13. prosinec 2008

RaRášek

Rubrika: Vaše eRka, Přečteno: 5489×, Komentářů: 3, Líbí se Autor: sharp
Co dodat, když ho miluješ?

Tak jsem se po letech vrátil k autíčku na kterým jsem se zaučoval.

Jednou jsme se synem vedli smysl plnou rozmluvu, přeli se o motorkách, jelikož hodně jezdíme, přišla od syna otázka: "Tak co mi pořídíš k 18 narozeninám za auto?" No zarazilo mě to, a kontroval jsem "a kolik si přidáš ty". No po chvilce licitování, jsem mu navrhl, ať projede inzeráty a uvidí se (typoval jsme ho tak na PEUGEOT 206, WV Golf a podobně.

No čas běžel a asi za měsíc, už jsem to skoro vypustil najednou za mnou přišel a pojď se mrknou na PC, no a mě se roztlouklo srdíčko, když jsem viděl, že si vybral 110 R.

Tak jsme nejdřív telefonovali a ve středu jsem se vydal pro R-ko, no po ujištění, že auto je pojízdné, s platnou technickou jsem si řekl, risknu to a pojedu vlakem tam a autem zpátky (cca 100 km). No zkrátím to, auto v pohodě, dle deklarovaného stavu a co dodat:

CESTA ZPÁTKY PLNÁ VZPOMÍNEK a ani jsem nevěděl, jak jsem těch cca 100 km přejel.

Syn byl překvapený a nadšený. Od té doby se hrabeme nejen v motorkách ale i v RaRáškovi. Práce pokračují pomalu, ale co naplat, budeme se těšit na jaro až vyjedem, to už doufám bude vnitřek hotov.

Tož zatím vše......................pokračování průběžně.

28.9.2009

Započala další etapa změn a úprav. Rozhodli jsem se, po celkem velmi dobré koupi generálkovaného motoru z FELICIE (a již upraveného částečně do zástavby ŠKODA RAPID), že dopřejeme tedy RaRáškovi nový motor. Postupně jsem vše vyndali a nyní se prokousáváme menšími těškostmi a uzpůsobením. Nechceme dělat náporové chlazení, tak musíme upravit chladič a dát vrtuli elektrickou. Palivové čerpadlo jsem našel doma ještě z dob vojančení, je to sice snad ze ZILu, ale je membránové a velice podobné tomu ze ŠKODA 1203 a dokonce po 25 letech funkční, tak doufám, že bude dělat dobrotu. Fotky dodám, jinak jsou již ke zhlédnutí zde:

http://isharp.rajce.idnes.cz/SKODA_110R-motor/

Pokračování příště


Rubrika: Vaše eRka, Přečteno: 5489×, Komentářů: 3, Líbí se Autor: sharp
Ahoj všem, tak jsem ho pořídil o 5 levněji, myslím, že to stojí za to, ale i tak práce hodně,ale kdybychomm s ní nepočítali, tak si takové vozítko nekoupíme, doufám, že již na HUNDERTGANG 2009 srazu se objevíme s plnohodnotným representantem.
Odpověď na příspěvek [ zpět ]
Zrušit
Ještě bych měl na tebe prozbu hoď ho taky do FOTOKATALOGU na www.skoda110r.com,Marty bude mít určitě z novího přírůstku radost.

Ahoj Čapoun
Ahoj,

Tak tohle autí jsem viděl prodávat na sbazaru.Docela jsem uvažoval taky o jeho nákupu,chtěl jsem přida k superstroji brášku.Myslim že za něj chtěl dotyčnej asi 25000Kč.Na fotkách to auto vypadá super.Tak se měj a šťastný kilometry.