27. říjen 2010

Běšiny - Podzim 2010

Rubrika: Reportáže ze srazů, Přečteno: 3323×, Komentářů: 2, Líbí se Autor: Jerrom
sraz Škodatemu ve dnech 15. - 17. 10. 2010

Tak jako každý rok na podzim jsme se sešli v Běšinech...no spíš asi jen to tvrdé jádro, protože počasí nám tento rok nepřálo. Ještě že jsem v soutěži škoda racers vyhrál chatku a mohl si pořádně zatopit :-)

Jelikož se nám příjezd do kempu tentokrát protáhnul až do soumraku, zrovna se konalo vypouštění lampionů štěstí. Nějak se mi tahle nová móda moc nelíbí,ale když člověk vidí najednou cca 50 lampionů, tak je to paráda. Za chvilku poté jsme si již stoupli na start nočního orientačního závodu, který byl tentokrát na téma záchrana lidského života. Po cestě byly otázky typu: jaké je tel. číslo na záchranku, jaký je poměr vdechů a stlačení při resuscitaci. Navíc nás celou BOASkou (Branně orientační automobilová soutěž) provázel ještě jeden úkol. Pokaždé, když jsme projeli okolo velkoobjemových kontejnerů na odpad, tak jsme museli na první možné mapové odbočce odbočit vlevo.

Dalším zajímavým momentem bylo, když jsem takřka v polích stáli u stažených šraněk (závor) a nejdřív cca 5 minut nic nejelo a když projel CityElefant tak ještě 10 minut trvalo, než zvedly závory. No a tenhle ztracený čas nám pak chyběl na časovce v cíli. Po příjezdu do cíle etapy na nás čekaly ještě 4 úkoly. Střelba ze vzduchovky na cíl, hod granátem na cíl, vyproštění zraněného z vozu a resuscitace na "Anče". Za odměnu jsme dostali buřtík a jeli spát...

Panorama před kempem.

Ráno naštěstí nemrzlo, takže jsem nemusel škrabat okno na eRku - stává se mi to jen v Běšinech... No a po složení Jeníkovo RS z podvalu jsme vyrazili dolů do kempu, courali okolo, nakupovali kalendáře a najednou byl oběd a začal start závodících do RZet.

Příprava "startovní" rampy.

Odpoledne celá kolona "tunerů" vyrazila do Kdyně na start RZety Koráb, jejíž trať jsme si mohli projet. No řeknu Vám, že naložené eRko 4mi lidmi se fakt utrhnout na tom mokru a listí nedalo :-( zato Jeník si prý užíval lehké auto a výkon... Po průjezdu eRzety se konalo vyhlášní výsledků nejhezčích aut srazu, které jsme propásli, jelikož jsme se byli dívat na trati. Takže až večer jsme zjistili, že Jeník se umístil na prvním místě a já na třetím v kategorii nejhezčí eRko srazu.

Krásné auto, krásný PAV, ale dohromady mi to moc nesedí.

No a dá se říct, že to byl konec. Vlastně ne, ráno jsem zaspal burzu v Klatovech a vyrazil tedy nakonec jen na sprint. Velice mě překvapily výsledky, které můžete najít na www.skodateam.cz . Ze 110 průjezdů celkově všech účastníků sprintu jsem se umístil na 76. místě. Myslím, že super, když jsem jel jen jednou a to ještě s plným kufrem a spolujezdcem :-) teda spolujezdkyní.

Oficiální stránky srazu:

http://www.skodateam.cz

Další fotogalerie:

http://skoda-virt.cz/cz/fotogalerie/srazy-skodovek/321-besiny-podzim-2010/

http://forum.skodahome.cz/gallery/album/3/486-xviii-celostatni-sraz-skoda/

http://skoda-virt.cz/cz/fotogalerie/srazy-skodovek/320-besiny-podzim-2010/

P.S.: Tentokrát jsem s majitelem Porsche Spyder nemluvil, ale dle info na Virtu, byl s touto replikou na srazu v Le Mans a jel tam po ose. To musí být zážitek...

Youtube

http://www.youtube.com/watch?v=EcZiDdID_ew

http://www.youtube.com/watch?v=bHUWpNtmSNU - Píst je blázen

a mnoho dalších...


Rubrika: Reportáže ze srazů, Přečteno: 3323×, Komentářů: 2, Líbí se Autor: Jerrom
Jerrome na těch videjí z Youtube je vidět jak jde ta záznamová technika v rukou amatérů dopředu.Docela jsem zíral jak kvalitní jsou natočená videa.


Viz třeba :http://www.youtube.com/watch?v=EACvNx1Dejc&feature=related
Rychlé shrnutí - díky za něj.Neodpustím si však malou poznámku - to video z korábu na Youtube je šíleně nazvučený = "podbarvující" asi muzika (mě to připomíná vrzání starého lisu) překrývající zvukový projev motorů to se opravdu nepovedlo 🙁