Když už jsme u toho měření a vytočení motoru 😉 Tady např. můj minulej eRkovej upravenej motor. Ten co je tam teď, je ještě o trošku víc upravenej 😉 Uvidí se až bude pořádně zajetej kolik ukáže 🙂


Pětikanál vrtání 72,5mm zdvih 68mm 😉


Jinak tohle nebyli max. otáčky, šlo by ještě kousek, ale když jsem měřil tak jsem to nechtěl max. trápit do úplna 😀
to DAVES: to mi pripomnelo, nemas nekde krivku vykonu pro muj Schwejkomotor? Sice uz to je par let...





...ale myslim, ze to tocilo prekvapive dost...





???





S.
Já zase neměl úplně štěstí s firmou 1203 - odeslal jsem zcela funkční karburátor, vrátil se mi s jiným víkem a než se naladil běh motoru, byl to boj. Ale třeba jsem měl pouze smůlu.
Petkar> jo jo, Kratochvíl má poněkud proměnlivou kvalitu práce a je ideální nad ním stát když to dělá 🙂 Mě repasoval SEDR na 136GL a celkem dobré - dostal dva, vybral lepší komoru, z druhého pro změnu použil správné víko, vyměnil osy klapek aby to méně přisávalo vzduch, srovnal přírubu, zpátky jsem ho dostal i s párem těsněním mezi karbec a sání.





Po nasazení na auto akorát bylo potřeba stáhnout volnoběh dolů (moc přídavného vzduchu) a karbec jezdil v pohodě. Pak začal po určitě době blbnout sytič, ale byla to jen povolená ta trubička ve víku - po dotažení to zase lítá v pohodě.





Za mě tedy celkem spokojenost, ale rozhodně nejsi první kdo si na něj stěžuje.
JJ, otáčkoměry ochotně ukazují i 8 tisíc 🙂





Na vlastní oči jsem neviděl žádnou škodovku, která by táhla přes 6000 a točila přes 7000 ot. Realita.





Vlevo osmikanál vrtání 77mm, zdvih 72mm.


Vpravo přetikanál vrtání 74mm, zdvih 68mm.
Osobní zkušenost s p. Kratochvílem (předpokládám, že je to ten z Prahy, abych nikoho nehanil). Dával jsem k němu LEKR na repas. Byl to karbec od RST, vyndaný z auta, kde do poslední chvíle jezdil a vše šlapalo včetně automatického sytiče. Auto na něj celkem jelo, akorát mělo podivný volnoběh - občas ho samo ztrácelo a opět našlo😀, jenom pro upřesnění byl v erku zapojen i automatický sytič...





Práce provedená v termínu, akorát mě překvapilo, že karbec vypadal stejně jako když jsem ho k p. Kratochvílovi odvezl, ale říkal jsem si, že ho zvenku nepulíroval a bude vyčištěný aspoň uvnitř...





Protože jsem neměl čas testovat, nasadil jsem ho a jelo se na Náchod 2010, co následovalo, ti co tam byli vědí... erko strašně špatně startovalo, před každým startem bylo nutno dotahat palivo AC pumpou, motor vůbec nešel do otáček, celkově to vůbec nejelo a žralo to jako kráva...





Následně jsem ten samý karburátor odvezl p. Brožovi do Benátek nad Jizerou na repas... Sice se mi vrátil zvenku nevyčištěný, ale auto jede jak jsem byl zvyklý, startovalo to i studené i teplé, nebylo potřeba tahat palivo AC pumpou... Po dotazu co tomu karbecu bylo - špatně seřízený automatický sytič, hladinka a další věci... Vypadá to, jako by p. Kratochvíl buď vzal jiný karbec, nebo na něj ani nešáhl...





A poslední (zatím?) evoluční stupeň? - přestavba LEKRa na manuální sytič, uvidíme.... 😀
M8: ast tak 🙂
Fity: Kratochvíl je důchodce, kterej do práce chodí jak chce, takže nahánět dopoledne i odpoledne a být trpělivý. Každopádně nečekej od něj zázraky, on spíš seřizuje než repasuje. Drobnosti vymění a přetryskuje, ale třeba žádné čištění pokud vím neprovádí (to ti ale může zajistit třeba kolega m8rinek v ultrazvuku).





Na pořádnou repasi bych možná zkusil Romana Jirouše (http://www.1203.cz), ale je potřeba počítat, že za to bude chtít nějakou tu kačku.
Podložený, že to v 6000 umře? 😀
Náhodou, já to mám vědecky podložený ... 😀
Jo jo Michalův otáčkoměr to je taky zařízení z říše fantazie... Přitom motor běžel se zvýšeným volnoběhem 😀.
Ano Michalovi z EDSR ide motor jak z praku. Sam ma viezol, a pri pohľade,že neprehadzuje na vyšší prevodový stupeň ani v čase ked ručička presiahla 7000ot/min, som radšej zatvoril oči.🙂
Další možnost je, zhruba jak píše Michal, koupit mě přístupné nové těleso SEDRu, upravit difuzory a dál "urob si sám" dle vlastního uvážení. Každopádně nabídka na repas DDSRu platí, aspoň na vyzkoušení
Po počátečním nadšení, že to zaručeně pojede, když to v dobové lituratůře všude píšoú jsem došel asi k takovýmuhle závěru:





Nepojede, je to bohatý, žere to, kouří to, svícé jak uhel, za tepla ne a ne nastartovat, ulejvání při pravá tři a za zatáčkou škyt škyt heeen.





Nasadil jsem novej eRkovej EDSR 2012 a čeeče div se, pohoda.





Subjektivně to jede naprosto stejně (zatím mě nikdo ve stejný kubatuře nepřesprintil), nekouří to, kultivovanej chod, svíce ...elektrodu už ĺze najít a rozpoznat..., já mám jasno, DDSR jsem uložil do regálu.


Pozn. Jedná se o seriovej motor a tech DDSRek jsem vyzkoušel víc, takže mizerným kusem to nebude.
Jak říkáš, no. Rozebral jsem, vyvařil, vyčistil, dá se říct, že přetěsnil, ale co z toho, že vypadá jak nový, když se nemůžu porvat s tím tolik proslaveným pístkem. Tak šel zas do krabice, ale pořád mě láká. Takže kdo mi ho dá dohromady 😀?
DDSR je hnusně složitej karbec, sám jsem si chtěl své přeprat a přetěsnit, když jsem mu kouknul pod pokličku, tak jsem vzhledem k množství rozebranejch DCOE Jikova zas zaklopil a uložil ke spánku 😀.
Nechci zakládat nové téma, takže mohl bych se přidat do diskuze? Potřeboval bych zrepasovat jeden vcelku obstojný DDSR ke kterému mám druhý na díly. Zkoušel jsem kontaktovat pana Kratochvíla, ale jaksi bez úspěchu. Nevěděl by prosím někdo kam se obrátit?
heská svíčka je podle mě taková ktérá není špinavá od karbonu a je pěkně opalená
Co je to hezká svíčka? Vzhledem k faktu, že v benzinu chybí složka olova, která způsobuje zbarvení svíček, tak na nich jde poznat maximálně extrémní bohatost, kdy jsou svíce zanesený sazema.
no to je otázka.Z autem jsem najel o víkendu asi 40km.broblém jsem měl jen ze studeným startem a otačky od volnoděhu asi do 1500(připisuji zatím nečistotám v karb.)jinak musím upřimně říct že nad 1500 jelo auto fakt dobře.díval jsem se na svíčky a jsou pěkné.jezdil jsem tak do 2700otáček.Auto pěkně táhne i na pětku.Nevím teda jak to pojede ve vysokých otačkách to ještě skoušet nebudu.
A je rozumný zabíhat motor na nenaladěnym karbci? Krom toho, že to nepojede, to ani nebude mít optimální směs...
já mam objem motoru přes 1300,ddsr je jak jej udělali ve fabrice nějak laborovat s ním asi nebudu mám jen na záběh ,pak bych chtěl dát weber 40.potrubí už mám udělané.
Take jsem nejaky cas laboroval s DDSR, zvetsoval trysky, vzdusniky, difuzory, predelaval to na mechanicky ovladanou 2-hou komoru... No a dle meho laborovani s mechanicky oteviranou 2-hou komorou vyslo treba najevo, ze efekt je vic akusticky nez rotacni 🙂 Tedy ze to jednak vic zere, motor je hlasitejsi, ale kde se vzalo tu se vzalo - efekt zadny...





Vetsi vliv melo zvetseni difuzoru + kalibrace trysek a vzdusniku na motor o vetsim obsahu (1.3).





Stanley
Dôvod na zväčšovanie prietoku akc.pumpičky som mal pred rokmi ten, že ked som pomaly pridával, tak pravdepodobne vplyvom prezretého piestiku to striekalo slabo, a motor nešiel do otáčok. Tak som to narýchlo riešil takto.
pěkné,to mě nenapadlo u nás čistí ultrazvukem v jedné firmě.popř to nějak skusím nějak vyřešit.provedu montáž a uvidím.
Já používám roztok určený pro čištění slitin al a ultrazvuk http://skoda110r.eu/?page=cisteni
karbec mám vyčistěný dobře ale zdá se mi jak kdyby tam byl vodní kámen nebo něco.bylo to takové do bíla.Bůhví kde to leželo a jak dlouho.Vybaloval jsem jej sice z krabice ale za ty roky.čím se to dá ještě vyčistit než ocet?poradíte?
Nevidim důvod proč zvětšovat průtok akceleračkou...





Karbce se v octu vyvařují, ale jsou i modernější a sofistikovanější řešení...
Martin z K:dírku jsem našel naklepnu do ní měd drátek,karbec jsem vyfoukal a byl tam přicpaný kanálek.složím a uvídím.Jinak prý se karb vyvařují v octu?
Jirko: Nie, tá dierka má priemer iba 0,5mm. Je na samotnom piestiku,na tej oske z boku.
Martim z K:karbec jsem rozdělal je tam trochu svinčík.Kterou dírku?Je to ta nahoře v těle karb? nad pístkem? Má průměr asi tak kolem 2mm.
m8rinek: k té fotce toho frajera - ještě mi tu chybí fotka jak spí přikrytej matracema 😉))
na rozdělovače se podívám nějaké litinové tam mám .karbec rozkutám.zatím díky
ERkový rozdelovač má na konci číslo 38. Je to pôvodný typ teleso zo sivej zliatiny. Ako náhrada slúži rozdelovač z hliníkovej zliatiny má na konci číslo 580.


Ale skús ešte rozobrať karburátor, aj ked je nový. A poriadne podoťahuj hlavne spodnú prúrubu-teleso škrtiacích klapiek.
předstih tam je 7stupnů.mám nějaké rozdělovače ale nevím jaké má erkoví číslo.jelikož karbec je uplně nový tak jsem ho před montáží jen letmo vyfoukal.vytahnu jej komplet ho rozdělám a vyčistím.
A na koľko stupňov máš nastavený zákl.predstih? Píšeš, že rozdelovač je z favorita,mal by si mať originál eRkový.A ku tým úpravám.Ja som na DDSR ešte robil takú fintu, že na piestiku akc.pumpičky som zaslepil obtok. To je tá malá dierka nad koženým piestikom, takže aj pri menej prudkej akcelerácii,išlo všetko palivo do zmiešavaciej komory. Motor bol živší. Viem išlo to zrejme trochu do spotreby.
jo stříká.rozdělovač mám taky nový z fav.
Akceleračka funguje? Tj. když prudce přidáš tak injektorem vstříkneš benzin?
tak už to jede.mám to asi nějaké rozladěné protože při prudkém sešlápnutí plyn to kašle ale pozvolný přidaním se to dá dostat do otáček.ještě to mívá občas detonace po vypnutí klíčku.Nevíte někdo jak to vyladit? a studený start na sitič vůbec.musím pod plynen.karbec vychozený není je novej.motor po go ještě nezajetý.díky
Ten týpek co to psal je fakt frajer.Přepážky jsem udělal z mosazného plíšku.Co nejdříve snad provedu montáž pak dam vědět
ano kdo hledá ten najde.Děkuji a ten nadpis už je vpořádku
Jen jsem si dovolil něco s nadpisem...
zdravím. vím že kdo hledá najde





http://www.skoda110r.cz/article.php?aid=1216





prosím
zdravím.co nejdřív bych chtěl do éra namontovat karbec jikov ddrs.Prý se nějak upravovaly pro lepší funkčnost? nevíte někdo? díky