5. září 2010

Sraz ke 40. výročí od zahájení výroby eRka

Rubrika: Reportáže ze srazů, Přečteno: 9154×, Komentářů: 16, Líbí se Autor: Petr
Martyho ryze eRkařská akce v okolí Kvasin

Jelikož se k tomu nikdo i přes moji výzvu v diskuzi nemá, tak budu první a ujmu se toho sám. Jak se to říká ... poruč a udělej sám ...

V sobotu 28. srpna 2010 se uskutečnila velkolepá akce pod taktovkou obrovského nadšence a nezdolného organizátora Martina Šulce, zde známého pod přezdívkou Marty, a to jak již napovídá název tématu, sraz vozů Škoda 110 R Coupé u příležitosti 40. výročí od zahájení jejich výroby v pobočném závodě Škodovky v Kvasinách. Základní informace o srazu a o plánovaných aktivitách najdete na Martyho webu.

http://skoda110r.com/view.php?cisloclanku=2010060701

Díky nepřízni počasí se sice neuskutečnilo vše, co bylo naplánováno, ale i tak to byla naprosto jedinečná akce a jsem rád, že jsem u toho mohl být. Sjelo se přes 170 vozů této značky ze všech koutů republiky a i ze zahraničí a přivezly na 500 účastníků.

Po shromáždění a registraci v kempu na Rozkoši následovala spanilá jízda v neskutečně dlouhé koloně do Náchoda, kde byla auta vystavena na náměstí. Odtud pak byla odstartována ze stylové rampy orientační jízda, která měla cíl v Solnici, na zaměstnaneckém parkovišti Kvasinského závodu Škodovky.

Pro účely přepravy osob, které z jakýchkoli důvody nemohly přijet eRkem, měl Marty připraven krásný dobový autobus RTO. Na parkovišti probíhalo stavění vozů do stylizovaného nápisu, vyjadřujícího o co vlastně jde a celé to bylo poté fotografováno z letadla. Součástí bylo i vytvoření loga škodovky z lidských postav. Popisované akce byly uspořádány s cílem vytvoření několika rekordů ve specifických disciplínách.

Po obdržení pamětního listu se většina účastníků rozprchla směrem ke svým domovům a zbytek do kempu. I já jsem zamířil zpět do kempu, kde jsem poklábosil s kamarády a poté také odjel domů s pocitem hezky prožitého dne

Celý sraz byl neuvěřitelně dobře naplánován, zorganizován a až na nějaké drobné zádrhele, jimž se při tak velkém počtu účastníků asi ani nešlo vyhnout, vše klapalo jak na drátku. Tímto skládám celému týmu pořadatelů obrovskou poklonu a dík za báječně strávenou sobotu.

No, dost řečí, fotky jsou to, co většinu zajímá. Takže výběr z mé krabičky od mýdla zde:

Ty samé obrázky v trochu lepším rozlišení lze najít i na googlu:

http://picasaweb.google.com/106238153134579029575/Kvasiny2010

Pokud by někdo rád viděl i svoje fotky v této reportáži a uchoval je tak viditelně pro další návštěvníky tohoto webu, nechť mi je pošle a já je sem rád umístím.

Jako první mi dal svolení publikovat výběr z jeho fotek kolega s přezdívkou vitek

.

Takže já děkuji a vy se kochejte.

Než jsem stihnul přidat první fotky, už tu mám další. Tentokrát od Volejňuse. I jemu díky.

A máme tu další sadu, dnes to jsou obrázky z fotoaparátu kolegy eRkaře, který si říká Jirka.

Dneska na vás čeká opravdová lahůdka. Max mi poslal ucelenou kolekci RS-ek, co na srazu byly. A jako bonus, pár fotek z hemžení při tvoření lidského loga. Maxi, díky.

Jak jsem již napsal výše, velmi si vážím lidí, kteří dokáží něco takového, jako byl tento sraz, pro ostatní uspořádat a mají můj obrovský respekt. Já osobně jsem velmi rád, že jsem u toho byl a mohl jsem, byť jen nepatrně být nápomocen při organizaci. A až se za několik let bude na tento sraz někde v kruhu přátel vzpomínat, můžu hrdě říct, ano já tam byl a tady na webu o tom mám reportáž a fotky.

Chci tím říct, že fotky na různých webových albech jsou fajn, poskytují větší možnosti, než fotogalerie zde, ale řeknu-li někdy někde, že je to zde na webu, je to jednoznačné a každý to bude umět najít i bez přímého odkazu. To jen k zamyšlení, kde hodláte svoje foto vzpomínky publikovat.

Z Dobrovice zdraví Petr


Rubrika: Reportáže ze srazů, Přečteno: 9154×, Komentářů: 16, Líbí se Autor: Petr
Nevybíral jsem z důvodů kámošení, ale už jsem Ti říkal, že na ty Tvý kostičky prostě autofocus výborně ostří a tím se zásadně zvyšuje pravděpodobnost dobrého záběru ;oD
Huuuu !!! Listopad - Prosinec. Jsem neskutečně poctěn 🙂
Věru těžko se sázi sedmilistý kalendář ze srazu, kde bylo přes 170 aut, moc jsem jich tam neprotlačil, ale něco přece >>> http://11-55.nolimit.cz/kalendare/2011-skoda-110r-coupe-kvasiny.html
Ty fotky těch RSek jsou fakt dobrý.Moc se mi líbí tenhle stroj.

https://www.skoda110r.cz/article.php?aid=1211&olimage=31562
je je tam som jaa 🙂
Skládám Sáhibovi velkou poklonu za reportáž. No a fotky ? Supr, zejména to, že jsi bral nejen auta, ale i účastníky. Dík za všechny.
To Jikra: Omlouvám se, omylem jsme Ti smázl komentář ohledně muzea Merkuru. Posílám odkaz na stránky muzea: http://www.merkurpolice.cz/.
Odpověď na příspěvek [ zpět ]
Zrušit
Zaujímalo by kto po vlastnej osi spravil najviac kilometrov.Alebo ktorá skupina.
Jo jo akce to byla skvělá, tolik eRek po kutě jsem dosud neviděl. Skvělí sraz, Marty. Fajn článek Peťo.


Jo a díky Láďovi Ladičovi že mě svěřil do rukou svůj vůz 😀
Tak když vydím ten sraz tak mě to fakt moc moc mrzí že jsem tam i se Superstrojem nebyl.Tady to musel být zážitek na celý život a fakt smekám před Martym a jeho organizačním týmem.
ze vraj erka je uz len na kratke trate....... pred tyzdnom sa mi potvrdil opak
Jo jo, dobře bylo 😉
Já se taky přidám s pochvalou Mártymu, až do soboty jsem nevěřil, že lze něco podobného zorganizovat a tímto smekám klobouk až na zem...

Taky jsem byl přítomen srazu, ale pro mně byl hektičtější neb jsem ho pojmul jako "rodinný" a každý z rodiny si na srazu něco našel:

- manželka Eva v pátek pokažený žaludek z dršťkové (takže uspávání dvou dětí zůstalo na mně...)


- já pak celou sobotu trnul zda vůbec natočím erko (přítomni o mých problémech vědí...)


- dcery si užily návštěvu ZOO ve Dvoře Králové a pak muzea stavebnice Merkur a v neděli návštěvu Ratibořic a babiččina údolí...

Já pak cestou domů v neděli zlikvidoval motor v erku, ale to se srazem nesouvisí (za to, ale s mou blbostí...)
Petře díky za pěkný článeček. Můj obdiv patří všem, kdo se na této akci podíleli. A jsem neskonale šťasten, že jsem byl u toho 😀
Myslím, že až časem nám doteče v plném významu, u čeho jsme to vlastně tu minulou sobotu byli. Neskutečný zážitek a až konfrontace s budoucností ukáže co to Márty se svými pomocníky zorganizoval.


Jen malinký námět na 50. výročí - když už jsme byli na Šerlichu, reklamní pamětní foto by jistě byl také cenný suvenýr.
Petře krátce a výstižně napsané a díky za fotky účastníků