6. duben 2001

Jenykovo-Zdenovo éRo

Rubrika: Vaše eRka, Přečteno: 3791×, Komentářů: 2, Líbí se Autor: RST
Jak se z Jenykova stalo Zdenovo eRko

ERKO,exportní model 1974 jsem koupil v roce 1996 za poctivých 27000,- od bývalého motocyklového závodníka,který (poté co přestal chodit) řešil "co s ním" .Měl jsem asi jako jeden z mála to štěstí,že se mi podařilo pořídit si erko v NEZREZLÝM stavu,na kopretinách obutých 175/65/13 s nezničeným interierem - no prostě v originále.. Je pravda, že jsem ještě rok po úspěšné koupi vytahoval z útrob svého vozu hadry napuštěný vyjetým olejem (mimochodem,vřele doporučuji).K tomu,aby se s nim nechalo jezdit nebylo potřeba vůbec nic.Nechtělo se mi ničit takovej skvost úpravama,ba ani perforovat střechu anténním otvorem,tak jsem ty tři roky jezdil bez :o).Jinak sloupek na rádio tam byl origo laminátovej, osazenej HIFI aparaturou Hitachi. AM only ...

Úpravy (dohnán okolnostmi):

Rozdělovač a zapalování z Favorita (původní měl zemědělský vůle). Celá sranda přišla i s prací na 500Kč.Favorití rozdělovač+podtlak ze 120ky + práce a úprava v Palu Kbely (doporučuji).Elektronická jednotka je ta krabička vedle sání.Výsledek - volnoběh i 300ot/min Já vím - zvěrstvo.Ale možný.... Při té příležitosti jsem si nechal ještě vyčistit skla v přístrojích.(taky se vám tak strašně zevnitř zasíraj nějakym bílym sajrajtem ?)

Akvaristická hadička mezi těsněním dveří a plechama. Potom,co jsem měl v autě malej plavečák pokaždý,když za deště foukal vítr .... stačí tam tu hadičku opravdu jenom natlačit :o) Celá sranda je za 50 Kč a 5 minut práce.

Chlazení ve mědi....

tak vám takhle jednou zajedu k pumpě a pode mnou loužička. Kouknu do motoru a tam mokro.Kouknu do chladiče a tam podezřele málo vody . ? --> ! Koroze je svinstvo a když už si vyláme zuby na kastli tak škodí alespoň v motoru.Jiným slovem - v trubce,co vede chladivo do topení byla taková malá dírečka.No a protože jediná roura v baráku vhodného průměru byla zrovna měděná instalatérská ...... Tak jsou tam od tý doby ty dvě trubky vyvedený hádejte v čem ?

Chromovaný sání

Potom co jsem se vrátil z prvního srazu v Mělníce (1996)..... Jsem shodil sání jako jelen parohy a nechal ho pochromovat. Celá ta sranda stála 360 Kč ale ...

Vynikající na policajty.(ozkoušeno):

Fl (floydi=policisté): Dobrý den pane řidiči,silniční kontrola

já: Dobrý den

Fl: Papíry

já: aha,vy asi chcete zkontrolovat čísla,že? (výstup z vozidla,otevření kapoty ...)

Fl: Martineee! poď se na něco podívat .... tos ještě neviděl !

Fl2:Tyyvole, z toho by se nechalo žrát ....

já: :o)

Fl: víte čeho jste se ...... bla bla ...

já: bla bla .....

Fl: tak dobře,dneska za domluvu,ale příště jezděte tak,abychom vás nemusli stavět

já: dík

Fl: máte to FAKT pěkný,kolik vám to jezdí?

já: neptejte se ....

Opravdu to funguje a za ty prachy .....

Indikace rozsvícených světel na malym panýlku vlevo dole,co je reostat na osvětlení.Dobrá věc - zvlášť dneska..Kontrolka je vidět a nemusíte nikde nic vrtat.

Další :

Tlumiče GABRIEL RED Ryder

Samonavíjecí pásy z Toyoty

Relátka ke ovládání světel

Nový rozvody a repase karburátoru DDSR

Krátká šaltpáka

A tím úpravy skončily.

Krom pár maličkostí a toho,že jsem ho každý týden leštil ,občas poopravil a v zimě nejezdil už nic podstatnýho.Musím říct,že Erko bylo to nejbáječnější auto,který jsem mohl mít a když jsem ho po třech letech za 27000,- prodával tekly mi slzy jako tomu závodníkovi přede mnou. Inu, každá pohádka jednou skončí a moje škodověnka už patří do jiný smečky a já vím,že je v dobrých rukách....

I když dneska jezdím v CRX 1,6 VTi , Erkaře zdravím vesele dál.Každej, kdo ho jednou měl už si sebou nese nějaký znamení,či co ....

Jenyk


Čau všichni eRkaři, poté co Jenyk napsal všechny informace o svém voze, chtěl bych je trošku doplnit.

Jmenuju se Zdeno a su asi rok a půl majitelem onoho jenykova skvostu. Musím říct, že nekecá. Auto bylo ve skvělým stavu. Jediný co jsem musel provést, byla výměna ventilů. Dva byly propálený a při tom sem to celý přetěsnil a dal tam nový kroužky. Šlape jako hodinky.

Zrovna včera sem auto vytáh z garáže po zimním spánku. Budu dál leštit a krášlit. Chystám se koupit od Martina chromovaný nárazníky, který dám na auto pro větší parádu. Ovšem Jenykova zapuštěná mlhovka v origoš nárazníku je super a budu ju používat dál pro běžný provoz.

Mám v plánu novej komplet lak. Dám tam původní oranžovej. Do srazu to asi nestihnu, protože zrovna končím školu a nemám času nazbyt. Jednou se to ale povede.

To je asi všechno. Jo ta ruka na fotce je už moje a je z Mělníka 2000.

Jenyku dík za důvěru a ty dobrý ruce. Budu se snažit a budu eRo hýčkat. S pozdravem Zdeno.


Rubrika: Vaše eRka, Přečteno: 3791×, Komentářů: 2, Líbí se Autor: RST
Hmm... a kolko takychto chromovanych sani si uz videl?
neviem co na tom fizli obdivovali