7. září 2012

3. setkání majitelů Š110R

Rubrika: Reportáže ze srazů, Přečteno: 7705×, Komentářů: 8, Líbí se Autor: RST
2012 Autokemp Rozkoš, Náchod

24.-26.8.2012

Předchozími 2 ročníky se podařilo Martymu založit pěknou tradici setkávání majitelů a příznivců kupátek na konci prázdnin. Je to jedna z mála akcí, kterou si v průběhu roku nechci nechat ujít, a tak i letos jsem se srazu zúčastnil.

Narozdíl od minulých let jsem měl eRko už nějaký čas doma a provedl jsem zase jednou nějaké předsrazové přípravy, zejména celkovou očistu auta a poměrně důkladné naleštění.

1. den srazu - pátek 24.8.2011

Chtěl jsem vyrazit poměrně brzo ráno, ale počasí se proti mě trochu spiklo a přes noc pršelo. Ráno bylo ještě mokro a mě se nechtělo vyrazit s naleštěným autem do vody a hned ho znovu zacákat. Vyrážel jsem tedy poněkud později a díky mezipřistání opět v Bydžově jsem do kempu u České Skalice dorazil až ke třetí hodině odpolední. Po registraci se mi povedlo dokonce ještě ukořistit i chatku na přespání.

Postupně doráželi další a další účastníci, a tak pátek proběhl v duchu debat o autech i o životě se starými i novými známými. "Do strojku jsme nakapali" nějaký ten žejdlík piva a i na nějaké to tekuté ovoce došlo a příjemná debata se protáhla dlouho přes zavírací hodinu kiosků v kempu.

2. den srazu - sobota 25.8.2011

Sobota byla hlavním dnem srazu, kdy se odehrávalo vše podstatné. Postupně přijížděli další účastníci a v kempu rozbalili své stánky i také již tradiční prodejci dílů, u kterých bylo možno zakoupit potřebné věci na naše krásné stroje.

Pak již následovalo řazení vozů do kolony pro spanilou jízdu na náchodské náměstí.

Řazení probíhalo poměrně dlouho a v době, kdy jsme měli být už skoro na náměstí, dojížděli ještě někteří opozdilci. Kolonu se nakonec podařilo srovnat a úderem jedenácté jsme za asistence PČR vyrazili. Přístupu příslušníků k takové akci si vážím a je vidět, že se mezi nimi najdou i fandové našich starých aut.

V Náchodě na náměstí jsme se podle pokynů pořadatelů seřadili do úhledného útvaru a chvíli ponechali auta na odiv přihlížejícím. Mezitím jsme se nakrmili a napojili a poté ještě připravili krátký improvizovaný slalom na náměstí, aby auta po startu hned nezmizela divákům z očí, ale chvíli se ještě ukázala na náměstí a přihlížející se tak mohli déle pokochat ladnými tvary kupátek.

Potěšující bylo zjištění, že i mladou generaci něžnějšího pohlaví stará auta oslovují a že v digitální době někoho baví fotit klasickým způsobem. Jinými slovy, ano, ta slečna fotila tisícovku Flexaretou.

Od druhé hodiny odpolední odstartoval další program srazu. Společné focení u klubového startovacího oblouku, přivítání starostou Náchoda a krátká zdravice místního senátora, jehož jméno jsem bohužel také zapoměl. Je ale příjemné, že takovíto lidé podobné akce neodmítají a obětují část svého volného času a přijdou pozdravit a podpořit účastníky srazu.

Poté jsme všichni postupně odstartovali do krátké orientační jízdy. Během startu byla každá posádka vyfocena pod startovacím obloukem a fotku pak dostala s pamětním listem při večerním společenském programu. Ten následoval po skončení orientační jízdy, která nás provedla částí náchodska přes Ratibořice zpět do kempu.

Z kempu pokračovala, pro některé pěší, pro některé motorizovaná, poslední etapa srazu do skalické sokolovny, kde pro nás Marty připravil společenský večer s večeří, hudbou a předáváním pamětních listů. I když možná nebylo v sokolovně vše podle představ účastníků ani organizátorů, byla to každopádně důstojná tečka za celým srazovým dnem a zaslouží si místo i v dalších ročnících srazu.

Pro mě tím účast na srazu skončila a vyrazil jsem kolem desáté večer k domovu.

3. den srazu - neděle 26.8.2011

Domů jsem dorazil po půlnoci, takže můj sraz zasáhl i do třetího dne. Nicméně pravé srazové dění bylo již za námi a já můžu jen odhadovat, jak vypadala něděle v místě konání srazu. Předpokládám různě náročné probuzení účastníků podle intenzity prožití společenského večera, balení a odjezd k domovům.

Závěrem chci opět vyslovit obdiv a dík zároveň Martymu, jeho rodině a týmu organizátorů za opět perfektně připravenou akci a začínám se těšit na další ročník, který s velkou pravděpodobností již nebude v Náchodě a Skalici, ale na jiném místě naší vlasti. Se všemi zase za rok nashle!

Na úplný závěr opět statistický údaj - eRek se sjelo podobně jako loni, 110.

Radek RST


Rubrika: Reportáže ze srazů, Přečteno: 7705×, Komentářů: 8, Líbí se Autor: RST
RST:


My dorazili později (zanešená tryska v karburátoru), akorát chvilku před Tvým průjezdem skrz oblouk. Dokonce jsem trochu tupě zíral na Tvé erko a než jsem si uvědomil, že je Tvoje, byl jsi fuč🙂:-)
Ty jo, Pajku, jsem tě vůbec nějak nezaregistroval. To mě mrzí. A jestli jsem tě někde přehlédl, pak to nebylo úmyslně.
mě moc mrzelo že jsem nedorazil - ráno mě zchvátila choroba zažívací...
Tak jsem se poprvé zúčastnil a bylo to krásný🙂


Krásný kemp. krásné stroje, super organizace a super oblouk🙂
Marty ten startovní oblouk je fakt parádní .
Tak příští rok už se zůčastním vastním autem. Ty fotky ze srazu jsou silná motivace Esmeraldu dodělat.
Moc mě mrzí že jsme to letos nezvládly.Minulý rok to bylo super.A podle fotek i článku to musela být letos taky pecka.
Radku,pěkně sepsaný článek ke srazu.Sraz byl opravdu dokonalý jako každý rok a večerní zábava byla nezapomenutelná. 🙂)


Tu přidám odkaz na další fotogalerii: http://trabant24.rajce.idnes.cz/3.Sraz_Skoda_110r_coupe_club_-_25.8.2012/ .