1. leden 2008

Stavba Š 130 RS

Rubrika: Modeláři, Přečteno: 13198×, Komentářů: 21, Líbí se Autor: Petr
Soutěž pro všechny, kdož mají zájem

K dnešnímu dni, tedy k 1.březnu 2008 se do soutěže regulérně přihlásili:

Petr Sommer

Dan Charvát

Petr Janíček

V podtitulku článku je uvedeno, že je to pro všechny, kdož mají zájem. Vidím že zájem je minimální, je to bída a popravdě řečeno, čekal jsem větší:-(

Z tohoto důvodu celou taškařici ruším, neboť nemá smysl vypisovat soutěž pro tři účastníky.

Uvedené poprosím, nechť mi na mail zašlou svoji adresu, bude jim zaslána cena útěchy za odvahu a nadšení. Pokud má někdo z nich model již slepený a bude chtít, může mi poslat i jeho fotografie. Rád je sem do článku pod jejich jménem přidám

5.4.2008

Před měsícem jsem zde zveřejnil výzvu těm třem nadšencům, co se do soutěže přihlásili, aby mi poslali svoji adresu, na kterou jim bude zaslána cena útěchy za odvahu. Jediný, kdo tak učinil, byl Petr Janíček. Déle již čekat na ostatní nehodlám a proto s definitivní platností považuji celou tu nepodařenou akci za ukončenou a Petrovi pondělní poštou letí cena v podobě velkého kalendáře WRC vozů pro tento rok.

__________________________________________________________________________________

Před více, jak třemi lety se zde objevila informace o vydání papírové vystřihovánky modelu vozu Škoda 130 RS. http://www.skoda110r.cz/article.php?aid=259

Za celou tu dobu se kromě jednoho nadšence, který zde prezentoval svoji stavbu tohoto autíčka ve svém tuningovém podání, http://www.skoda110r.cz/article.php?aid=511 neobjevila žádná další prezentace ze stavby tohoto 24x zmenšeného skvostu. Nechce se mi věřit, že by mezi tou ohromnou spoustou skvělých lidí navštěvujících tento web nebyl nikdo další, kdo by tuto vypižlávánku vlastnil a případně i postavil. Přivedlo mne to na myšlenku.

Jelikož vlastnictví skutečné RS, byť i jen napodobeniny v různých derivacích, je v naprosté většině pouhým snem dotyčného, pojďte si udělat alespoň malou radost v podobě jejího modelu. A aby to nebylo jen tak fádní, a věřím, že je mezi vámi dost soutěživých duchů, pojďte si ve stavbě té vykrajovánky zasoutěžit.

Tímto bych tedy rád vyhlásil

Soutěž ve stavbě papírového modelu Škoda 130 RS

Aby byly podmínky pro všechny stejné, je třeba stavět z jednoho polotovaru. Nevím jak to bude s dostupností stříhačky po takové době od vydání, ale měla by se dát sehnat na následujících odkazech.

http://www.vystrihovanky.cz

http://www.vytvarnik.cz

Případně pokud někoho netrápí autorská práva, nabízel ji ke stažení Daves

http://skoda.daves.cz

Kdo bude opravdu chtít, zcela jistě najde i jiné možnosti, kde ji získat ...

Kreativitě při stavbě vykrouhávánky se meze nekladou, takže na své si můžou nyní přijít jak zastánci ortodoxní originality, to jest postavit model tzv. z krabičky, tak jak byl vytištěn, tak i tuneři, kteří budou mít touhu svůj model obohatit o další prvky ( Interiér, jiné zbarvení apod )

Takže, kdo bude mít zájem se zúčastnit, posílejte mi prosím na mail houska@dobrovice.cz pod heslem Stavba 130 RS svá jména, či nicky, pod kterými se budete účastnit a plánovaný způsob stavby - originál, či konverze. Budu je průběžně doplňovat sem do článku v podobě jakési prezenční listiny. Poslední termín na přihlášení se do této taškařice bych stanovil na letošní magický pátek 29.února 2008. Je to myslím dostatečně dlouhá doba na obstarání si vystřihovánky. Poté bude soutěž neprodleně odstartována a oznámen termín nejpozdějšího ukončení stavby. Následovat bude prezentace výtvorů v podobě fotek zde a poté nějaký časový úsek na hodnocení veřejnosti. No a na konec slavnostní oznámení prvních třech míst. Vítěze čekají právně nevymahatelné hodnotné ceny :-) a ani ostatní soutěžící nepřijdou zkrátka ;-)

Jestliže je mezi čtenáři, někdo, kdo vlastní model již slepený, a to jakýmkoli způsobem, a má touhu se s ním soutěže účastnit, samozřejmě může. Platí pro něj to samé, co pro budoucí lepiče, jen mi k mailu přiloží fotky již zhotoveného modelu v rozumném rozlišení a velikosti, s kterými by se chtěl prezentovat.

Přihlášky do soutěže jinde, než na uvedeném mailu nebudu akceptovat.

No a aby jste věděli, do čeho jdete, nasadím nepříliš vysokou laťku, fotkami svého již zhotoveného nesoutěžního modelu.

Pevně věřím ve vaše zručné ruce, soutěživé založení a budu se těšit na vaše maily s přihláškama a fotkama. Doufám, že po ukončení soutěže zde budeme mít možnost se pokochat spoustou fotek výsledků vaší kreativity a šikovnosti.


Rubrika: Modeláři, Přečteno: 13198×, Komentářů: 21, Líbí se Autor: Petr
no tak ja sem tohle eresko slepil uz asi pred 3 lety...mam ho jeste porad doma ale je na nem uz znat ze si s nim hral muj malej braska🙂
Aha, no já hňup to nepochopil, myslel jsem do konce února slepeno...
Tyjo tenhle článek mi nějak unikl já mám už dopatláno ale raději zůstanu jako nesoutěžní pozorovatel neb tvůj nesoutěžní kousek neni vůbec špatný. Je to dobrá věc na odreagování když je člověk na prášky ze školy apod.🙂
Petr: psal jsem jim a odpověděli mi že jí nemaj na skladě, teda je to tak dva měsíce zpátky. www.vystrihovanky.cz kontroluju tak jednou za 3 měsíce, jestli nejsou nějaký novinky.
a co takhle přidat kategotii litrů??? Toho totiž postavenýho mam
Ještě jednou tedy poprosím, kdo se chce zúčastnit, přihlášky pls na uvedený mail.

Kloggie: Tu LRu maj na www.vystrihovanky.cz
Tak jsem poslal přihlášku!!
No vida. Takže Daves, mám Tě brát, jako prvního přihlášeného ?

A kapitáne, co nestihneš ? Vždyť jsem ještě začátek soutěže nevyhlásil a natož tedy termín ukončení ... Je stanoven pouze konec letošního února, jako poslední den na přihlášení se do soutěže v patlání.
Já, já do toho jdu určitě, nevšim jsem si článku🙁(( Ale vystřihovánku mám doma. Mám rozestavěnýho i toho litra a sháním 130LR, tu nikde nemaj🙁(( Jinak tyhle vystřihovánky sbírám🙂))
čeče Petře, tahle sranda na mě čeká už asi 2 roky v poličce, stále ještě ve 2D podobě 🙁 Pořád nejni čas to sestavit a samo se to taky neudělá. Když já mám pořád tolik práce na Kóče.
Já mám podvozek a kola, zbytek asi nestihnu 🙁
Modely kdysi byly u mě hodně v kurzu, ale času ubívá a ubívá, čili hrozně rád bych se přidal ale kdy...
tož já bych do toho šel ale nedostává se času 🙂
Za čtrnáct dní opravdu žádný zájemce ? Heh !! To to můžu v klidu smazat 🙁(
Tak co ? Nikdo nemá zájem ?


:-O
..omg, jsem prozrazem, čtu totiž jen krátké části textu, jak vidím dlouhý odstavec, přeskakuju 🙂
Ale vždyť to je vypsáno ve dvou kategoriích 😉
gut idea...ale asi bych to rozdělil na dvě kategorie, ti co si to postaví tak jak je, a ti co si to upraví. Ti co nemaj tolik času, ale jsou pečliví, tak se třeba nemůžou rovnat těm, co jsou pečliví, a ještě maj spoustu času, takže si to postaví s interiérem, funkčím motorem, podsvětlením neonama apod 😉


Jinak doufám, že blonďatá slečna s bílým kilem se přihlásí se svým výtvorem, že... 🙂
vyzera to v pohodke...skoro jak originaal heh.. 🙂