12. květen 2004

Klatovy jaro 2004

Rubrika: Reportáže ze srazů, Přečteno: 8983×, Komentářů: 27, Líbí se Autor:
Škoda sraz v Běšinech u Klatov

Článek připravil Jura T:

V pátek jsem z Prachatic společně s jednou Fabií a Felicií vyrazil směr Strakonice, kde jsme počkali na Scheniho. Scheni s Luckou dorazili v pořádku a nepotřebovali ani vodu do chladiče, kterou jsem pro ně měl pro případ nouze připravenou.

Cesta do Klatov ubíhala poměrně příjemně, jen levé kolo mi nehorázně hází a občas jsem při přejezdu přes nerovnosti škrtal koly o blatníky. Když jsme dorazili do kempu, bylo tam už 13 aut. Postavili jsme erka vedle Stanleyho berušky a začli okukovat. Beruška je moc pěkné auto, jak řekl Petr, ve skutečnosti vypadá líp, než na fotkách.

Pořadatelé měli již od poledních hodin připravený bohatý program, takže jsme se nenudili a nevyskytovala se žádná hluchá místa. Nejdříve se jezdily jízdy zručnosti. Řidič měl šátek přes oči a spolujezdec jej navigoval krátkým slalomem mezi kužely. Obzvláště dvojka Petr - Angela předváděla povedené kousky:o) Současně probíhaly soutěže o tahání auta na čas, kdy nám Scheni předvedl svojí sílu, soutěž v manuální zručnosti, v podobě vyvažování pneumatik, kterou jsem zkusil jako první a skončil poslední (vlastně ještě Hanka Svěcená byla za mnou:o)) nebo vědomostní kvíz. Zde jsem exceloval, dosáhl jsem stejně bodů jako vítěz, ale o tom, kdo vyhraje nakonec rozhodoval čas, a tak jsem nedosáhl ani na bednu.

O něco později jsme vyrazili na sprint. Auta byla pouštěna po jednominutových intervalech, ale erka samozřejmě dostala výjimku. Takže jsme udělali takovou krátkou spanilou jízdu čítající sedm erek. Moje, Scheniho, Stalneyho, pak dorazili Džon s Martinou, Petr, Mišule a Vašek s modrým erkem s bílýma loukotěma. Byl to opravdu nádherný pohled, vidět sedm erek za sebou v nádherné přírodě za svitu sluníčka, které nakonec vykouklo.

Večer se jel orientační závod, který jsem absolvoval s Petrem jako mitfára. Další akce, kterou pořadatelům musím skutečně pochválit. Nápadité úkoly, jako skládání puzzle na čas nebo házení kroužků na tyč nás nenudily. Po příjezdu do kempu pak každá posádka dostala tácek, buřt, chleba, hořčici a limonádu na posilnění a následný večer jsme strávili v místní restauraci.

V sobotu pak dorazili další známí, Radek, Chrobák a Bidlas. Přijela spousta prodávajících se zajímavým sortimentem, lidé chodili kolem a okukovali, probíhaly soutěže o nejhlasitější výfuk a nejlepší aparaturu.

Kolem poledne se odjíždělo na Klatovské náměstí, odkud startovaly eRZety. Těch jsem se zůčastnil pouze pasivně jako divák, ale zajímavá vracečka na jedné RZtě zaručovala dostatek zábavy na dlouhou dobu. Obzvláště neustále roztancovaná hundrtka Máňa II jela pro diváky a bylo na co koukat.

Večer pro nás pořadatelé připravili výbornou česnečku a pivíčko zdarma. V restauraci probíhalo vyhlašování cen, z nichž většinu v RZtách posbíral Berry se soutěžním erkem a soutěž o nejhezčí vůz vyhrála modrá obluda 110R. Vše bylo proloženo promítáním natočených záběrů a fotek.

Nedělní ráno bylo poměrně ospalé, většina aut už odjela a my se pomalu chystali na cestu. Se Schenim, Luckou, Džonem a Martinou jsme cestou domů navštívili hradní zříceninu Rabí a přilehlou restauraci a pak se každý rozjel směrem k domovu.

výsledky soutěží a další fotky naleznete na http://www.skodateam.cz

Jak to viděl Scheni:

V listopadu roku 2003 jsem si koupil eRko a tento sraz mě motivoval a tak jsem pospíchal se stavbou, abych ho stihl ukázat právě na tomto srazu!

Rozhodně nelituju toho, že jsem si vzal v pátek volno a vyrazil jsem abych byl v Klatovech na poledne, protože jsme se stihli akorát ubytovat, seznámit se osobně (protože jsme se všichni znali jen z internetové podoby) a už začínaly první závody zručnosti, sprinty a nakonec noční orientační závod.

Všude vládla bezvadná přátelská atmosféra jak mezi učastníky tak mezi pořadateli. Celý víkend byl velice vydařený i počasí se usmálo, takže nic nechybělo bezvadné zábavě. Nechyběly ani večery v hospodě u pivka, kde jsme zažili tolik srandy, až jsme se za břicha popadali.

Děkuji organizátorům a všem kamarádům za vynikající víkend a doufám, že to na podzim zopakujem!

Jak to viděl Jura:

Celkové dojmy z akce? Největší dík patří pořadatelům. Jejich sraz je rok od roku lepší, propracovanější a zorganizovanější. Další dík patří všem skvělým lidem, které jsem poznal. Takže díky za skvělý víkend a uvidíme se na dalším sraze:o)

Jak to viděl Petr:

Letošní jarní sraz v Běšinách byl pro mne již třetí v pořadí, ale první, kdy jsem se jej účastnil po celý víkend a rozhodně toho nelituji. Již tradičně skvělá organizace na profesionální úrovni, za což patří obrovský dík pořadatelům, kteří do toho vkládají opravdu všechno bez nároku na jakoukoli odměnu, bezvadně připravené itineráře všech přejezdů a soutěží, nápaditý výběr tratí RZ a nočního orientačního závodu a spousta doprovodných soutěží a programů, které jistě každého pobavily přispěly k celkové pohodě po celý víkend. Počasí panovalo pro Běšinský sraz rovněž již téměř tradiční, ale v sobotu se počasí jakoby zázrakem umoudřilo a z modré oblohy se na nás a nablýskané laky aut smálo sluníčko a teplota se vyšplhala do velmi příjemného spektra. Zřejmě pořadatelé mají vlivné styky na hooodně vysokých místech :-) anebo že by dříve tolik populární heslo " Poručíme větru, dešti" ? :-))

Účast v soutěžích jsem si nenechal ujít a tak noční orientační závod jsem absolvoval s Jurou, který zřejmě prošel nějakým kursem "Mitfárou snadno a rychle" protože jeho navigace byla výborná, až na jedno zaváhání a díky jeho úspěšnému plnění některých úkolů v průjezdových kontrolách jsme v kempu obdrželi dostatečně dlouhý kus uzeniny. Erzety jsem zajel v časech odpovídajících výkonu motoru, kterým svoje auto poháním a nebyly by ani tak špatné, jenže funkce mezikusu mezi pedály a sedačkou byla jaksi poruchová a obdržel jsem celkem 4 bonusy v podobě trestných bodů za nedovolené pokusy rozšiřovat rozchod náprav pneumatikami z retardérů a v celkovém pořadí mě to odsunulo až do poloviny v celkovém počtu soutěžících.

Jinak byl sraz opravdu hezky stráveným víkendem, kde jsem poznal spoustu pohodových lidí, které jsem doteď znal jen z monitoru, viděl jsem dost hezkých i méně hezkých aut, objevil jsem mnoho neotřelých úprav a vylepšení vozů - prosklené zadní čelo, mlhovky směřující pod auto, čtvereční metry tahokovu ve všech možných plochách karoserie a všechny možné i nemožné doplňky nepochybně zkrášlující ladné tvary auta a jistě přidávající na již tak ohromném výkonu motoru :-))) Někteří tuneři vsadili při tvorbě aerodynamických doplňků i na takřka revoluční materiály, jako třeba sololit a překližka lakovaná do barvy vozu.... Ale určitě nejsem oprávněn k tomu, abych hodnotil jednotlivé kousky a je důležité, že každý majitel svého mazlíčka je s ním spokojen a líbí se jemu a je jen jeho věcí, co si na něj a do něj dá.

Co říci závěrem ? Snad jen, že se již těším na další sraz pořádaný nadšenci z Klatov a na setkání s dalšími skvělými lidmi, kteří se okolo neméně skvělých aut, jakými škodovky jsou, shromažďují.

Jak to viděl Džon:

Tomuto srazu se nedá nic vytknout - výborná organizace, rok od roku lepší, hodnotnější ceny, zábava od rána do večera. Rozhodně jsem rád, že jsem si vzal na pátek dovolenou a zúčastnil se i pátečních soutěží. A erzety ? Cítil jsem se jak na opravové rally!

Jak to viděl Chrobak.Sáček:

Myslím, že sraz byl proste SUPER.Měl výbornou organizaci a spousty atrakcí kde se mohli natěšení tuneři pořádně vyřádit. Organizátorům patří dík za obětavost a chuť do nepředstavitelné práce. Z mého pohledu měl jenom 1 chybu : že jsem nepřijel už v pátek :-(( a vlastně ještě jednu : že jsem si nepřipravil auto na závody.

Příště to určitě napravím - Chrobak SACEK - bratranec Brouka Pytlíka

Jak to viděl Stanley:

Sraz v Běšinech byl super, jako vždy. Poznal jsem tam spousty - pro mě dříve jen virtuálních přátel - a musím říct, že erka kolem sebe shromažďujou samý fajn lidi. Počasí vyšlo nakonec skvěle, RZ byly super, organizace parádání... Prostě jeden z dalších báječných víkendů strávených mezi krásnými auty a partou super lidiček...

Celý můj popis akce najdete na http://files.skoda110r.cz/klatovy_j04_stanley.doc

Jak to viděl Radek:

Na sraz jsme se těšili s Hankou oba už dlouho a jak to tak bývá, když se člověk těší, tak to obvykle moc nevyjde. Chtěli jsme jet s ostatními v pátek a pěkně si to užít, jenže jsem musel na pracovní cestu za hranice a vrátil jsem se v pátek večer, takže jsme vyrazili až v sobotu ráno, no a nemělo moc cenu zůstávat do neděle, tak jsme to zapíchli už v sobotu večer. Hanka si převzala nějaké ty diplomy z Lady Cupu a mazali jsme domů. Ženský mají zkrátka výhodu, že jich soutěží míň a snad na každou nějaká cena zbyde. Sraz byl jako obvykle perfektně připravený, nelze nic vytknout, i počasí si tentokrát zajistili skoro na 1 s *, takže super. Škoda, že nás pak trochu zlobilo auto (ucpaný benzín a předtím ještě vypadlý šroubek na volnoběžné trysce karburátoru) a stihli jsme jet každou RZ jen jednou, ale aspoň že oba. Dík pořadatelům za zorganizování a speciální dík tomu (pro mě bezejmenému), kdo pouštěl auta na RZ 2/4 za šroubek M8, který pomohl ke znvouzprovoznění našeho auta...Další dojmy bych opakoval po ostatních - skvělá parta, nálada, sranda, zážitky...

Lahůdka:

Zde je báseň, kterou jsme složili společně v alkoholovém opojení večer v hospodě u piva!


Rubrika: Reportáže ze srazů, Přečteno: 8983×, Komentářů: 27, Líbí se Autor:
Jo jo, troufám si říci, že je to jeden z nejhezčích článků, co tu máme 😉
Láďo, co k tomu říct .... jo bylo to fajn. Období, kdy jsme se na srazech sjeli v počtu 8 - 12 kupátek, výborná parta, spousta legrace, zábavy, počátky takového jakoby opravdového závodění na Běšinských srazech ... Prostě to bylo jiné než dnes, kdy se většina honí po různých techn. nesmyslech, které nakonec stejně nedokončí, plánech a nákresech a tak podobně ... bylo to více o tom setkání se s pohodovými lidmi a ne až tolik o těch autech a řešení vyřešeného a vymýšlení vymyšleného 😉

Nakonec dojmy zúčastněných myslím hovoří dost jasně. Přečti si i samostatný článek od Standy, na nějž se odkazuje
Včera v noci jsem do tohodle článku zabrousil a kochal se tím nadšením.


Je to tak, že tohle byl pro zdejší partu jeden z nejdůležitějších a nejnezapomenutelnějších srazů nebo to byl sraz jako spousta jiných, jen je to tak pozitivně zachyceno?

Co Vy účastníci, jak ho vidíte s odstupem?
Jen jsem vyjádřil svůj názor! Na autě bylo opravdu uděláno kus práce... Ale toto opravdu není můj styl a představa cíle, kam bych chtěl jednou na svém erku dojít... Každej může napsat svůj názor nebo článek (a já auto nekritizoval, pouze popisoval vlastní pocity z něj - tedy nikoli z majitelů!!!).


Navíc celá debata postrádá smyslu. Auto je udělané precizně, ale zkrátka to není můj styl. HAWK. domluvil jsem. A doufám, že se s Hankou a Tomášem potkáme na dalším srazu a promluvíme se v pohodě a poklidu. čus. Stanley
Nechápu, proč mu to až takhle kritizujete. Sice už těžko se v tom hledá erko, ale ať to dělá tak jek se mu to líbí. Raději vidím takovéto auto udělané po svém, než jako kopii škoda 130RS, kde z toho jsou akorát tak ty blatníky a to je vše. Modrá obluda bych přezval na škoda 110R Blue Extreme Individual. P.S.Škoda veterána.
Co k tomuhle vasšemu dohadování napsat?.

Hlavně bych řekl, že předtím než kdokoliv cokoliv kritizuje, tak by se nejdřív měl podívat do své garáže.!! Vaše neusálé vychvalování originálů mi přijde zcela absurní. Každý má své auto především pro radost, tak nevím proč mu ji potřebujete kazit.

To Láďa: Světla nejsou z MB. A lebky maj taky trochu jinej tvar.
Taky přidám názor a nejen pro drahé polovičky. Možná bych ho taky nazval obluda, ale je to jen takový hovorový výraz, možná by on moje nazval červená obluda 🙁 Jinak ale je to precizně udělaný auto. A proč obluda, tak jednak ten vnitřek do modra ....chtělo by se napsat brrrr(jen můj názor) a druhak....ty lebkouni brrrr. třeťak, ten zadek z těmi světly z MB už tady jednou byl na \"Zelené obludě s motorem ISUZU\" a nelíbí se mi. Ale abych jen nenadával, pochválím motor, precizně udělaný a hlavně je Škoda !
Ahoj Juro,


moje polovička se k tomu nemůže vyjádřit neboť nemá přístup na internet. Ne že by mu bylo jedno co o něm kdo napíše ale v podstatě říká, že si auto udělal tak jak jemu se to líbí a pokud se to někomu nezdá nebo je to moc, je to jeho věc, ale takhle (modrá obluda) by hezké auto nikdy nenazval.


Měj se hezky Hana
Dlouho jsem váhal, jestli se mám vyjadřovat k tématu \"Modrá obluda.\" Nakonec jsem se rozhodl, že ano, jak vidíte.

Článek jsem nepsal jako oficiální stanovisko webu či místních škodovkářů, popisoval jsem, jak jsem to viděl sám. Jelikož jsem to sepsal nejrychleji, byl ten článek vybrán jako popis srazu. Takže je do jisté míry subjektivní a vyjadřuje můj názor.

Vaše auto je precizně udělané, má skvělý lak, motor, vyčnívá z davu, budí pozornost a zaslouženě, vzhledem k tomu, kolik je na něm práce, vyhrálo soutěž o nejhezčí vůz srazu. Zkrátka se líbílo nejvíce lidem.

Na můj vkus je ale přehnané a kontroverzní. Snad jsem mohl zvolit mírnější výraz, než obluda, ale nic jiného, než obluda nebo bestie mě při pohledu na to auto nenapadne.

Vážím si toho, že se, Martino i Hanko, takhle zastáváte svých drahých poloviček. Proč jen se ty polovičky nevyjádří samy...

Nebo nad tím kluci mávli rukou?
no popravde, me to modry erko taky moc nebere, ale je na nem videt spousta prace, tak bych si ho nikdy nedovolil nazvat obludou, navic v clanku...
To Chip-uplně s tebou souhlasim,auto je od toho aby jezdilo a ne aby stalo celej den na jednom místě,toť můj názor...
2 Venca: Odvezli ji na podvalu proto, protoze neni schopna jizdy po ceskych silnicich ... Kluci se na to ptali a prej se s tim jezdit neda ... ma to uchycenej stabilizator asi 3 cm nad silnici ... proste by to hned nekde urazil ... No neni to parada, kdyz dovezes na sraz auto na podvalu ?? Nechas ho tam dva dny, pak prijedes s podvalem a zase to zavezes domu pod plachtu ... nevim, tohle neni muj styl ... Auto musi byt schopno jizdy ... jinak je k nicemu ....
Pánové musím přiznat že se ten letošní srázek velice poved.Bylo hezký počasí byly tam vidět pěkný auta.Obzvláště povedený bylo červený erko na 17 a s motorem z Golfa 1,8 a nebo to v modrý metle a zadníma lampama z mergla.Pánové smekám.Doufám že na podzim už přijedu svým jako regulerní účastník a né jako stánkař... 🙂)
Jo jo lidi,Klatovy byly opravdu skvělý,na podzim už určitě přijedu s erkem... Jinak nevíte někdo proč tu zelenou škodovku odváželi na vodtahovce???
Zdravím Vás Blázni, Šílenci, atd… Do krásnejch vozů a to Indiánůch ( ty co mě neznají tak nazývám Škodovky )


Máte pravdu klukům s unicosu se to opět povedlo a mají u mě další velký plus, já jsem osobně nevinechál jedinej jejich sraz ( prozatím a doufám že to bude tak pořád 😉 ) Proto můžu říct že sraz od srazu to maj lepčí a lepčí. Je to jeden z mála srazu u kterejch si člověk nemůže stěžovat na to že by se tam nudil. Tahání auta, letos vyvažování kola ( minule bylo pokud se nepletu rozebírání ) a pak ty erzety tohle nemá nikde obdoby je to prostě nádhera a proto držim palce klukům, aby jim to ještě několik let vydrželo páč jsem jeden s mála lidí kterej se těší hned na příští sraz 😉. Zvláště jaký si nanás příště připraví počasí🙂


Má to jen jedinou chybu že tam jezdím jako pouhej divák a nikdy jako hlavní aktér🙁 a to jsem si říkal hned od začátku kdy jsem získal papíry a zvláště po tom co jsem začal jezdit do Běšin-Klatov že už příští sraz přijedu vlasním, ale stále jezdim rodinou 120L 🙁 ( Promiň tatí ale příští sraz tomu našemu staříkovi dam za uši 🙂 vždyť je to druhý auto v rodině ) což to mě mrzí protože se pořád těším na to až tem přifrčí další eRčindo a to s plzeňskou značkou a hlavně že bude moje.


Můžu vám říct že, ale letos jste měli jasnou převahu a to je dobře 🙂 eRko je naprostá nádhera. Vzláště když jich vidíte cca10 aut vedle sebe 🙂 Bohužel hnedka v sobotu ráno jsem zamáčkl první slzičku která upadla a to kvůli zelenýmu Žabákovi (vám jistě nemusím říkat komu tohle krásný auto patří ) škoda :,-(, ale tohle se může stát každýmu. Modrá obluda 110 r – to je to docela pěkně upravený eRčindo?!? Tohle eRko má opravdu s originálem hodně málo. Máš pravdu tuning je o tom odlišovat se a ty se odlišuješ až, až 🙂 mam však jednu vídku a to ten centrálí stěrač škode, ale to je jen muj názor.jináč ti můžu říst jak se ti jezdí na našich silnicích?!? Páč to máš docela nízko.Zvláště ve mně hrklo při tvim příjezdu na parkoviště ( na trávu ) tam uprostřed jsisi docela dost škrtnul o pařed kterej je hnedka uprostřed a ty si na něj najel přímo velmi hnusně to zapraskalo🙁


Tak vém teda držím palce ať vám to chladí, vrčí a jezdí a na podzim v Běšínech.. Egi – 3D
Ahoj Marti,


tak díky za komentář k naší diskusi. Není to první škodovka kterou máme, dřív jsme jezdili ve stovce a tam to bylo jak ty říkáš, všude fouká, vaříš, auto se věčně posírá, teď jsme chtěli tuning ne originál. Respektujeme Vaše auta (originály), uznávám snahu každýho, ať už se auto povede nebo ne, všichni do toho dáváme srdíčko.


Neberu nic ve zlém, měj se fajn Čau Hana
Omlouvam se jaksi me to v nazvu nepustilo dale. Tak tedy jeste jednou: MODRY PRIZRAK 🙂
Ahoj Hani,


libi se mi jak se zde rves a hajis sveho pritele a stojis pevne za nim. Primonimas mi me, kdy jsem podobnym zpusobem, taky tady hajila praci sveho Dzona po spusteni techto novych stranek nekteri kluci je neprijali zrovna nejlepe. Jsi bezva!


Jinak k autiku je to ciste a vyborne odvedena prace!!! Jen mi eRkari jsme trochu jina krevni skupina a Tvuj pritel zatim neprisel na to o cem eRko vlastne je. Kdyz jsem si ja pred 6 lety poridila to svoje prahla jsem tehdy po kridle, podsvicenych prazich a jinej blbostech. Ale to prave kouzlo eRka je v necem jinem, naprosto jedinecne je to, kdyz nemuzes vubec jet, protoze mas zamlzene okno, kdyz Ti fouka vsemi moznymi skulinami, motor Ti huci za hlavou, v lete se potis jako pras.., protoze musis mit zapnute topeni, abys neuvarila a ta vule v rizeni🙂) Neustale se neco posir.... a ty ne a ne na to prijit. Jezdis schanis, vymenujes, improvizujes... Zni to divne ze? Ale o tom to je. Neber to ve zlem a mej se krasne AHOJ
Díky, stálo to hlavně dřinu, čas a starosti, jestli myslíš peníze, tak Ti to ani nepřijde, když to auto děláš tři roky.
Já ho sice neviděl( To Neerko) Ale jak říkal Chrobák. Sáček.... Podle fotek dřiny to stálo asi hodně.... Takže Silné motory, vítr v zádech a rovné cesty....
Jo, je to o tom zaujmout a to se nám podle všeho povedlo.Zatím se mějte a na dalším srazu TUNINGU čau

H.
NeeRkem jsem to nazval já a myslím, že jsem to celkem trefil. Do klasického eRka z roku 1970-1980 už to má opravdu dost daleko.

Tuning je především o zaujmutí a tohle tedy rozhodně svůj učel splňuje.

Ja jsem ale zastámce \"mírného\" tuningu to jest. aby se dalo na první pohled poznat co je to za auto.

Toť odemne vše a mějte se.
Už nevím, kdo to tak nazval, ale nazvali to neeRko. Je pravda, že auto má do eRka už moc daleko, a zastánci originálu z něj nejsou zrovna nadšeni.Taky je pravda, že každej má svůj názor na danou věc. Já jsem zastánce hezky upravených originálů, které nevyčnívají z davu, a taky mám rád pekelně silnej a rychlej motor. Na muj vkus máš na autě moc plastů a taky ty kola co tam máš a tak upravenej motor ti moc dlouho nevydrží kyvadlová náprava, a bojím se, že Ti hodně brzy upadne jedno ze zadních kol.


Ale ten zadní nárazník bych vyřešil jinak, vypadal tak divně, ale jinak to bylo prostě naprosté šílenství, ale o to Ti podle mě i trošku šlo ne? (Vyčnívat z davu)
Díky za názor, zas tak hrozné to s tím čertěním není, jen mě prostě naštvalo, že se s tím tři roky dělá a pak někdo napíše tohle, chápu, že pro někoho je to až moc zásahů do vzhledu auta, ale záměrem bylo, aby auto bylo jiné, tak prostě jiné je.

Hodně štěstí na cestách a ať Ti to jezdí


Čau H.
Tak se tak hrozně nečerti. Iksyž moýná máš trochu pravdu, slovo \"obluda\" je do článku asi moc a nezainteresovaný si to může vyložit jakkoliv.

Je se tvoje auto líbí je každého věc, na mě je to trochu hodně, ale každopádně je na něm viďet spousta poctivé a trpělivé práce.

eRkum zdrar.
Docela by mě zajímalo proč zrovna modrá obluda, jestli se Ti auto nelíbilo nebo to není Tvoje krevní skupina, tak je to Tvá věc ale nemusíš po netu rozšiřovat, že je to obluda, udělat auto tak jak je udělané stálo hodně času, přemýšlení a trápení se sháněním dílů a prostě všeho, ty máš auto spíš v originále a je to Tvoje věc, Tobě se to prostě tak líbí a já rozhodně nebudu nikam psát, že je to obluda, jestli byl ale sraz pouze pro určité lidi, tak to jsme netušili.

S pozdravem Hana
Do teď jsem bral jakž takž v klidu, že jsem tam nebyl, ale nevím, jestli přežiju, když tam na podzim nebudu. Sice asi neprožiju radost z kolony erek v jednom z nich, ale určitě se těším na podzim...