3. říjen 2022

Radkův Red Shadow 2022

Rubrika: Vaše eRka, Přečteno: 0×, Komentářů: 0, Líbí se Autor: RST
eRko pro radost z jízdy eRkem

Úvodem

Pokračování předchozích článků o mém autě. Od 2022 přesun mezi Vaše eRka, přeci jen už se nejedná tak úplně o renovaci.

Toto eRko je moje druhé, pokud počítám celé exempláře, jinak 3. v pořadí. Z prvních dvou jsem složil RedMachine .

Co se dělo před rokem 2022 a jak probíhala renovace:

 Pořídil jsem ho v nepříliš dobrém stavu v roce 1999.

 

Pak probíhala zdlouhavá renovace, o jejímž průběhu je možné se poměrně podrobně dočíst zde:

RedShadow 2001

RedShadow 2002

RedShadow 2003

Na konci toho všeho je auto podle mých představ, i když je to vlastně nikdy nekončící cesta, protože stále je co dodělávat, opravovat, předělávat atd.

Výsledná podoba auta

V této podobě je auto od roku 2003, kdy jsem s ním poprvé vyjel na sraz (HG 2003). Od té doby probíhají pouze technické a vnitřní změny, navenek je auto stále stejné. Od roku 2005 je auto používáno a průběžně vylepšováno či opravováno, životopis zdokumentován zde:

RedShadow 2005

Tolik stručně z historie. Následuje pokračování života s eRkem od r.2022:

2022

1.10.2022(so) - první a zřejmě i poslední letošní sraz - Hundertgang 2022 Poděbrady. Od začátku roku jsem toho moc neudělal, krom namontování zrepasované řadící konzole, dobití baterky po zimě a občasné nastartování motoru v garáži (celkem 2x). Ve středu před srazem (28.9., na Václava) jsem dojel pro eRko do garáže a dovezl ho domů. Bylo potřeba hodně dofoukat kola, jinak nic... po 11 měsících nastartovat a jet. V pátek trošku umýt, dotankovat a trochu projet. Projížďka proběhla i ve středu, protože dcery by mi neodpustily, kdybych je v eRku nesvezl. To se opakovalo i v pátek. V sobotu jsme ráno vyrazili na zahájení srazu do Zavadilky, když ostatní odjeli na AOS, dovezl jsem holky domů, protože měly jinou akci na odpoledne. Po obědě jsem vyrazil do Poděbrad na kolonádu, kde pokračovalo srazové dění výstavou aut, koncertem bigbandu, vyhlašováním a tak... Bohužel počasí se zhoršilo natolik, že jsme s kamarádem, co dorazil s MBX, vyrazili domů. On teda jen ke mě domů a k sobě domů pak ráno v neděli.

Páteční příprava:


Sobotní sraz - Zavadilka


a Poděbrady
2.10.2022(ne) - dopoledne jsem eRko odvezl ustájit do garáže, uvidíme, jestli se s ním ještě letos projedu, nebo až zase v příští sezóně.


2023

3.6.2023(so) - konečně vyndávám eRko z garáže a provádím krátkou projížďku po okolí. Krom občasného chcípnutí na volnoběh vše funguje. Takže po cca 40km zase do garáže.


22.9.2023(pá) - STK - OK. Tomu předcházelo převezení eRka z garáže domů, výměna výfuku a filtru vzduchu za sériové a umytí auta, na kterém bylo ještě bláto a cákance z loňského HG. Odpoledne zase výfuk a filtr zpět. Před montáží sériového výfuku jsem na chvíli nasadil po asi 10 letech trubku místo tlumiče. Byli jsme se kousek projet s nefalšovaným závodním rámusem. Kupodivu i holkám se to tak líbí. Volnoběh jsem trochu pošteloval a už to nechcípá.


23.9.2023(so) - připadám si jako úplný ichtyl. Kolem poledne jsme se ještě jeli s holkama projet po okolí a po obědě jsem odvezl eRko do garáže a přijel domů "civilním" vozem zpět. Odpoledne jsme se jeli s holkama projet na kole a najednou Rapid Cabrio, užovka s vlekem, co nevypadala, že s ní právě nějaký děda zazimoval chatu..., pak kolem prosvištěl Michal s kupátkem a za chvilku u nás brzdil Petkar... až od nich jsem se dozvěděl, že je dnes v Nymburském pivovaru sraz Rapid/Garde. No blíž k baráku už mi snad nikdo nemůže sraz pořádat a já o tom nevěděl... tak jsme se jeli za kamarády a známými podívat aspoň navečer a pozdravit je.

Příště budu dávat lepší pozor, co se kde děje...

No a to je prozatím vše.

Radek (RST)


Rubrika: Vaše eRka, Přečteno: 0×, Komentářů: 0, Líbí se Autor: RST

Žádné příspěvky