5. květen 2005

Tátovo eRko

Rubrika: Vaše eRka, Přečteno: 9504×, Komentářů: 11, Líbí se Autor: Chrobak.SACEK
Originál eRko na výlety do cukrárny

Po tom co jsem si i přes počáteční protesty v rodině prosadil koupi Škody 110R, se tátovi nějak tento vůz zalíbil. Hlavně se mu asi líbily nádherné kousky, které se mnou jezdil obdivovat na srazy do Mělníka.

No... netrvalo to ani rok a bylo doma další eRko. Tentokrát to byla klasická "stodolovka". Měla ho doma nějaká paní po manželovi který zemřel před 5ti lety a od té doby to stálo ve stodole a nikdo s tím nejezdil. Po mírné prohlídce se ukázalo, že pán byl svědomitý a pečlivý majitel, takže jediná závada byl promáčknutý a mírně odřený levý zadní blatník. ( nic co by nešlo vyrovnat ).

Jak se ukázalo záliba ve škodovkách v něm dřímala už od mládí... :-))

Na autě se provedla mírná údržba ( otočeno na kolíbku a natřeno, celkově debordelizováno atd... ). Následoval lak ( původně bylo oranžové a nějaké ty detaily ( kapky, vycídit motor atd... )

Na fotkách je ještě auto na kopretinách a se "starýma sedačkama". Dneska už jezdí na zlatých loukotích, obouvá DUNLOPy 185/70/13 a interiér je celý v černé barvě, včetně sedaček udělaných dle originálu. Není to žádný závoďák, auto je postaveno "do originálu" a je používáno za hezkého počasí jako klasická "leštěnka" na nedělní cesty do cukrárny.

Duben 2005

eRko se i s tátou úspěšně zůčastnilo Běšinského srazu. Jak se sraz líbil autu nemám tušení, ale naši byli nadšení a táta říkal něco o tom, že začíná shánět helmy.... ( tak nevím.... ;-) )

Červenec 2005

Jedna fotografie tohoto eRka je prezentována na výstavě společnosti Czechmania "CZECH 100 DESIGN ICONS". Výstava začala v Berlíně a momentálně putuje po evropě. Na podzim by měla dorazit do Prahy. Článek o této výstavě vyšel v Reflexu č.27 ( http://reflex.cz/Clanek20338.html )

12.5.2006

Naprosto nenápadný květnový pátek. Vedro jako hrom akorát tak na projížďku v eRku se staženými okny a vystrčeným lokýtkem.... a nebo se rovnou zapojit do kolony??

Samozřejmě že na první české eRko-svatbě nemohl tento vůz chybět.


Rubrika: Vaše eRka, Přečteno: 9504×, Komentářů: 11, Líbí se Autor: Chrobak.SACEK
No jasně, je to fotka


http://www.skoda110r.cz/photo.php?aid=359&pid=4


- měl jsem za to, že ten článek v Reflexu bude JENOM o eRku,


jakožto jednom z nej nej nej designů tady u nás. Ale co °😉
Děkuji Fšem 😉 za slova chvály. Určitě je vyřídím majiteli....

Jenom co bude nějaké slušnější počasí a čas tak uděláme novou serii fotek. Natěch loukotích a s černým interiérem to vypadá opravdu lépe.

Co se týče motoru tak ten je OK.Už jezdí spolehlivě cca. 4 roky, karbec je DDSR, spotřeba do Klatova cca 7l, olej nepapá.

Chromované rámečky na budíkách tam nebyly. To je jedna zmála vytuningovaných částí...
Skutečně krásné auto, v Běšinech sem chodil kolem jak mlsnej pes. Fakt nádhera
Jsem rád, že jsi na naše stránky přidal podrobnější materiál o Vašem dalším rodiném šperku. Takovýhle káry se mi nikdy nevokoukaj! Éro Tvého otce bylo jednou z opravdových perel nedávného srazu v Běšinách a v třídě \"klasické erko\" bych ho usadil na trůn.
heeezkyyyyy....)))
Stodolové eRky sú celkom dobré, lebo bývajú dokonale zakonzervované. Ale neviem v akom stave je ten motor, keď 5 rokov nebežal. Ja by som ho predsa len dal na GO, alebo radšej kúpil motor, ktorý bol v prevázke pravidelne. Predsa len motor, v ktorom zo stien valcov už dávno stiekol olej nemusí byť dobrý ani po GO. Môj príbuzný raz na 100-ke nechtiac pridrel motor, dal ho na GO a už to potom nikdy nebolo ono a žralo to viac oleja.
No to je dost že už je to tady!!🙂) Jak sem řikal když sem ho viděl poprvé. Je nádherný a ty loukotě tomu taky hodně pomohly. Abych se přiznal, dřív mě Erka v originálním stavu moc nebraly ale jak sem tohle auto spatřil tak se mi to hrozně zalíbilo! Fakt super!
To je paráda, tak takéto obrázky môžem a veľa.🙂
Aha, ved už má loukoťe. Tiež si musím najprv prečítať článok. ale nádhera a zase nádhera.
Nádherná eRka. A pôjdu na ňu loukoťe hej?
Ahoj, je to skutečně krasavice - jako nová !!! Neměl bys i pár fotek z interieru? Takhle z dáálky se mě zdálo že máš budíky v chromu a to mě zajímá - ty tam byly? Jaký je ro rok výroby? Ještě jednou to za mě tátovi pochval, moc hezký - jen za sebe bych nechal tu oranžovou barvu, červený už je každý druhý (třetí). Ale to je každýho věc, jinak jednoznačně SUPER.