13. březen 2006

Škoda 110r - výskyt nákazy ve světě

Rubrika: Vaše eRka, Přečteno: 11716×, Komentářů: 38, Líbí se Autor: Marty110r
Erko a jeho nadšení majitelé v cizině

Aktualizace 20.10.2009 - Erko dobívá vesmír :-)

Po dlouhé době zdravím všecky příznivce auto-archeologie :-)

Při svém pátrání po s110r ve světě, jsem od minule hodně pokročil.

Vyplavalo 6 vozů na Novém Zélandu, 4 v Austrálii, 3 v Holandsku,

3 v Rakousku, 1 ve Švýcarsku .....

Naprosto unikátní projekt probíhá v Řecku.

Jedno velké filmové studio se rozhodlo natočit pokračování první řady legendárního sci-fi seriálu STAR TRECK - původní řady z roku 1976.

Protože jim z důvodu licenčních práv odmítlo původní studio Paramount pictures zapůjčit model hvězdné lodi USS Enterprise, přemýšleli tvůrci jak tento problém vyřešit.

Naprostou náhodou přišel tvůrce scénáře do studia grafiků v čase polední pauzy, kdy si můj vzácný přítel ΚΟΜΗΤΡΗΣ ΔΗΝΤΟΣ prohlížel na svém počítači nové přírůstky do projektu FOTO-KATALOG Š110R.

A tehdy scénárista údajně padl na kolena s křičel:

" ΤΟ ΠΙΣΩ ΚΑΘΙΣΜΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ "

=

" TOHLE A NIC JINÉHO - AŤ TO STOJÍ CO TO STOJÍ "

Ještě v ten den mi ΚΟΜΗΤΡΗΣ ΔΗΝΤΟΣ volal a lámanou češtinou prosil o kontakt na majitele vozu. Nebudu to zdržovat a rovnou Vám povím . že se dobrá věc podařila a síla dolarů zvítězila :-)

Po rychlém jednání a přesvědčování změnilo jedno katalogové eRko svého majitele a prošlo náročnou přestavbou, aby mohlo zaujmout hlavní roli v kultovním seriálu.

Do vlastního desingu vozu nedovolil režisér nikomu zasáhnout, aby nepoškodili jeho nadčasové křivky. Takže se jednalo pouze o změnu barvy na cosmickou bílou, opravu hermetizace, zástavbu antihmotového reaktoru, dvou motorových gondol a velitelské kabiny.

Přesto že pilotní dvouhodinový film seriálu ještě neměl premiéru, podařilo se mi uprosit studio a můžu vám slavnostně odhalit první fotografie prvního hvězdného eRka:

protože do článků nejdou vkládat fotky, dávám je k sobě na web:

http://www.skoda110r.com/archiv/fotky/ruzne/Enterprices_Greece_1.jpg http://www.skoda110r.com/archiv/fotky/ruzne/Enterprices_Greece_2.jpg http://www.skoda110r.com/archiv/fotky/ruzne/Enterprices_Greece_3.jpg http://www.skoda110r.com/archiv/fotky/ruzne/Enterprices_Greece_4.jpg http://www.skoda110r.com/archiv/fotky/ruzne/Enterprices_Greece_5.jpg http://www.skoda110r.com/archiv/fotky/ruzne/Enterprices_Greece_6.jpg

ZAPAMATUJTE SI DATUM 1.1.2010 - SLÁVA SLÁVA Š110R SE DOTKNE HVĚZD !!!

  • - -

eRkům zdar

Marty - amatérský pohádkář a tvůrce dezinformací :-))

12.3.2006 - Ahoj všichni milovníci eRek

Když jsem se začal zabývat tvorbou "MAPY VÝSKYTU Š110R" potřeboval jsem zjistit JAK VELIKÝ prostor mám vlastně pokrýt.

Proto jsem strávil několik dlouhých zimních večerů hledáním, kam se až dostalo tohle naše krásné auto.

Jak to ale udělat? Nejdřív jsem díky mému dobrému známému redaktorovi z mezinárodního televizního kanálu CNN rozšířil informaci, aby dne 1.3.2006 rozsvítili všichni majitelé š100-110r světlo před domem. Trapné co? No, abych pravdu řekl ANO - to jsem trošku nedomyslel, skutečně jsem předcenil možnosti naší satelitní techniky. Bohužel se mi pro nízké rozlišení výsledného snímku nepodařilo stanovit přesnější ůdaj než:

Škoda 100 a 100 L (typ 722) ..................................... 819787 kusů

Škoda 110 L a 110 LS (typy 717 a 719) ........................... 259921 kusů

Škoda 110 R Coupé (typ 718 K), .................................. 56902 kusů

Pokud máte někdo lepší oči, nebo větší lupu než já skuste si to přepočítat:

Doufal jsem že ve dne bude čitelnost satelitních snímků lepší, ale rozeznat na těchto obrázcích víc než eRko od š100 je nemožné - pouze v jednom případě se mi podařilo určit že se jedná o š110LS r.v. 1976 pana Joe Smitha z Washingtonu, a to skutečně jen díky pečlivosti bezpečnostní agentury u Pentagonu - musí tam totiž nechávat viditelně za čelním sklem vyplněnou PARKOVACÍ KARTU - nebylo sice možné přečíst jí ze satelitního snímku, protože místo kde je uveden přesný typ vozu je bohužel překryto razítkem.

Ale pomohla náhoda - po listopadových událostech r. 2001 v USA je každý vůz kterého majitel požádá o vydání parkovací karty před budovu pentagonu pečlivě prověřován až k původnímu majiteli jestli není zapojen do nějaké pochybné politické organizace. Zde zapracovala náhoda - tato škoda 110LS r.v. 1976, bílé barvy odstín 1001, původní spz LN 26-20 patřila totiž mému kamarádovi ze žateckého letiště, který jí těsně po revoluci vyměnil při cestě na družební americkou leteckou základnu v německém Ramstainu - s již zmiňovaným Joe Smithem za zánovní VW golf II. Po svém povýšení si Joe svojí milovanou š110LS odvezl do USA kde dál šíří slávu českého automobilového průmyslu. Málem se svého povolení nedočkal protože kamarád byl před revolucí členem Pionýrské organizace a SSM (pro mladší Svaz Socialistické Mládeže), ale nějak to prý prošlo...

Na obrázku je toto krásné bílé LSo po renovaci pro větší přehlednost označeno šipkou:

Takže jsem byl donucen vrátit se k poměrně zastaralým metodám průzkumu, jako jsou internetový vyhledavač Google, přátelský rozhovor s letuškou zahraniční letecké společnosti a návštěva libovolného českého holičství a restaurace (protože se přeci říká že u holiče a v hospodě se ví o všem)

Zatím jsem našel kamarády eRkaře tady -(tohle už je opravdu pravda pravdoucí):

1) Marco C. - Řím - Italie

Jeden ze tří vozů š110r registrovaných v Itálii a jediný v Římě - bohužel díky velice přísným emisním opatřením v tomto městě, není (s vyjjímkou přestavby na plyn) šance aby se dostal do centra města.

Protože jsem měl tu možnost setkat se s Marcem a vidět i auto, můžu říct že po douhé renovaci je skelet i motor ve velmi dobrém stavu, interier by si ještě zasloužil pozornost. Pro nás ortodoxní zastánce originálního stavu je pouze malinko trnem v oku přední haupna z š100 (a díky tomu předělaný vzpěrový mechanizmus nahražený asi metr dlouhou centrální vzpěrou), jiné zrcátko, zadní vetrací mřížky v černé barvě a taky žluté mlhovky pod předním nárazníkem. Ale to už je věc každého z majitelů - v podstatě můžu konstatovat,že auto je jinak v původním stavu

Zajímavá je i váše poplatků v Itálii - vůz byl zakoupen ve Florencii v dezolátním stavu za 300 Euro, ale vlastní přepis vyšel na šílených 480 Euro.

Jako věřící putují do Říma tak zase eRkaři mají touhu podívat se do Čech, do Prahy (jako by měla něco se škodovkama společnýho - ale co se dá dělat je tam holt to letiště :-)) ) a do muzea v MB. Marko se na tuto odvážnou a nebezpečnou cestu plnou nástrah a nebezpečí vydá v březnu, případně pokud se ho podaří přesvědčit aby jí odložil tak by mohl přijet na Běšiny.

Stručný popis k fotkám:

  • Bílá bunda - majitel auta Marco
  • Černá bunda - jeho kamarád
  • nohy čouhající z motoru a malinko lesklejší hlava - to jsem já
  • v detailu rezervní kolo - Barum OR6 - mám jí slíbenou :-))

2) Ivan V. - Malta

Dalšího majitele eRka jsem našel, kdyš jsem si z dlouhé chvíle trénoval angličtinu čtením diskuze MALTSKÉHO VETERANSKÉHO CLUBU z roku 2003. Najednou jsem uviděl příspěvek kluka který scháněl dokumentaci na eRko.

Svojí lámanou angličtinou jsem mu napsal email, jak se má on a jak jeho auto.

Dneska přišla odpověď - kupodivu mi rozuměl :-)) Píše že je to JEDINÉ eRkona Maltě. Je to r.v. 1976 které on koupil v roce 2003 - je prý sice na 90% kompletní, ale bohužel v lehce zbědovaném stavu, proto prochází renovací. Dokonce se ptá jestli si nenajdu chvilku přijet na Maltu, přivést nějaké náhradní díly a pomoci mu s opravou - no dneska je neděle ...hm hm hm tak asi příští rok?? :-)) Nebo že by dovolená...?

Dorazilo několik dalších fotek a informací - prvním modelem škodovky co se začal dovážet na Maltu byla š 1000MB. Ivan a jeho rodina jsou normální škodovácký šílenci - Jeho táta má š120, sestra š1000 MB a Ivan š110R, š120L a Felicii. Poslal mi zase pár fotek:

Všiměte si jak to mají naleštěný - teda až na ten litr :-)), mám slíbený CD plný fotek Maltských škodovek.

3) Denis, Gore - Otago, NOVÝ ZÉLAND

Našel jsem i aukční server na dalekém NOVÉM ZÉLANDU, kde se před rokem prodalo eRko r.v. 1975 a nyní je v nabídce ( pravděpodobně místního obchodníka - podle toho co všecko nabízí) Škoda 110r r.v. 1974, olivově zelená.

Momentálně se snažím přihlásit do této dražby, abych získal kontakt na nynějšího i nového majitele, bohužel i k položení otázky je nutná registrace a ta je skoro nemožná - pokud nechci lhát. Oni snad vůbec nepočítají s tím že by nějaký zájemce z CR chtěl u nich něco nakoupit - musíte zadat bydliště a telefon, ale v nabídce jsou pouze místní ostrovy a Austrálie s místními telefonními předvolbami :-((.

Stručný popis k fotkám:

  • řízení VPRAVO
  • šílená světelná rampa, jako stvořená pro lov klokanů nebo co tam mají :-))
  • pěkně spracované přídavné výdechy na zadní haupně - že by problém s chlazením? To snad není možné :-))
  • zajímavě řešený držák na lyže - jsem jediný kdo si myslel že tam žádný sníh nemají? že je to "tropický ostrov"? Budu si muset doplnit vzdělání :-((

4) Cleo, VB - vůz má ale již nového zatím neznámého majitele

Našel jsem také aukční server ve Velké Británii, kde se před nedávno prodalo eRko r.v. 1976 v červené barvě. Na tom by nebylo nic až tak zvlášního, jen se mi moc líbí historka původního majitele.

Píše jak moc se mu auto líbilo a jak moc na něj byl hrdý. Že auto vlastní 29 let a doposud najel 14300 mil na cestách po Belgii, Hollandsku , Německu, Švícarsku, Italii, Rakousku a Jugoslávii.

Jestli jsem to dobře pochopil píše že od r. 1979 je auto více méně odstaveno a zakonzervováno v garáži a jezdí s ním pouze na technické kontroly - bože to by byla koupě - auto těsně po záběhu.....

Nejhezčí je ale příhoda která se mu stala na dálnici v Itálii, kde byl poplatek mítného stanovován dle objemu motoru. Obsluha, která sedí v budce, má o každém přijíždějícím autě již z dálky přehled. Píše, že si jej tolikrát spletli s PORSCHE 911, že si za čelní sklo dal viditelnou cedulku s nápisem SKODA 1107 cc. Píše, že ta cedulka je ještě v autě v příruční schránce.

( děkuju Petrovi H. za překlad :-))

Po dalších eRkách které jejich výkoný motor zavezl daleko od domova se pátrá.

To bude vše, jen a jen pro vás zpracoval Marty - amatérský pohádkář a tvůrce dezinformací :-))

Aktualizace 15.11.2008 - Přidáno pár nových fotek eRka z Nového Zélandu

Po dlouhé době zdravím všecky příznivce auto-archeologie :-)

Po dvou letech se mi konečně podařilo prokopat komunikační kanál na Nový Zéland a spojit se s novým majitelem zeleného "safary" eRka prodávaného na Novozélandském aukčním serveru v roce 2006.

Dobrá zpráva je že majitel Brent na autě zapracoval a z varianty pro "lov klokanů" ho krásně zrenovoval do původního stavu.

První fotka navazuje na fotky z inzerátu - podoba eRka když ho koupil:

Jako zajímavost - teprve na téhle fotce čitelný nápis na kapotě :

AUTO RODEO PRAGUE

Těžko říct jestli pro náš stát pozitivní nebo jestli to má nějaký hlubší význam :-)

Další je aktuální fotka zrenovovaného eRka:

Brent je klasický škodovácký nadšenec "českého typu" :-)

má dvě eRka a tři kila :-)

Taky mi slíbil kontakt na dalšího majitele Novozélandského eRka - tentokrát modrého.

  • - -

Od minule se mi podařilo dohledat eRko ve Španělsku :-)

a přihlásit jeho zelené eRko do foto-katalogu :-) :-)

Pátrání pokračuje :-)

Zatím eRkům zdar

Marty


Rubrika: Vaše eRka, Přečteno: 11716×, Komentářů: 38, Líbí se Autor: Marty110r
Data od neexistujících aut sbírám taky, ale jestli budou v katalogu slíbit nemůžu, když tak asi jen fe formě nějaké tabulky, protože z 10ti neexistujících které eviduju mám fotky jen asi ke 3 autum.

Ale jestli máš datum expedice tak ho dám alespoň do seznamů karoserií a motorů
Ahoj Marty:

Tak teď mám na tebe dotaz velmi osobní.V tejdnu jdu odhlásit z registru Kadetta a při tý příležitosti mám domluveno že mi daj i údaje modrý strojovny co mi byla odcizena.http://www.youtube.com/watch?v=XKxlLzow8qw .


Je možný aby i tento vůz byl v fotokatalogu když dodám všechny údaje.A nebo to nemá smysl vůbec řešit?
Jestli myslíš na to eRko co stojí otlučené v Praze jako reklama na rychlé občerstvení SubWay ( nebo tak nějak ) tak jsem v kontaktu s majitelem. Někdo jim přešel po kapotě a rozbil čelní sklo. Už má připravené náhradní a chce to vyměnit.

Snad to vyjde a v katalogu budou i tyhle auta.

Bohužel bez toho maďarskýho ferari monstra se spoustou budíků a dveřma vyklápěnýma nahoru, protože to už je bohužel ( bohudík 🙂 ) údajně sešrotovaný...
Tak to držím Marty palce i na nohou protože jestli se ti tento řecký počin podaří tak tohle erko bude jednou s perel chystané knížky 🙂


přesně jak sto napsal:

Lze do něj zapsat jak všechny vozy š110r bez ohledu na stav,


tak i jakékoliv stroje vzniklé upravou karoserie š110r:


(přestavby na š130RS, tuningové superstroje, zahradní traktůrky, poutače, ... )
jj Petře, já do Řecka už psal, snad se ozve 🙂
Marty chtělo by to takovejhle stroj dostat do fotokatalogu.Myslím si že pak by stratili zábrany i další majitelé zahradních traktůrků bugin a reklamních poutačů na bázi Škoda 110R.
Marty ale zase je vidět jak jsou řecký úřady benevolentní že ho nechaj jezdit stímhle bastlstrojem v pohodě po silnicích🙂Bejt to u nás tak nedojede ani do vedlejší vesnice.
Falcone na jeho obranu musím přiznat, že první obrázek jsem přidal já. Star Trek není moje parketa, takže jsem to samozřejmě poplet 🙂
Á teď jsem si ještě všimnul, že je nejenom špatnej tuner a eRkař, ale i špatnej Trekkie, protože NCC-1701-B byla Excelsior Class, tedy bílo-modrá, ne stříbrno červená;


první obrázek mu nesedí, barvy mu nesedí, tvary mu nesedí, celkově bych mu nedal ani lístek na autobus!!! 😀
Divim se, že tuhle chudinku zanedbanou neoznačil jako NCC-74656; myslim, že se ty gondoly při warp 9.975 (90km/h) taky ohnou k trupu (a při warp 10 se urvou, stejně jako talířová sekce, celkově ztratí strukturální integritu).


Neexistuje strašnější kombinace než tuzer, špatný vkus a naprosto prázdná peněženka.
Márty, tak to je opravdu sci-fi 🙂


To Jean Luck Picard dude muset propustit věčinu své posádky aby se tam do eRka vešel 😀
Ahoj Marty,

Koukal jsem na fotky toho vesmírnýho erka a fakt je to hroznej bastl🙂Myslím si že je to ta nejlepší ukázka toho kam až tě dokáže dostat nějaká ta posedlost.Věřím tomu že šofér tohodle korábu má i stylovou uniformu.
Já bych se teda dobrovolně hlásil na to zélandské sčítání, a když už tam budu, ze své vlastní iniciativy bych v přesčasových hodinách projel i Autrálii, ať se tam nenusí trmácet někdo další ;oD


Mohl bys mi tu letenku vzít zítra do Běšin?


Pojede ještě někdo?
Tovíš, Marty je PAN NĚKDO 🙂
tak teď je mi to uš jasný🙂 klaním se,fakt seš dobrej se do tohoto pustit,a ikdyš ty wýsledky nejsou třeba 100%,tak seš prostě dobrej že ses do toho pustil.tak škodofkám zdar!!
Marty jsi jednička 😉
Víš Dawe to je těžká otázka, vlastně spousta těžkých otázek. Pokusím se odpovědět i když u některých můžu jen naznačit, protože jak říkávají v špionážních filmech " Kdybych ti to řekl musel bych tě potom zastřelit"

Takže k těm družicím, dneska když jsme členy NATO i EU je pro - řekněme určitý okruh osob - možný přístup k satelitům obouch těchto organizací.

Musíš si také uvědomit že je to v podstatě stále stejné jako to bylo v době studené války - nikdo nedá do tisku nebo k civilnímu použití technologii bez toho aby měl k dispozici techniku alespoň o několik řádů lepší - takže když se podíváš na www.mapy.cz dáš najdeš svoje město, dáš nejvyšší rozlišení a potom přepneš na LETECKOU snímkovanou mapu - uvidíš co čem mluvím. Dům o rozměrech 10x10m je zde vidět 1x1cm. Takže si představ jaké rozlišení musí mít moderní technika.


(Přátelská rada - Až si budeš číst něco důvěrného, jdi s tím radši někam pod střechu....- nevíš kdo ti kouká z hůry přez rameno.)

S tím SNN jsi klepnul hřebík přímo na hlavičku, je fakt že u nás tuto stanici zrovna moc důchodců nesleduje, proto jsem poprosil pana mudr. Františka Vomáčku prezidenta České Gerontologické společnosti a paní Elišku Okurkovou předsedkyni svazu dříve narozených o pomoc a oni mi cestou místních organizací a sociálních pracovnic pomohli roznést


1 264 500 kusů informačních letáků přímo jednotlivým důchodcům v celé naší republice.

Tento leták byl vložen do průhledné, pro laika naprosto obyčejné igelitové tašky, ale odborník by na první pohled podle matného lesku z namodralým odstínem poznal že se jedná o speciální PINF folii která není nic jiného než speciální filtr ( jeho výroba je levná a jednoduchá i v domácích amatérských podmínkách ) která pokud se jím překryje běžná žárovka případně výbojka mění jejich světlo na INFRA světlo které je už poměrně jednoduchým spektroskopem odlišitelné od normálního městského osvětlení.

Takže když jsme měli primární mapu výskytu vozů škoda požízenou v noci - jeden z těchto výsledných snímků je nahoře - mohli jsme přistoupit k vlastní identifikaci jednotlivých modelů vozů škoda za dne s použitím souřadnic zjištěných v noci. Bohužel výsledky jsou v některých případech neprůkazné, protože pokud byl vůz zrovna v garáži , vycházeli jsme ze vzorku pneumatik před garáží případně v jejím nejbližším okolí.

To by bylo asi tak ve skratce všecko, vím ta metoda není dokonalá, ale bylo to spíš myšleno jako prvotní studie předcházející osobním návštěvám sčítacích komisařů u jednotlivých majitelů, kteří by se vyptali na skušenosti s provozem, na stav a další parametry vozů.

Na tuto druhou sčítací fázi stále ještě nemám dost dobrovolníků, protože málo kdo je ochotný uvolnit se na tři týdny ze zaměstnání a jet na npř. Nový Zéland sčítat škodovky - pokud by jsi měl zájem tak se ozvy.

Ahoj Marty
není mi na tom jasných pár wěcí....za 1.-jaxi to počítal,to jsi napojenej na družici? i kdyby jsi byl, tak by mě zajímala další wěc. sice-napsal jsi,ať každý majitel škodowky rozswítí swětlo před domem..jaxi rozeznal normální lampu od té "škodowkářské"? taky je zde uwedeno, že to bylo napsané na CNN-myslím,že wětšina důchodců u nás, kteří tyto krásné stroje stále wlastní, CNN nesleduje...ikdyš,člowěk nikdy newí🙂 takže si myslím že spousta lidí o této zpráwě newěděla🙁a poslední wěc, co když ten člowěk,který tu škodowku má,rozswítí lampu ale auto má w garáži?jaxi to poznal že to je práwě Š100? omlouwám se,ale tyto wěci mi nejsou jasné..jinak je to samozřejmě uniátní kousek,seš dobrej že si se do toho pustil😉 ale prosím abys mi (pokud to bude možné) odpowěděl na tyto otázky..dííík
Tádynko, my s Martym jsme defakto stejně staří a stejně hustovlasí ženáči. Vytváření iluzí je vodačomadržínadvodou.


A k té soutěživosti musím dodat, že jedna naše společná virtuální chat-známá Eva nás virtuálně oba prubla a Marty z této soutěže opět vyšel jako lepší, ale je to možná celé jen iluze 🙂))))))))))))))))

....and somethink for Blackline: VIVAT MALTA!!!
Děkuju Tade, my jsme s Láďou kamarádi a skoro sousedé 🙂) On je lepší - kdybych tvrdil něco jinýho tak do Běšin půjdu pěšky a ne Green Dreamem 🙂))

Díky za průzkum, jen každý volejte a pište kam můžete 🙂)
Moc pěkně napsaný 🙂 Budete závodit s Ladičem, kdo z koho ve vytváření iluzí?? 😀 Jináč jsem tedy s dovolením napsala kamarádkám do němec, anglie a austrálie a bráchovi do Londýna, ať se ráčej porozhlídnout 🙂 Doufám, že ti nebude vadit, že ti lezu do zelí s výzkumy 🙂
Doobrý, Umííí 🙂))

Koukám že můžeme upravit přísloví "co Čech to muzikant" na

" CO ŠKODOVKÁŘ TO UMĚLEC "

ať už si každý představí pod slovem "UMĚLEC" co chce 🙂)), asi jsme všichni potomci veliké komediantské společnosti Fi. Praotec Čech s.r.o 🙂))
Marty110r: Můj názor by se dal zhudebnit, představme si třeba Imagine od Lennona 🙂


Představ si zemi, kde jsou jen rovné dlouhé silnice, žádná sůl jak rok je dlouhý, suché podnebí, stálé teploty... nedivim se, že je v takovym stavu.

Imagine all the people, living on the sky... 🙂
Free, dík za odkaz tak i kilo dorazilo k protinožcům - to jso věci. 🙂)

Nemůžu si pomoct ale koukněte na ty nárazníky, ani stopa po rezu 🙁( buď je to podnebím, nebo se tam o cizokrajné auto tak vzorně starají a nebo je prostě na vývoz dávali kvalitnější. Co myslíte?
to Marty ....


hle našel jsem tenhle článek mrkni na to můžeš určit další centrum nákazy 🙂


http://www.logix.cz/michal/kiwi/index.php/2005/05/14/skoda_110

s Pozdravem Free
Romane, dík a omlouvám se, na solidního posla člověk dneska nenarazí. Tím spíš že se kluci už bojí říct nahlas že někam pojedou z obavy že to uslyším a povím: "No to je ale náhoda, tak to jedeš okolo (přez) xxxxx, to bys mi mohl prosím přivést xxxxxxxx na eRko, neboj je to drobnost, jak jsi říkal že máš veliký auto? 🙂)))

Právě píšu email na NOVÝ ZÉLAND, bohužel registrace do té aukce se nazadařila i když jsem chytře použil adresu a telefon jednoho místního hotelu ;-], pořád po mě chtěli minimální vklad, ale já bych si pro 10$ nechal vrtat koleno 🙂).


Takže jsem prostě napsal do google město odkud ten majitel je a napsal email jednomu místnímu tvůrci www stránek. Něco ve stylu - jsme v podstatě kolegové a ty by si měli pomáhat, vem telefon a obvolej všechny místní majitele š110r a dej jim můj email 🙂))) Tak mi držte palce.
Anténa už na vrátnici není-mám ji v kanclu(prej jim tam překážela).Tak dej vědět abych ji tam mohl zase umístit...
do běšin přijede a příští středu přijede i do ostravy a pojedem do Opavy pro podlahu na eRko🙂 Trebrona přidej Marty do članečku, myslím, že Ti velmi ochotně dodá pár foteček...co vim ja, tak ma eRko - zelene, eRko skelet, zlutou stovku - Saru, pak zelenou - spenát, pak bilou nikdy nejetou a nikdy znamena opravdu nikdy - tzn. v osdesatejch letech nekdo koupit karoserii kterou nepouzil a on ji odkoupil a je v barve slunicka, no a ted ted koupil tady u nas v Ludgerovicich cca 14 dni zpatky MBX pred renovaci...je na nem hodne prace...ale az bude 🙂

jo a pokud mu vyjde čas, zajimá ho i HG😉
No jo, sliboval...
Trebon přijede do Běšin? No to je super, aspoň s Atilou oprášíme maďarštinu😀
Hezký čtení, člověk by ti až uvěřil 🙂


Další kus: Trebron v Maďarsku, majitel eRka, asi dvou stovek a čerstvý majitel (cca. 14 dní) MBX v renovaci. Takže taky docela pacoš 🙂


Přijede na kus řeči do Běšin
Márty, to je úplně perfektní. Máš můj obdiv.


A domluv se v nějakém nakladatelství ať ti to vydají v knižní podobě a budeš vydělávat víc jak Rowlingová 🙂)))
Děkuju 🙂)) a omlouvám se, mě to vždycky nějak chytne 🙂) asi jsem měl skutečně nějakýho pradědečka u kolotoče🙂).

Kdopak z nás ví jakého předka my jsme zadek 🙂))

To Rumman, ach jo - protože se ptáš, tak to zřejmě znamená že se ten můj posel opět nedostavil 🙁( a anténka ještě zapadává prachem u vás na vrátnici. Já to opět domluvím a dám ti vědět.
Marty,Marty,Ty jsi ale komediant.Smekám klobouk,ten článek se čte líp než detektivka.


PS:Co s anténou??
Marty Ty jsi koumák a spisovatel🙂 pěkné počteníčko🙂
Velice zajimavé ,hlavně mě moc pobavilo to stím ověřením v pentagonu 🙂))........
Myslíš? 🙂))))))))))))
myslim ze i na slovensku by sa daco naslo... )))