : "vydrž prdka, vydrž" 🙂
Hypoteka má smysl jedině v případu, že se bude jednat o investici,


čili že kupovaná věc bude postupem času mít větší tržní hodnotu.


A hypoteku dostane každý v dnešní době, banky jsou čím dál tím více zoufalejší, stačí prokázat účel a projekt.





Do čeho bych šel:


Než platit nájem, koupit kus louky, pole, lesu, (10-30kč/m2) oplotit,


bud koupit halu, někde jsem viděl inzeráty na 8x12m za 40 000kč.


A nebo něco spíchnout z cihel a na střechu eternit, dost lidi se ho zbavuje jen za odvoz, protože nevědí co s tím. Takže cena jen písek, cement, cihly z bouračky za odvoz a čas zúčasněných.





Problém bude najít ideální místo, protože takové neexituje,


každý bydlí jinde.





Ale i tak to je hezká utopie 🙂
ano, pronájem. rozhodně ne hypotéku, nesmysl.





tento víkend potenciílní haly neobjedu, neb jsem na zimním srazu jawařů...
Kupovat garáž v JC je docela nevýhodné. Nájmy se pohybují kolem 500-800 (max. 1tis).





Kupní cena je tak 120 tis (a to můžeš rovnou počítat s novou střechou) takže spíš 140-150tis. Návratnost kolem 15ti let (ta střecha bude tak akorát na hranici, takže se dostaneme spíš na 20).





Jediná šance, založit družstvo a garáže vymlasknout na nějakém opuštěném pozemku, případně zrestituovat kravín a přebudovat.





Bohužel v naší prvobytně pospolné společnosti se s takovými věcmi jako náklady na parkování auta ještě vůbec nepočítá a lidé nejsou zvyklý a ochotný za něco takového platit. V NY jsme vymlaskli 1tis. za 24h a to jsme ještě byli rádi jak jsem to sehnali výhodně. Ona se pak potřeba vozidla a výhodnost jeho vlastnění počítá úplně jinak.
Jen abych to uvedl na pravou míru-stále řešíme pronájem a zájem o něj, ne žádnou hypotéku🙂
Os bez historie a ještě na 100% hodnoty nemovitosti - dobrý vtip. Žádná banka by to nedala, pokud by byly podmínky drobet lepší (tj. někdo by dal třeba 1/4 cash a zaručil se příjmem) tak to pořád není objekt bydlení a sazba bude někde jinde než se prezentuje jako aktuálně nejnižší sazba...
Hypotéka na OS a členové se můžou měnit... ale stejně to povařuju za nereálný...
S.D.G.


O.S. je jedna z variant.


Stabilní skupina lidí je problém i u méně finančně náročných akcí tudíž je skupinová hypo. sci-fi🙂:-)





Někdo přijde, někdo odejde, a +- to snad nějak půjde🙂


Již jsem takhle měl v Milovicích na letišti pronajatý hangár a fungovalo to cca 10 let, než nám to přestalo vyhovovat🙂
Gotrek: kupovat asi určitě ne. že ty jsi finanční poradce, kromě jiného 🙂
Pokud tomu projektu věříte, můžete založit to o.s. nebo jakou formu tomu chcete dát a pak třeba nějaký objekt koupit - dají se sehnat od 1M. Pro představu se současnými hypotečními úroky 1,5M na 20let za cca 8.500,- Ale věříte, že dokážete udržet stabilní skupinu lidí?
Dejvv-zkus se zeptat někde třeba v Lanžhotu, nebo někde v Sudetech, tam by tahle cena(možná) byla reálná🙂
1000,-/rok, to je pro mě představa z říše fantazie, vzhledem k tomu jak se pohybujou ceny nájmů v garážích s elektrikou 🙂
no pánové pokud by se zadařilo, nějaká hala pořádná s elektrikou a vodou. s cenou minimální, takže by bylo za auto 1000,-/rok, tak je jedno kde to bude...
No já jsem z Králova Dvora, pro mě by bylo ideální Berounsko, nebo západ prahy. Říčany a pod už jsou docela daleko 🙁
hala aby byla širší, něco takovédleho 🙂
kolem nás jsou haly, zkusím se optat, chvilku to bude trvat než se dotanu tam kam potřebuji (na ona místa ke konkrétnímu človíčku...)
Neratovice už jsou pro mě 35 km daleko, to je trochu z ruky... ale pokud by to bylo hlídané, navíc ve víc lidech se dá (po dohodě) sdílet nářadí atd, asi bych o tom pořád přemýšlel.
DejVV- 1000 korun /měsíc za auto a prostor na práci hlavně s el. en, není nesmysl, ale realita, co si za to nájemci žádají. Za základ pokládám místo, kde se nebude krást- nejlépe hlídané, či všem na očích(uprostřed vesnice) v rozumné dopraví dostupnosti


Proto hledám, kdo by se na tom byl ochoten podílet. Jsme zatím 4 kousky. Čím více nás bude, tím lépe pro nás.


Pokud to umíš DejVVe sehnat levněji, jdu do toho🙂








Petkar: Český Brod je fajn, ale je to přes hospodní kulturu (znám místní) a tudíž nejisté a na dlouhé lokty🙂


Uhříněves padla.





Docela se mi líbí i tohle-


http://www.netrealit.cz/nebytovka-pronajem/neratovice/412-582522
Pokud by bylo v oblasti Uhříněves, Kolovraty, Říčany a podobně - zájem z mé strany jasný a okamžitý. 40km je moc daleko, to už můžu rovnou dojet na chalupu kde ta stodola je. Ale východ Prahy zní dobře.
Když to bude u České Brodu, jsem ochoten se taky nějak připojit🙂 Je to kousek od nás...
M8: asi ano, když to říkáš, psal že nevím jak se to jmenuje, jen vím že to exituje a vím co bych chtěl a co to má umět 🙂





1000,-/auto/měsíc je nesmysl, na to se každý vykašle. měl jsem představu tak 1000,-/auto na rok. + brigády a akce. kdo by nemohl na brigádu, tak by místo toho zaplatil. apod...
Nejde editovat příspěvek, může prosím někdo z adminů smazat ty souřadnice garáží? Ale nebál bych se, mají to zabezpečený, byl jsem se tam podívat🙂
dejvVe, není to náhodou GSM alarm?
Laďo, to by bylo určitě zajímavé i vzhledem k zázemí, ale 80 km jedna cesta (tam či zpět)je prostě příliš🙂
Ono na druhou stranu to je cca.1000 peněz na auto se slušným prostorem okolo a pochybuju, že by nám někdo dal slevu jen proto, že NÁM to nic nesype🙂
M8 : Ano GPS alarm, asi jsem se špatně vyjádřil. Alarm nahlásí vniknutí do budovy prostědnictvím SMS. (na více čísel)





pajk: přesně jak píšeš, drahé a navíc malé.





To se musí pořešit přes občanské sdružení, nevýdělečná činnost pronájem skoro zadarmo, respektive budovu doopravíme a budeme hlídat. Stačí být na správném místě ve správnou chvíli. Jít rovnou do ředitelny JZD/ starostou. 🙂





Nějaká samička v minisukni na vyjednávání by se nenašla ? 🙂





Tiskárničku takových těch papírků s tatíčkem masarykem, nikdo nemáte ? Normálně jich je spusta na aukru, ale ted zrovna žádná 🙂)))
Ahoj, Lado, když bys v délách v každé místnosti přidal nulu. A cenu za nájem upravil za rok a ne za měsíc... 🙂





Jen jen pro pořádek, bílé origo je tvé že, po tatínkovi ?





dejv.
To už Vám rovnou můžu pronajmout "svoji" dílnu.


Není moje, jen část vlastním. A během měsíce či dvou


bude volná, současný nájemnce neplatí.


2x dílna - každá cca 6x6m


1 místnost jako sklad 4x3m


1 místnost jako kancelář či obytná místnost na spaní - 5x4m


+ kuchyn, sprcháč, wc apod. + na pozemku je pergola a bazen,


takže na srazy a pařby ideal.





Místo : Z Černýho Mostu po R 10 - 40 min.


5 km od Mnichova Hradiště





Cena 5 - 7 tis/měs. dle domluvy.





Ideální na opravy menších aut,


k trválému parkování, by se to muselo


pořešit, protože ted jde parkovat max 4 auta.





Laďo
GPS alarm? Kdyby někdo halu odnášel?
Petkar: používám lakýra v Byšicích, kus 1500,-





A s místem z hlediska zabezpečení je to cca jedno, GPS alarm a kamery je samozdřejmě nutnost
Radek: zkusím o víkendu popřemýšlet, omrknout haly, na katastru na konkrétní haly najdu majitele. napíšu ti.
dejV: zajímavej nápad, něco takového by se mi taky líbilo.
V Dřísech mi lakovali erko, lakýra tam už v hale po JZD prý skončil... Co se týče dostupnosti (té konkrétní haly v Dřísech), bylo to dost o hubu, na druhou stranu lakoval tam pro autorizované servisy, kdyby chudáci majitelé viděli kam za drahé prachy vozí autorizované servisy lakovat jejich opravované stroje... Na druhou stranu ten člověk měl zlaté ruce...
Což takhle Všetaty, Dřísy ? Hala po JZD. Představoval jsem si založit občanské sdružení a pronajmout halu, parking vozidel členů + servisní zázemí, zázemí pro posezení...





Později, vetrošké sdružení, "muzeum", společenské akce, promítání vetroškých zajímavostí, zážitky z cest. kulutrní zajímavost = památka = euro dotace 🙂
Uhříněves,Český Brod by se mi líbil, určitě projevuju zájem... Beroun mám na špatnou stranu...


T.
Klogie, ty souřednice bych smáznul.....
OK dík,nápodobně, já mám (i když značně nejistá) želízka v ohni v Uhříněvsi a u Českého. Brodu.
Tak já se hlásím, že bych do toho šel. Otázka je cena.


Já jsem sondoval na Berounsku. Military Club Beroun má v pronájmu bývalé garáže po vojácích, skladují tam vojenskou techniku a pod. V nejbližších dnech je chci kontaktovat a zeptat se, jestli by se tam nevešlo pár menších osobáků a za kolik, tak dám potom vědět.


Lokace garáží:


49°58\'12.838"N, 14°0\'50.087"E
Ahojky- jen stonduji zájem a možnosti.


Nešel by někdo do společného pronájmu stodoly / skladu na okraji Prahy (východ, či severo / jiho východ Prahy) na uskladnění, nejlépe. kde by se i dalo pracovat na našich strojích?





Pokud ne, nemá někdo za úplatu místo na můj nový přírustek- Spartaka?🙂