4. únor 2004

37.sraz Felicia & Coupé klubu - Tábor 2002

Rubrika: Reportáže ze srazů, Přečteno: 4170×, Komentářů: 3, Líbí se Autor: Petkar
který se konal 21-23.6.2002 v kempu "Knížecí Rybník" u Tábora

Po krátém zvažování jsem se rozhodl, že se vypravím na sraz Felicií a kupátek do Tábora. Poplatek 400,-Kč pro nečlena klubu nebo 150,- pro člena klubu mi připadalo skoro dost, tak jsem vyrazil jen jako divák v sobotu ráno. Počasí se celkem vydařilo, během dne se udělalo poměrně horko. Vzhledem k tomu, že jsem jel do Tábora poprvé (tedy na sraz), trochu jsem bloudil po Táboře a jeho okolí, než se mi podařilo autokemp Knížecí rybník najít. Nebyl jsem v tom sám, postupně jsme se sjeli tři auta a potkávali jsme další, kdo zoufale hledali cestu na sraz. Nakonec jsme se doptali a ke kempu dorazili. Auto jsem zaparkoval naproti kempu a vyrazili jsme prohlížet vozy. K tomu už není moc co psát, obrázky jsou výmluvnější. Některá auta byla velmi pěkná, dobře s vkusem upravená, některá poněkud méně, ale to je věcí každého majitele a úpravce. Procházeli jsme kempem do startu spanilé jízdy, což bylo 14:00. Mezitím jsme okukovali jak kde co uděláno, poklábosili s pár známými, některé jsme nepotkali, i když auta tam měli. Jen tak informativně jsem procházel i různé prodávající, co za kolik se dá pořídit. Dá se sehnat snad vše, co by člověk potřeboval, ale někteří si nechají velmi dobře zaplatit. Jsou si vědomi, že dílů je postupně míň a míň a ceny můžou držet dost vysoko. Po odjezdu spanilé jízdy jsme něco pojedli a kolem třetí hodiny odpoledne jsme vyrazili zpět k domovu. Jel jsem eRkem (RedMachine I) a auto opět jelo jako hodinky. Sice poněkud hlučnější, ale jede to a v běžném provozu nikterak nezaostává a i spotřeba je stále ještě v přijatelných mezích. Jen chybí trochu výkonu na rychlejší předjíždění.

Mám-li zhodnotit celkové dojmy ze soboty, musím říct, že to stálo za to, bylo k vidění spousta pěkných aut. Trochu mě mrzí přístup pořádajícího klubu co se poplatků týče i vlastní organizace. Původně prohlašovali, že na sraz pustí jen vozy, které sdružují - tedy Felicie, 110R a Rapidy. Nakonec tam opět byla spousta "ostatních", kteří to spíše berou jako akci k vlastnímu předvádění, než jako společné setkání lidí se stejnými zájmy.

Zde jsou eRka, vozy nám nejbližší:

Ostatní fotky najdete ve fotogalerii.


Rubrika: Reportáže ze srazů, Přečteno: 4170×, Komentářů: 3, Líbí se Autor: Petkar
jsou to krasavci. počkejte už uvidíte moje
To Dakos: Jo vypadala pěkně, ale tak ze 2 metrů. Zblízka bylo vidět, že na laku si moc záležet nedali. Lak byl v podobný kvalitě, jako mám na RM I (takže spíš nic než moc).
Hodně se mi líbí ta světlounce modrá 130RS.