19. říjen 2005

podzimní Běšiny 2005 druhým okem Tadeášky

Rubrika: Reportáže ze srazů, Přečteno: 11252×, Komentářů: 32, Líbí se Autor: Tadeáška
... aneb půlrok k půlroku se sešel ...

Předmluva

Tak se nám zase stmívá dřív, stromy zasypávají tůňky a potůčky barevným listím a dětský křik se rozléhá povětřím zaplněným papírovými draky .. tak by asi začala povídka z čítanky. Já začnu poněkud prozaičtěji. A nebo jen tak napůl :o)))

Dny se už krátily, ale mně každá hodina ubíhala tím déle, čím víc se blížily ony podzimní dny odpočinku. Přípravy probíhaly klasicky několik mnoho měsíců dopředu, ovšem nejvíc práce se udělalo hodinu před odjezdem. A i přes podzimní depresi a všeobecnou finanční nedostatečnost jsme se nakonec odhodlali v počtu více než početném.

PředBěšiní

A zase jsme si Běšinskej víkend čítající 14.-16. říjence prodloužili. Naše sluníčková eRkařka Lucinka vyrazila na cestu už v nedělní noci, tudíž stoprocentně jela na sraz nejdéle :o) Přes středeční "přátelské posezení" na Olešku a čtvrteční "grilování mrtvolek" na chalupě u pana Gotreka, jsme se propracovali k pátku. Třeba mi zmíniti KarlaDB, který většinu čtvrtečního večera strávil přesklíváním eRkilova předního okna (ale já ho varovala).

Pátek

Jako správný manager, jsem hned po ránu rozdala úkoly. Stanley s eRkilem vyrazili do pneuservisu a já zatím ze strašidla vyrobila slečnu. Následovaly poslední dodělávky v interieru a výměna karburátoru a ťip ťop jsme v tandemu eRkil a Beruška vyrazili směr Klatovy. Řízením nebes se podařilo se potkat na výpadovce na Klatovy s ostatními a dál jet v koloně: Red Shadow, Beruška, Kostkáč, eRkil, Sluníčko, Olejovka, Ondrofelda a ještě někdo koho si nepamatuju, tak mi promine O:) a posléze se ještě připojil Petkarovo Smaragd. Mezi Klatovy a Běšinami jsme k našemu překvapení nepotkali jedinou hlídku VB.

V kempu zaregistrovat, přivítat, rozchatkovat, najíst, odlehčit autům a postupně dolů absolvovat Jízdu zručnosti naslepo. Nejtragičtější posádce Stanley - Tadeáška nepomohla ani řidičova exklusivní maska. Čest zachránila nejvíc Limsik, která se umístila druhá mezi chlapama :o)

Sprinty v Malonicích nedopadly pro eRkila o moc lépe. Zgumovatělý pohon a nesmyslný předstih udělaly svoje. Ale zábava byla a nějaké to místo na "bedně" pro 110eráky také.

Z kempu jsme potom vyrazili do Klatov na povinnou technickou přejímku. Ta se tentokrát děla v opravdovém servisu - STK či co to vlastně bylo. Prohlídli helmičky, změřili brzdy, koukli do motoru, zkontrolovali osvětlení a bylo .. a na noční orienťák se vyjelo rovnou odtama.

Noční orientační závod byl skvělýýý, skvělýýýý a skvělýýý. Noc měla tu správnou atmosféru. Tma byla dosti tmavá, hvězdy zářily na temně bezmračném nebi a zdálky k nám doléhalo děsivé dunění kopyt .. Hradní zdi se zahalily omamnou vůní očekávání a mihotavé světlo loučí nás dovedlo až k vytouženému cíli ... Tak takový pocit mi zůstal :o)

Všichni jsme šťastně dorazili zpět a úplně vysušení se vmísili do narvaný hospody, jediného slabého článku celého srazu. Obsluha nepříjemná až hrůza, zavírat chtěli v jedenáct a slečna zjevně naše společnost netěšila. Někdo šel raděj spát, někdo to na soukromé chatkopárty (jako slušné děfče radši pomlčím a nebudu nás více kompromitovat) drobet natáhl směr ráno O:)

Sobota

Brzké ráno nás přivítalo hlmou a namrzlými okny, ale sluníčko se tou zimou nakonec prokousalo a po Rozpravě k závodu už příjemně hřálo a zajišťovalo tak ten správný lesk na hojně pořizovaných fotografiích. Nakupovalo se a dolešťovalo, nálepkovalo, laďilo, tahalo se auto, soutěžilo o nejhlasitější vejfuck a i tuzeři si přišli na svý v soutěžích o nejhlasitější audio a nejhezčí (rozuměj nejoplastovanější) vůz srazu.

V pravé poledne z rampy v kempu odstartoval Závod o pohár Škodateamu. Oproti jaru přibyla trať ve Velharticích, Luby a Beňovy zůstaly. Závod měl skvělou atmošku, spád, organizaci i výsledky. Škoda, že můj eRkil má zrovna špatný období. Zafungoval systém časových kontrol (ČK) mezi jednotlivými rychlostními zkouškami (eRZetami), nikde se nečekalo, spíš jsme měli co dělat, abychom, potkavší traktora, stihly dorazit na další ČK včas. Brzdy doutnaly, spojky smrděly, oleje se pálily a gloriola adrenalinu se vznášela nad Klatovskem. Máňa o7 potvrdila status největšího rasa srazu a letmým saltem přes střechu značně přeformovala svůj vzhled. Nutno podotknout, že nebyla sama.

Trocha filosofie

Výsledky nevýsledky, pocit z hůře či lépe zajetého závodu si každý odnesl sám za sebe. Jedinečná startovní posádka číslo 11, Tereza Tadeáška Vosyková ABrh+, Lucie Lucinka Kempná Brh+, odjížděla od poslední ČK s hřejivým pocitem skvěle odvedených výkonů.

Návrat k sobotnímu dni

Vyhladovělí po vypjatém dni jsme hromadně odjeli do vedlejší vesnice na večeři. Restauraci v kempu jsme svorně odmítli navštívit. Večeře byla skvělá, obsluha ještě lepší a velmi, opravdu velmi uspokojeni jsme se odebrali zpět na Vyhlašování výsledků. Postupně vyvěšované výsledkové listiny nás naplňovaly nervozním očekáváním. Zhlédli jsme Běšinský klip, kde ale "našich" záběrů bylo minimum, bohužel. A potom už jsme víc tleskali než záviděli ..

  • Petr Houška (spolujezdec Fido) 1. místo v kategorii N2, 6. v celkovém!!!! pořadí
  • Stanley 2. místo v kategorii N1
  • Tadeáška (spolujezdec Lucinka) 3. místo v LadyCupu, 10. v N1 (jsem na to náležitě hrdá)
  • a nějaký ty místa ve sprintu a v soutěžích ... viz www.skodateam.cz

Dost otrávení obsluhou jsme se po vyhlašování raději sebrali do chatek zapít s Petkarem narozky. Výměnou za dárek jsme vyfasovali pivo a už to jelo a grilovalo se a kecalo a popíjelo a zase nějak natáhlo, čím to je, to teda nevím O:)

Neděle

Už jen vstát, sbalit, najíst (zde děkuju Fidovi, že mě o víkendu mateřsky opečovával a krmil), na place nějaký ty fotky aut, lidí, společně, zvlášť, s helmama, bez helem, s maskama, bez masek atd atd atd a rozchod, vlastně rozjezd k domovům, natlakovaný k prasknutí skvěle stráveným víkendem :o)

Závěrem kterým nic nekončí

... bych, myslím, že můžu za všechny, poděkovala eRmanovi a všem organizátorům za skvěle pojednanej a výborně zvládnutej sraz, báječnou atmosféru a krásný tričko. Určitě si to moc zaslouží. Díky a ....

Klatovům ZDAR, ZDAR, ZDAR

P.S Krásná a výstižná úvodní panoramatická fotografie je od S.D.Gotreka (i když mrchy stránky to zde nějak nedobře zobrazují), dále přibylo několik výtečných záběrů od Radida05 a závěrečné crazyilustračka je z produkce Tadeášky. Trochu té omáčky mezi tím je z blikátka L.L.

Stránky, kde je možné nalézt další fotoreportáže:

http://pef.czu.cz/~strnadek/besiny/

http://skoda.xhosting.cz/srazy.html

http://www.skoda110r.cz/article.php?id=447

http://www.skodateam.cz


Rubrika: Reportáže ze srazů, Přečteno: 11252×, Komentářů: 32, Líbí se Autor: Tadeáška
Připíchli jsme sem už tradičně nám známé odkazy na další stránky, kde jsou fotoreportáže z podzimních Běšin. Jestli máte ještě nějakej dobrej tip, dejte vědět.
TAD&LIM: Ony tedy jsou ještě nějaké akční snímky, o kterých asi nevím 🙂)


Sem s nimi, uvidíme, jsetli ten strach překonám 🙂)
RST: nezlob se, jsem osoba stará, hlava děravá, tak se halt musíš pochválit sám .. já to neměla čas procházet, tak jsem to zapekla, že se ozvete O🙂

všicky dík, je od vás milé, že mi ještě čtete 🙂

Limetko, tyhle fotky uveřejnit, by Ladičovi strach nedovolil 😉
I já se musím přidat k řadám těch, co chválí. Jednak moc hezky napsaný a jednak tentokrát jsem si sraz opravdu skvěle užil, neb nebyl ztrpčován problémy s autem, takže fakt vše vlemi výborné...


Jen se hrdě hlásím, že jsem urval \"nějaký to místo ve sprintu\"...🙂)))
Terezko, a kde jsou přízraky křivoklátska a Běšinska? 🙂
Atila


Hlavně aby Ti dobře sloužilo...🙂
krasne auta = krasne fotky...ta posledni asi nejlepe vystihuje moji nemoc o)
Climber: 🙂


fi pif že je ti povědomý když jsem hokoupil od tvýho táty...
Zeleny Rko s kulatou mlhovkou a nalepkou na zadnim okne je mi povedomý 🙂
moc pekne napsane 🙂 Sraz super a lidi jeste lepsi 🙂 tesim se na dalsi a doufam ze ve stejne spolecnosti 🙂
Tak to vypadá, že se sraz opět vydařil. Je mi fakt strašně líto, že jsem neměl čim přijet... Snad na jaře
fido: Díky, už jsme v kontaktu, je v dobrých rukou 🙂
To Jura: tohle erko je Máji, koukni na skodavirt do sekci erek
Já za prostor děkuji Tadeášce,


neb směju se tu každé hlášce.


Fotek bude ještě víc,


zobrazujíc rub i líc.
dík Ladičovi můj článek opět rozkvetl do krásy 🙂)) dík 🙂))
výborně pojatý článek, ostatně to už u Tebe není nic zvláštního...


škoda, že jsem podzimky nezvládla, ale už leštím na jaro 🙂))) kdo zná Fridricha, ví
Znáte člověka, který tam byl s tímhle erkem?

https://www.skoda110r.cz/article.php?aid=446&olimage=11417

Je to někdo tady ze stránek? Je to erko který dělal táta. Původně pro sebe, ale když zjistil, že už je na to moc pohodlnej, prodal ho. Na 95% je to ono.
A já tam zase nebyl.... 🙁(((((

Článek je nádhernej.... šikulka 😉
Parádička, poezie, těším se na další setkání s touhle skvělou \"rodinou\" na jaře nebo i dříve dle příležitosti...


Snad budu příště jezdit i RZ, i když spíš tak recesisticky 🙂
Nikdy neříkej nikdy a tak se přiznávám , že jsem v Bešinách byl.Bohužel jako \"paďour\" bez erka,v potupné roli čumila a pouze na skok při příležitosti testu kamarádova nového motoru.Atmosféra sqvělá,jen mne mrzí,že než jsem stihl kontaktovat někoho z virtuálních známých,zmizeli kdesi za startovní rampou...


Proto jen pár postřehů😋etrův \"Kostkáč\" je opravdu nádherný kousek,Radkův \"RS\"


mne ohromil svou \"drsnou\" vizáží a funkčností,Lucčina 100 je zjevně v těch nejlepších rukách a Tadeáščin vztah k jejímu autíčku je opravdu LÁSKYPLNÝ.Ani


ostatní erka mne nenechala na pochybách jak má vypadat správné coupe od Škody.


Snad se mi jednou podaří dorazit s tím svým...


PS😋ěkný článek,opravdu pěkný
Viď Terezko...🙂
Buďte zdrávy,


trošku se skluzem dávám dohromady obrázky z Běšin do tohoto krásného Tadeáščina článku. Chtěl jsem Vás poprosit, jestli jste ulovili nějaký povedený záběr a chtěli by jste se o něj podělit, pošlete mi ho, prosím na mail: vladimir@cettl.com , já ho přidám k ostatním. Přednostně jsou do výběru zařazovány obrázky, kde je silný akční potenciál, sex, krev, násilí a polepy www.skoda110r.cz 🙂)


Prosím posílejte mi jen jednotlivé vybrané kusy a né kompletní sady.


S pozdravem Láďa Ladič
... někomu francouzák i péro 🙂))
Schwejku už je to na světě tak rozdělený, někomu drží v ruce péro, někomu francouzák........
Pěkně napsaný Tadli.....No .závidím Vám..Ale na jaře si to vynahradím...🙂


P.S.Přesklíváním okna jsem neztrávil jen část večera, ale i noci...🙂
Crestik: vydrz chlape, vsechno bude🙂
Fotky, kde jsou fotky, já chci fotkyyy 🙁
Co k tomu víc dodat.Je to výstižné a přesné nemam co bych k tomu víc řekl.A líp bych to nenapsal určitě spíš by to bylo snůška blábolů.Super Terezko fakt výborný.
jojojo....nostalgická vzpomínka na chvili zaplavila moji hlavu 🙂

bylo vyborne a jak Terezka pise...i pres financni narocnost pro me jako ostravskou posadku bych nemenila...jste moje druha rodina a proste jsem asi fakt pacient, ale na setkani s vama se vypravim kamkoliv...program byl suprovy, nas doplnujici program jeste lepsi...proste vyborna zalezitost...

pocity po projeti zavodu uz tu padly, ale porad jsem jich plna a proudi mi krvi a moc se tesim na to, jestli nas prujezd velhartickym mustkem nekdo zachytil...

chtela bych vam vsem moc podekovat,ze jste na me tak hodni...


byt to muze vypadat jakkoli...jste moji vyborni pratele a mam vas moc rada...

ale vratim se z425785 k besinam..vse se povedlo jak melo...snad...takze ted uz nezbyva nic jineho, nez se tesit na jaro..kde teda asi nebudu svym vozem, ale Tad uz si me rezerrvovala jako mitfaru, tak dojedu🙂
Dobrý dobrý...škoda že jsem tam nemohl být 🙁
Článek jedna báseň.Šikulka.
Luxusní článek. Moc hezké, sám bych to líp nenapsal 🙂, si holka šikovná. Jj takový byly letošní podzimní Běšky. Už se těšim na jaro.