25. srpen 2013

4. sraz Škoda 110R

Rubrika: Reportáže ze srazů, Přečteno: 4278×, Komentářů: 5, Líbí se Autor: RST
Litomyšl a Vysoké Mýto 2013

23.8.-25.8.2013

Rok se s rokem sešel a nastal opět konec srpna, který již počtvrté patří setkání majitelů našich oblíbených vozů.

Akce se tentokrát přesunula do Litomyšle a Vysokého Mýta. V Litomyšli v autokempu Primátor byla základní stanice celého srazu, Vysoké Mýto zase centrem sobotního dění.

Pátek 23.8.2013

V pátek jsem si vzal dovolenou a vyrazili jsme tak už během dopoledne, takže jsme do kempu dorazili něco po poledni, mezi prvními. Po zaregistrování a krátkém poklábosení jsme vyrazili do Litomyšle na náměstí, něco pojíst a prohlédnout náměstí a zámek. Projížděli jsme tudy mnohokrát, ale na náměstí jsme se podívali poprvé, stejně tak jako ve Vysokém Mýtě.

Po návratu z města jsme postavili stan a začali se pomalu sjíždět další účastníci, do večera byl kemp slušně zaplněn. Dlužno podotknout, že jsme měli kemp celý pro sebe. Večer pokec u piva, oheň, zábava, pohoda.

Sobota 24.8.2013

Hlavní srazové dění začalo v sobotu ráno. Postupně dojížděli další účastníci, hlavně ti, co přijeli jen na sobotu. Kolem deváté začalo postupně rovnání aut tak, aby se dalo vyjet na spanilou jízdu okolím, přes Litomyšl do Vysokého Mýta.

V 10 hodin jsme všichni vyrazili na spanilou jízdu, která vedla přes náměstí v Litomyšli, poté vedlejšími silnicemi přes několik vesnic do cíle na náměstí ve Vysokém Mýtě.

...eRka přede mnou, eRka za mnou, eRka všude, kam oko dohlédne...

Spanilá jízda byla obrovskou atrakcí všude, kde jsme projížděli, mávajících lidí kolem cesty bylo pomalu jak o dřívějších prvních májích. Z pohledu účastníka byla jízda až příliš pomalá a zdlouhavá, ale při takovém počtu aut to asi moc jinak nejde.

V Mýtě na náměstí jsme se všichni podle pokynů pořadatelů seřadili do dvou úhledných bloků a po pauze na oběd, která byla pro místní i výstavou vozů, jsme se postupně všichni vydali na celkem krátkou orientační jízdu po okolí se silovou vložkou, kterou bylo nutno absolvovat pro získání druhé části itineráře.

Náměstí plné eRek.

Po návratu z orientační jízdy jsme znovu zaplnili náměstí. Od pořadatelů jsme dostali pamětní listy s fotografií pořízenou při startu pod startovním obloukem. Někteří pak začali pomalu odjíždět a náměstí se postupně vyprazdňovalo.

My, co jsme přijeli na celý víkend jsme se vrátili do kempu a po krátké pauze vyrazili na společenský večer, kde pokračovalo klábosení, pojídání a popíjení, každý dle zbytku svých sil. My to nijak nepřeháněli, přesto jsme se do spacáku dostali kolem půlnoci.

Neděle 25.8.2013

No a v neděli už jen vstát, posnídat, zabalit a domů. Škoda, dalo by se to ještě pár dní vydržet.

V době, kdy toto píšu už prší, takže to skončilo asi včas... Počasí měl Marty objednaný na výbornou, ani kapka deště, sluníčka přiměřeně a v noci žádná zima. Prostě špička. Povedlo se, užili jsme si krásný víkend a už se těšíme na další takové setkání!

Kdo nebyl, myslím, že o dost přišel. 130 eRek pohromadě, to už je totiž docela slušná dávka vitamínu R

Marty, tobě i tvému týmu díky za pěkný víkend!

Závěrem pro ty, co nebyli, aby viděli, o co přišli a pro ty, co byli, jen tak pro připomenutí, co vše bylo k vidění:

Nejsou zde všichni, ale ti, co zbyli v sobotu v podvečer na náměstí.


Rubrika: Reportáže ze srazů, Přečteno: 4278×, Komentářů: 5, Líbí se Autor: RST
Na netu jsem objevil fakt moc pěkný video ze srazu od uživatele MrApache57 doporučuji shlédnout stojí to fakt za to .

http://www.youtube.com/watch?v=SNZ5hG36_aY
No bylo to předem avizováno na všech "důležitých" webech (skoda110r.cz,skoda110r.com,skoda-virt.cz), a dále na všeobecných veteránských webech např. i-veteran.cz. To se mi zdá jako dostatečné informování pro toho kdo se trošku zajímá.


Na srazu byla nejedna posádka důchodového věku, která zjevně své erko pouze párkrát do roka vytáhne z garáže či stodoly. Přesto tyto posádky na sraz dorazily i z poměrně zapadlých koutů republiky.
Chtělo by to obecně zlepšit informovanost. Třeba ke mě se informace o srazu vůbec nedostala a to si připadám zainteresovaný poměrně dost 🙂 Co teprve mají říkat ti, co na internet chodí jednou za čas. Návrh k zamyšlení 😉
Radku,souhlas se vším co jsi napsal.Velké díky všem,kteří organizovali sraz a hlavně Mártymu.


Nějaké foto na http://trabant24.rajce.idnes.cz/4.sraz_Skoda_110r-24.8.2013/
Super přehlídka, ani jsem netušil, že tolik aut opravdu ještě jezdí. Orientační jízda přímo před naším domem, takže jsem to letos neměl tak daleko...Byl to můj první eRko sraz, tak mě udivilo několik věcí: většina aut je opravdu červená, hromada aut nemá viditelné úpravy, ti, co měli otevříno, měli motorový prostor zcela bordelu prostý...inu člověk se má stále co učit 🙂