24. květen 2009

El. vyklápění zadních oken.

Rubrika: Přestavby a renovace, Přečteno: 5597×, Komentářů: 3, Líbí se Autor: FIJA

Když el.stahování dveřních oken. Což takhle doplnit Erko i elektr.otvíráním zadních vyklápěček.Tato úprava není nijak náročná.

Co jsem potřeboval:

Dvě elektrické stahovačky z Fiata Tipo,jednu manuál stahovačku

z Felicie,ovládací spínače,nějakou tu kabeláž,ocelovou trubičku průměru 10 mm a kousek plechu tloušťky 2mm,a0.6mm.

Postup:

Z 2mm plechu a trubičky jsem zhotovil základní držák,který se přišroubuje místo origo zavírání.Z felicie jsem použil plastové

kolínko s trubičkou (vpatřičné délce)a zasunul do držáku.Na fiat stahovačce jsem upravil (délkově) ohebný kovový vlnovec a jeho trubkové vedení.Na konec trubkového vedení jsem přibodoval kousek trubičky pro zastrčení připraveného kolínka z felície.Na fiaťácký vlnovec jsem navařil kus vlnovce z felicie (připravený na míru),je průměrově menší a na konec přibodoval 5 šteft pro přišroubování k oknu.Dále jsem na vlnovec nabodoval kousek svaru,který jsem opracoval podle drážky na trubkovém vedení u fiat stahovačky.Tento svar slouží jako doraz při otevírání okna.Okna jdou otevřít na dvojnásobnou délku.Zavírání není ničím omezeno (je na tah motorku),aby okno dobře přilnulo k těsnění.Když jsem měl vše hotové (2 otvíračky)odvrtal jsem v zadním kovovém platu díru pro prostrčení trubkového vedení.Díra zasahuje do motorového prostoru.Potom jsem položil čalounění plata a ze spoda označil.Do čalounění jsem udělal otvor.To samé pro druhé okno.Elektromotory jsem připevnil v motorovém prostoru.

Z 0.6 plechu jsem zhotovil překryt držáku a očalounil koženkou.Vše jsem smontoval do vozu a natahal elektriku od spínačů.

Na konec přišla funkční zkouška.Provedla se několikrát. Chodí to skvěle.

Vše se dá odstranit a namontovat origo uzávěr.Do děr v čalounění zadního plata se zamáčkne gumový štupl.

Pár fotek celého mechanismu.


Rubrika: Přestavby a renovace, Přečteno: 5597×, Komentářů: 3, Líbí se Autor: FIJA
FIJA, dobrý 🙂
Pěkná práce, taky mě to už napadlo když jsem to viděl origo na mazdě 626 coupé z 87mého tuším.
Tak tomu se říká: "Fantazii se meze nekladou" To by mě v životě nenapadlo, že by se mohli elektricky otvírat zadní okénka🙂