17. leden 2008

Stovečka

Rubrika: Hundrtky a Litrovky, Přečteno: 5063×, Komentářů: 8, Líbí se Autor:

Zdravím všechny škodovkáře, hlavně pak příznivce nesmrtelného automobilu Škoda 100L.

Sám jsem vlastnil tento vynikající vůz a tento článek mu budiž vzpomínkou. Škodovky se mi líbíly už od dětství, a Š110LS bylo mé první auto, ještě před řidičským průkazem. Bohužel mi ji kamarád rozmlátil a tak se mé plány do budoucna se stovkou zhroutily jako domeček z karet. V tomto těžkém období jsem získal řidičák, vystřídal několik škodovek a nakonec jsem zakotvil u Fiatu Tipo 1.9TD. Na dněšní dobu je to vůz zastaralý, který nikoho neosloví (za pěknou stovkou se už ale každý otočí) a kdybych do něj nevrazil tolik pěněz, hned se vrátím k nezničitelným škodovkám.

Tato osudová chyba, s koupí tohoto vozu, se dá přičíst právě zmíněnému duševnímu rozpoložení, kdy mi kamarád rozbil mé eLeSo. Sice se to odehrálo před pěti lety, ale stále ve mně bylo něco neukojeného a lítost sídlila v mém srdci-škodamánie je prostě nevyléčitelná a kdo se jí nakazí...;).

A jednoho večera,když jsem nemohl usnout a civěl do stropu, něco se zlomilo a já ji začal znovu shánět. Sehnal jsem ji na inzerát od jednoho důchodce, který si koupil feldu a stováka mi hned prodal.

Zde je pár fotek:

Bohužel bez SPZ a to se mi stalo osudným.

Jednoho vlahého letního večera jsem si vyjel na místní JZD, že ji trochu projedu (cca 0,5 km od domu), než seženu SPZ. Lidi co mě viděli, tak se otáčeli, protože je to úchvatný vůz, na který je radost pohledět.

Policie, co se vracela ten večer na služebnu, byla tak ohromena, že se za mnou hned vydala a chtěla vidět číslo karoserie - asi nějací fandové a chtěli vidět o jakou se jedná sérii:-). Žádné ale nenašli (zmizelo s SPZ) a to je tak rozlobilo, že mi na půl roku zabavili noty:-(.

Tím se stovka odsoudila ke stání pod oknem, než mi vrátí noty a já jí seženu papíry. Bohužel chuť jezdit byla velká a po hlavní komunikaci jsem už neměl odvahu, tak kde jinde tomu okřídlenému šípu provětrat brka než na polnačkách?

A tak se stovák našlehl a děly se věci .Někdo by to nazval likvidací auta, ale já ze zkušeností se škodovkami věděl,že to vydrží a tak nás stovák naučil driftovat.

A abych v tom nebyl sám, tak prozradím že Kubaembecko, zaregistrovaný i na tomto serveru, se všech akcí zúčastnil se mnou a spojením našich řidičských dovedností, a skvělých jízdních vlastností stováka dalo vzniknout tomuto krátkému videu, které pouze dokazuje pevnost uchycení náprav a které by dřív mohlo být jako reklama na stovku:

http://www.youtube.com/watch?v=k36esws-TiQ

Bohužel každá sranda má svůj konec a i přesto, že mě Kuba hodně přemlouval, musel jsem dát z rodinných důvodů stováka do šrotu (nikdo ji tady nechtěl, a Kuba v této době už svou stovku měl). Tak jsem mu dovolil, aby si z ní vzal aspon ND na erko (nárazníky a tak,takže mi to bude vzpomínkou na mou stovku, až to uvidím na jeho éru).

Proklínám den, kdy si ji odvezli do hutí. Tímto se chci definitivně rozloučit s mým stovákem, a přeji všem hundrtistům víc štěstí, než jsem měl já se stovkou doposud. V současné době mám rozpracovanou buggy ze Škody Favorit, a spravuju si také Rapida, do tuningu. A jestli ještě budu mít odvahu, tak snad přijde i čas na tu jedinečnou stodesítku LS:-)


Rubrika: Hundrtky a Litrovky, Přečteno: 5063×, Komentářů: 8, Líbí se Autor:
Tak mrzí nás to už ted,ale stejně tak dobrá nebyla,na tom videu to asi vidět neni,ale byla tam bouchlá kastle-pravé dveře a vevalilo to cely prah dovnitř,takze to bylo cele pohlé.Ale taky už se na tu dobu těšim az jich bude málo,aspon si lidi přestanou tukat ne celo kdyz vás v tom nekdo uvidí jet.Nevim jak v čechách,ale tady na moravě je stovka auto které se dává za symbolický peníz,nebo zadarmo,na vrakáčích se jich tu válí spousty...takže tady se to tak ještě nebere.Treba erko které mám,není tak hnilé(jen nosník co je na něm tlumič vzadu na obou stranách a střecha)mělo skončit ve šrotu.Tady to prostě berou uživatelsky,až dojezdí,pujde do šrotu,zvlášt ted,kdyz tyto auta střídají novější felicie,fabie aj.Pro toho,kdo se o to zajímá ideální stav🙂.
Já se jednou těším na dobu,až jich "dost" nebude.Pak to teprve bude někoho mrzet...Jo ale jedno se musí nechat,videjko dělá Škůdce čest!
Toz skoda...jedno mi to taky není že skončila ve šrotu,ale na druhou stranu stovek je pořád dost,a to dalo vzniknout takovemu videu, když jsme takovéto video ukázali kámošum(antiškodovkářum) tak jenom kulili oči,co taková škodovka ještě vydrží,a jaké s tím jdou dělat parádní kousky,a to tam byly origo OR6 s 50procentním vzorkem,i na tom asfaltu se předek celkem držel,natož kdyby tam byl silnějšímotor a lepší podvozek tak by se teprve děli věci...(za takovéto řeči bych si měl dát facku,jsem zapřísáhlí oroginalista🙂).Myslím že jsme stovkám udělali dobrou reklamu.
To je skoda dat take auto do srotu🙁 ta moja je uz tiez nie bohwieco,ale na bezne wozenie staci..s tymi naprawami je to prawda!
Kilo je mrtvé, ať žije kilo ! ! !
Když kilo nabízel, nikdo ho nechtěl, když ho dal do šrotu bude mu nadáváno...🙁
Náhodou fajn. Výborně kontroverzní článek. To zas bude hejno komentářů o zk... kile a jaká to je škoda a o debilech, co si neumí ničeho vážit ....

😀

Už se těším, jak si počtu.
Co na to říct...