8. červenec 2006

Felicia-Coupé klub CZ 2006 - Hrádek nad Nisou

Rubrika: Reportáže ze srazů, Přečteno: 12136×, Komentářů: 23, Líbí se Autor: Láďa Ladič
41.celostátní sraz sportovních vozidel ŠKODA, 16.-18.6. 2006

Letošní opět výborný mezinárodní sraz plzeňského felicia-coupé klubu CZ se konal v kempu Kristýna v Hrádku nad Nisou, tedy defakto na severní česko-německé hranici.

Osobně jsem sraz tohoto klubu navštívil poprvé, takže jsem oproštěn takových těch pocitů, jako že tam jezdí pořád jedni a ti samí a tak. Je pravda, že vjezdné pro nečleny 600,-Kč nutí mnohé zvážit svou účast. Členové klubu platí 400,-Kč roční klubový poplatek a vjezdné mají pak za stovku, takže zas takový rozdíl v tom není. Na druhou stranu se platí jen za auta, kolik Vás jede nebo jdete-li se jen do areálu podívat nikoho nezajímá - osoby mají vstup na sraz zadax.

Po vjezdu do dějiště tento ekonomický filtr oceníte. Nikde žádný tuc tuc, zamračené kapoty a podobné nesmysly. Jde o echt škodovácký sraz felicií, MBX, erek, garde, rapidů a tu a tam se i nějakej ten MTX roadster našel. Troufám si říci, že jde o sraz, kvůli kterému stojí za zvážení, smýšlíte-li ekonomicky, jiné akce možná vypustit nebo si ho prostě alespoň někdy dopřát.

Protože když uvidíte tu sestavu většinou převážně do původna restaurovaných vozů, něco to ve Vás zanechá.

Dalším dobrým důvodem, proč se na sraz felicia-coupé vypravit jsou obchodníci. Nikdo z nich si totiž nenechá tento sraz s největší kupní silou u nás ujít.

Pravda ceny jsou už velmi evropské, takže tu koukáte na nesehnatelná nová osvětlení SPZ s nápisem ŠKODA za dva tisíce, poklice Sprint ještě v mastném papíře za tři, kompletní chromované parády na blatníky modelů 1970, nárazníky, nová zrcátka atd. atd. Nutno dodat, že náš oblíbený a vysoké za ceny často napadaný pan Ledr zde nebyl zdaleka nejdražším prodejcem. Každopádně měli pánové snad vše na co pomyslíte, byť za ceny vskutku vyhraněné.

ÚČAST VOZŮ KATEGORIE 1000MB AŽ 110R

eRka

eRka ala eReSa

GéTéčko

kiLa

eMBéčka

eMBéiXa

SPANILÁ JÍZDA

Před jedenáctou začal kemp objíždět dobový autobus s hlášením, že nastává seřazování na spanilou jízdu z Hrádku na Ještěd a odtud do Liberce. Po krátkém zvažování u kávy jsme si řekli, že i proto tu vlastně jsme a vyrazili jsme. Fotky asi nepotřebují komentář. Vozy byli v koloně řazeny chronologicky podle věkových kategorií, aby jel vždy každý mezi svými. Vskutku početná a dlouhá kolona měla navíc po celé trase asi 30km dobrovolnými hasiči zabezpečený volný průjezd, prostě parádní záležitost, motoristický svátek!!!

. . . . A PÁR DROBNÝCH PŘÍHOD

Epizoda první - do Hrádku jsme s ženou necestovali z Ústí sami. Jel plánovaně i Hipa se svou vyvoněnou zelenou 105kou, pracovně zkrácené zvanou "ATMOSPHÉRE EJTY FÁJF". Hipa se nás celou cestu se svým netuněným "čtyřkvalťákem" držel bez problémů i při stodvaceti. Musím podotknout - to bylo tenkrát za starých časů, když se body rozdávali jen v soutěžních kláních ;o). No ale všimli jsme si téměř před Hrádkem, že se nějak neangažuje do obvyklích předjížděček, pouští ty kamiony v kopci před sebe a tak. V Hrádku už vůz raději zastavil s tím, že se něco nemilého děje na zadním kole nebo poloose. Na radu domorodce jsme zajeli k místnímu léčiteli vozů. Pravda měl už o sobotním dopoledni své plány, ale pozvolna by s tím snad něco udělal. Hipa byl smutný, tuze smutný. Dojel skoro až k cíli, aby kilometr před kempem skončil a teď bude do oběda čekat, co bude. V této nejistotě dějů příchozích zavolal rebeldruhu Danovi do Ústí, jestli může pro něj přijet s plaťákem. A teď poslouchejte o tom díle ochoty - Dan vstal, jel Mondeem z Ústí do Teplic k Hipovi do práce, vyzvedl plaťák, jel zpět domů do Ústí, hodil si na něj svoje eRko - přece nepojede na felicia-coupé s prázdnou :oD, no a někdy po poledni byl v Hrádku. Zaplatil Žluťákovi průjezd a užíval si srazového reje. Pan léčitel ale mezitím přecejen Atmosphéře Ejty Fájf kolo opravil. Byla to nakonec jen výměna rozpadlého prasátka, takže Hipa se na sklonku dne vracel domů po všech čtyřech (kolech). Prostě občas je smutno, když se nezadaří, ale s dobrými přáteli se to sdílí lépe. Jo a k té cestě nazpátek - vyjeli jsme z kempu opět s Hipou v zádech. Na jednom špatném odbočení nás Hipín předjel, v tu chvíli nás dojel i Dan s erkem na vleku. Jeli jsme tedy za nimi a z hrůzou jsme zjistili, že máme problém Dana s vlekem dohnat :oD. Někde cestou jsme my absolventi spanilé jízdy museli natankovat a tedy zajet do boxu, Dan se k nám kolegiálně přidal, ale Hipa s velkou radostí, že teď už ho žádné kolo nebrzdí, ujel a od Té doby jsme jej ani Atmosphére Ejty Fájf už nikdá nikde neviděli. Nemáte o něm někdo nějaké zprávy? Existuje teorie, že nám ujel nikoliv v touze po satisf-akčním prvenství, ale protože mu to prostě jenom nebrzdilo :oD

Epizoda druhá - plánovaně jsme se měli na srazu setkat s naším eRkařským nadšencem Jablonečákem M8rinkem. Vezl jsem mu spoustu věcí, on mě spoustu peněz a tak :oD. No nicméně hoši někde sešli z cesty pravdy a vydali se nějakým lichým směrem na jih místo na sever, takže do kempu dorazili těsně před jedenáctou. Náš vůz sice našli, ale my zrovna tou dobou nad kávou v bistru řešili, zda teda pojedem tu spanilou. Nic, hoši šli koukat po kárách, my jsme mezitím nasedli nepotkaje se do auta a hurá na objížďku. Mimojiné převážnou část trasy řídil Edis. On je přecejenom Liberečák, ví, kde číhá jaká záludná jamka, od koho si vodu brát, u koho v žádnym případě nezastavovat a tak. Z Liberce jsme se vrátili po páté a to už tam samozřejmě M8rinek se svým produkčním týmem nebyl. Co by tam taky dělali celej den, když většina aut byla s námi na spanilé. Zkrátka Džízis měl z nějakého důvodu nutkání ponechat to setkání na jindy ;o).

M8rinek nám natočil z této své první návštěvy škodováckého srazu své první video (19,3MB), které je k dispozici zde na webu v oddíle "Soubory ke stažení" - Hradek006.wmv ( http://www.skoda110r.cz/files.php )

HODNOCENÍ SRAZU

V hodnocení od nula do pěti bodů, kdy 1 bod získává akce, kde se ukázalo alespoň jedno erko a plný počet pěti bodů může dostat akce čistě s vozy 1000MB - 110R (tedy žádní hranáči ani předomotoráři),

uděluji tomuto srazu známku: R R R R r

Fotografie k článku laskavě poskytli:

Edis , Hipa , Kubina , M8rinek a Zdeno

Svědectví z rojení R zde znechal LL z planety 110RCZ

Odkaz na další fotogalerii ze srazu:

http://www.rapidity.cz/kristy06.php

www.skodovky.xf.cz/sraz%20skoda%202006/srazskoda06.html

Chcete-li posoudit tento veteránský sraz s letošním tunerským setkáním

Doksy jaro ´06, vstupte zde.


Rubrika: Reportáže ze srazů, Přečteno: 12136×, Komentářů: 23, Líbí se Autor: Láďa Ladič
To hrůzně olaminované jsem viděl už ve více vydáních a takto se nějak bavil něco jako náš MTX v bývalém NDR.
Provedl jsem tady jen drobnou aktualizaci, protože jsem narazil na netu na další fotogalerii z tohoto srazu a připsal jsem ji tedy na konec článku.
Pěkné, pěkné, jen to hrůzně olaminované něcomezi110RaRapidem je mimo...
Jo tak na západ to pány táhlo 😀
Napsal jsi to moc hezky 😀................


PS vyrazili jsme na zapad misto a sever ale to je jen drobnustka
Stejne je jesny, ktera fotka je nej!!! Zelena Sto5ka tam primo zari. Alespon jeden hranatej vuz na tomhle webu!!!
Jasny, nech to tak, trochu propagandy neuskodi....
No říkal jsem si, že bych to mohl po nově Danem sdělených faktech poopravit jak to bylo, ale přiznejme si, že ten dobrý skutek by trochu ztratil - tím že jako nemusel vstávat, protože už tou dobou dávno makal, nemusel jet z Ústí do Teplic, protože tam byl.


Nechám to tak jak to je, nakonec spisovatel má právo na vlastní pohled 😉 A koho zajímá skutečná fádní pravda? No koho?


Lidi přeci chtějí a potřebují slyšet o hrdinech, kteří nám kdykoliv pomůžou, pro kamaráda do ohně ruku strčej a koho zajímá, že bez azbestový rukavice ani ránu? 😀


Tuhle mi jeden známej říkal, že kdyby se stalo, že bych mu o půl noci zavolal, že jsem někde píchnul, tak že bez přemítání sedne do káry a jede. A já na to - "to je sice pěkný, ale nepamatuji se, že bys mi vzal někdy po devátý telefon" 😀
No Hípo! To kecáš kvůli tobě jsem i o víkendu pracoval!!!
No jasne! USTI ZIJE!!!!


...je jasny, Dan by kvuli ME nevstal! 😕
Tak Vám nevím, chodí sem na ten web ještě někdo jinej než ústečáci? 😀


Jo jo, prostě to centrum dění se přesouvá na sever 😀
Láďo hezkej článek. Jen malá chybička: Já kvůli Hípovi nevstával. Makal jsem v Teplicích na tom co černý opice den předtím ukradli...
Hele Edis!, pockej za rok!!! 😕
Pochvala panu spisovateli Ladičovi za tento článek.Jako účastník několikátého srazu Felicia-Coupé clubu musím říct,že tento sraz byl z mého hlediska nejlepší.Opravdu super organizace při spanilé jízdě,hooodně dobře zvolená trasa okolím pod Ještědem a nakonec parádní cílové místo v centru Liberce.Vjezdné 600,- je dost,ale tenhle sraz je jednou za rok a stojí za to.Sjíždí se tu jen stará Škodovácká elita.Vždyť i Hípova krásná 105-ka to pochopila a netroufla si mezi starší sestry a raději klekla 🙂))(ten mě dá sodu).


Dost bylo keců,víte proč byl pro mě sraz vyjímečný???MĚL JSEM TU ČEST ŘÍDIT GREENA
Jo tak ten kohout je nějakej další okruh vody, když jde prej teplota hore, zakroutí se kolečkem a už to frčí, teda jestli jsem to dobře pochopil. Vyfotil jsem to, protože to se jen tak nevidí. Takhle se prostě tunilo za hlubokýho totáče, když v mototechně nebylo nic k mání, zato v železářství se válela spousta cajků. Ta trafostanice o záběr vedle je elektronické zapalování vlastní konstrukce. Trochu divočina, ale panu autorovi svítila očíčka neúnavného nadšence a v...v...vo tom to je 😀
Aha, tak my jsme ho natáhli i k nám na web do "souborů ke stažení" 😉

Dal jsem do stránky odkaz, protože u souborů ke stažení nelze zadat přímej odkaz na určitou věc. Je to až dole 😉
Sakra, teď koukám na fotky a k čemu je ten kohout z topení na tom chladiči?
Článeček super, ale to video mi nejde, prej ho smazali 🙁(((( ja ho chciiii
No jasně, mrkni na zadní světla GT a je Ti jasný, že sem patří 😀DDDD
Tak A je to tady a GT sem na web muze jo?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
Hej strasne krasne fotky a hlavne skoddovcky!!


Kluci a holky prosim vas bude nejaka burza a zaroven sraz nekde na jizni Morave??? Napis te mi dekuji
Já myslím, že to je dost notoricky známé GéTéčko 1100, červený na apollech, který tu a tam dorazí na nějakej sraz. Někde ho tu už jistě taky máme, třeba tady v reportáži z loňského Butova:

http://www.skoda110r.cz/article.php?aid=392
tak na to GT sem moc zvedavej.