28. srpen 2011

2. setkání majitelů Š110R

Rubrika: Reportáže ze srazů, Přečteno: 11849×, Komentářů: 21, Líbí se Autor: RST
2011 Autokemp Rozkoš, Náchod, Kvasiny

26.-28.8.2011

Po loňském úspěchu srazu ke 40.výročí zahájení výroby vozu Škoda 110R se rozhodl organizátor Marty uspořádat 2. ročník podobného setkání a založit tak novou pěknou tradici setkávání se výhradně Kvasinských kupátek 110R.

Pro nás sraz začal vlastně už ve středu odpoledne, kdy jsme sbalili doma vše potřebné, naskládali do Octávky a ve čtvrtek po práci se už nevraceli domů a jeli rovnou do Nového Bydžova, kde máme eRko dlouhodobě ustájeno. Tam jsme přespali do pátku, ráno jsem ještě vyměnil hadici od plnícího hrdla do nádrže a vyrazili jsme směr Česká Skalice.

1. den srazu - pátek 26.8.2011

Naskládali jsme tedy všechny věci do eRka, Octávku odložili místo něj do garáže, natankovali novou hadicí plnotučného ovsa pro koně a výletním tempem vyjeli vstříc prvnímu letošnímu srazovému dění. Krom úmorného vedra proběhla cesta naprosto v pohodě a kolem poledne jsme byli v kempu na Rozkoši. Postavili stan, něco pojedli, zaregistrovali se na sraz a tak pomalu vpluli do dění. Při registraci nám kluci říkali, že měli docela slušnou honičku s přípravou orientační jízdy po okolí, protože v jedné vsi jim ve čtvrtek překopali silnici a kluci narychlo předělávali trasu a přetiskávali itineráře. Klobouk dolů, vše zmákli perfektně a v sobotu se mohlo vyrazit a nic tak nenarušilo plánovaný průběh srazu.

Za průběžného klábosení se starými známými a poznávání nových známých se přiblížila hodina odjezdu do Kvasin na domluvenou prohlídku závodu Škoda-auto, kde se eRka kdysi vyráběla. Prohlídka byla připravena pro 2 skupiny po 20 lidech a továrnou nás provedl nadšený dnes již důchodce pan Čtvrtečka, který s továrnou prožil celý svůj profesní život a hodně toho tedy o ní ví a dovede o tom poutavě povídat a prohlídku okořenit zajímavostmi a humornými komentáři. Ani jsme se nenadáli a vyhrazené skoro 2 hodiny uběhly a my byli zase venku. Viděli jsme svařovnu karosérií a pak část montážní linky modelů Yeti, Superb a Superb Combi, které se v současnosti v Kvasinách vyrábějí.

Po návratu do kempu byla volná zábava, která sestávala z večeře a poté několika kalíšků zlatavého moku u kterého se klábosilo dlouho do teplé noci o všem možném i nemožném. Vrčelo se, ladilo se, renovovalo se, stavěly se domy, vychovávaly děti, pomlouvali ti co nedorazili a tak..., jak to u piva obvykle bývá.

2. den srazu - sobota 27.8.2011

Sobota byl ten hlavní den, kdy se odehrávalo vše nejdůležitější. Během dopoledne se v kempu seřadila kolona všech eRek a spanilou jízdou jsme vyrazili na náchodské náměstí, kde jsme měli vyhrazenou část jen pro účastníky srazu a kde proběhla výstava vozů pro obyvatele a návštěvníky Náchoda. Účastníci srazu měli asi 2 hodiny čas na oběd a prohlídku města a poté začala další část srazu - start do orinetační jízdy po okolí.

Při odjezdu kolony do Náchoda se mi přihodila trošku veselá příhoda, díky níž jsem také mohl o většinu srazu přijít a zůstat sám v kempu. Šel jsem dopředu kolony s tím, že odjezd natočím na video a manžalka Hanka s eRkem pojede na konci kolony a mě pak naloží a pojedem do Náchoda. Jenže mě přehlédla a v klidu pokračovala s kolonou pryč z kempu. Na poslední chvíli jsem houkl na Martyho a vetřel se k němu do auta a většinu spanilé jízdy tak pozoroval ze zadního sedadla jeho felicie místo užívání si za volantem eRka. Aspoň jsem natočil snad pěkné záběry hada eRek před námi.

Před startem vyjížďky byl oficiálně vyhlášen a založen Klub Škoda 110R jako volné sdružení majitelů a přiznivců tohoto krásného vozu. Poté k účastníkům promluvil starosta Náchoda a pak už byli jednotliví účastníci ve zhruba minutových intervalech odstartováni na orientační jízdu po okolí s cílem v kempu na Rozkoši.

Cesta vedla kopcovitým terénem Náchodska a Broumovska a podle itineřáře jsme projeli Hronovem a vyjeli na nejvyšší bod trati u chaty Hvězda a kaple Panenky Marie s vyhlídkou do údolí a na Broumovské stěny. Zde jsme dostali diplom za zdolání nejvyššího místa 674mn.m. Někteří zde museli své stroje opravovat a pak se posilnit v místním bufetu před náročnou cestou zpět do údolí a Police nad Metují, kde jsme se zastavili v muzeu Merkura. Tím nám pořadatelé udělali radost, protože jsme sami plánovali se tam podívat už v pátek, ale horko nás nakonec odradilo od dalšího cestování.

Po dojezdu do kempu všichni účastníci obdželi pamětní list s fotkou svého auta ze startu v Náchodě na náměstí.

Na zpáteční cestě se tropické vedro začalo měnit téměř v arktické podnebí a začalo pršet. Během večeře jsme nakonec s těžkým srdcem rozhodli naházet mokrý stan do auta a kolem osmé hodiny večerní jsme vyrazili zpět k domovu.

3.den srazu - neděle 28.8.2011

Pro nás bohužel den bez srazu, po noci v Bydžově jsme vyrazili dopoledne domů, já Octávkou, Hanka si užívala cestu v eRku. Doma jsme sušili stan, spacáky a auto.

Pro statní účastníky byla neděle dnem vystřízlivění a postupného odjezdu k domovům.

A co říci závěrem? V první řadě dík Martymu a jeho kolektivu za uspořádání celé akce. Je to nádhera, když se sjede na jednom místě tolik eRek, velká většina v super stavu, spousta ve stavu originálním a každé hlavně pro radost svému majiteli. Proto z takové skupiny eRek pohromadě vyzařuje obrovská spousta pozitivní energie, ze které se dá zase nějaký čas žít. Všem, co přijeli, dík, že jste přijeli a všem, co nepřijeli, že přišli o jednu z bezva akcí a věřím, že přijedete příště!

Na úplný závěr jediný statistický údaj, eRek se sjelo 115.

Radek RST


Rubrika: Reportáže ze srazů, Přečteno: 11849×, Komentářů: 21, Líbí se Autor: RST
Tak to vypadá že příští rok se mnou z Velkýho Března pojedou ještě další 2 Erka .Fotky z akce udělali velkej dojem.A furt to ještě není výlet na GG takže se to dá i když by auto nebylo úplně na stoprocent OK 🙂
Pěkná reportáž, a skvělí sraz. Příští rok jedu na TUTY UŽ MÁM I TECHNICKOU 😀
Upřímě když jsem viděl v jakým stavu je na srazu většina vozů tak jsem si tam se Superstrojem připadal jak chudý příbuzný🙂


Některý ty kousky byli fakt neskutečný.Viz na příklad tenhle světle modrej stroj : https://www.skoda110r.cz/article.php?aid=1239&olimage=33236


Taky hodně zajímavý bylo to erko v tý kombinaci Mocca/Káva .Jediný co trošku kazilo dojem z auta byli plastový poklice.
Moje fotky by měly být k dispozici zde: http://www.ulozto.cz/10117371/110828-sraz-rozkos-110r-zip
Už mi svítá, díky.

Marty: už hrnu 110828_Sraz_Rozkos_110R.zip na ulozto, ale bude to tam tak za 2h. Jsou to všechny moje fotky, tak jak vypadly z foťáku.
RST:byl jsem v sobotu před řazením u vás v kempu na pokecu,byl tam Petr,Chrobák a ty. http://trabant24.rajce.idnes.cz/40.vyroci_Skoda_110R_28.8.2010/# toť má maličkost.
Radku prosím prosím, fotečky bych dal na web.

Wideo si připrav, jestli jich seženeme víc možná bude DVD
Fanýsku, když ono eRko neuvaří, nevypere...

Jestli by byl zájem o moje fotky v plným rozlišení (5Mpix), můžu je taky zipnout a někam uložit.

trabant: je mi to trapný, ale furt si k tobě nedovedu přiřadit nějakej obličej, můžeš se mi nějak odtajnit? Když mě už tu všichni viděli, jak se cpu párkem v rohlíku... ta fotka se fakt povedla.
Tak Vám dám ještě odkaz sem na nic moc foto - http://trabant24.rajce.idnes.cz/2.Sraz_Skoda_110R_27.8.2011/
RST:Radku ta fotka byla opravdu náhoda,všiml jsem si ji až při úpravě a velice mě pobavila a jak koukám nejenom mě 😀.


Petr:Videjko byla nádhera a tvůj autogram na DVD si cením ještě více. 🙂)


Marty:Sraz byl vynikající,díky tobě a všem pořadatelům,ale i díky účastníkům.
Radku,tu pí.Hanu bych vyměnil za nějaké pěkné eRko a budem jezdit spolu!Nemáš už tak dost starostí s technikou natož s ....?
Nojo.. já jsme vlastně pochválil loňské DVD pouze soukromě... takt tedy ještě jednou veřejně... DVD jsem viděl v neděli dopoledne rovnou 2x za sebou - je SUPER.

Vzhledem k tomu, že jsem měl už taky co dočinění se snahou sestříhat trochu pohyblivých obrázků do koukatelného celku (raději celý den házet lopatou...), o to víc chválím celou režii.
Nemám, co bych dodal. Vše důležité již bylo napsáno.

Snad jen k videu. Pokud bude dost materiálu a bude zájem, rád se toho opět ujmu. Podstatným ukazatelem bude také to, zda se vůbec video z loňského srazu líbilo ...
Fotky ode mě jsou na rajčeti


http://chrobak-sacek.rajce.idnes.cz/2011-08-27_2._setkani_vozu_Skoda_110R_Cupe

pro zájemce originály ke stažení na


http://www.ulozto.cz/10096435/2011-08-27-erka-od-chrobaka-zip
Jinak sraz opravdu parádní a Mártymu i všem pořadatelům patří veliký díky.
Marty: já jsem něco točil, taky jsem kvůli tomu málem zůstal v kempu... dnes bych to chtěl stáhnout z kamery a klidně to dám k dispozici, případně z toho stvořím nějakou vlastní zjednodušenou verzi srazoveého videa.

Max: jsem ani netušil, že mě u snídaně někdo fotí... hlad po x pivech a necelých 4 hodinách spánku je holt neovladatelný.
Ahoj všem 🙂

Ještě jednou díky že jste přijeli a užili si to s námi.

Kdo bude chtít ať posílá fotky i mě, dám je na web.


Kolik Vás točilo video ? Sice není vyloženě v plánu další srazové DVD,


ale kdyby se sešlo dost materiálu tak by to možná stálo za úvahu.

V dohledné době budou na webu:

- Fotky


- Seznam nerozdaných Pamětních listů


- Seznam zbylých startovních čísel


- nějaká anketka zda chcete sraz putovní


- chtěl bych tam dát i loňské video - na 100% průjezd kolony a spartakiádu, i když to bude v malém rozlišení, aby se to vešlo.

Ještě jednou díky Vám všem.


Chválu vyřídím všem pořadatelům, bez kterých by sraz nebyl.
Lehce utopit :V jedeš do mega hluboký louže(průjezd vodou byl fakt hodně slyšet ) a auto ti chcípne a už ho nenastartuješ nebo až po hodinovém odkapání vody pod střechou čerpací stanice.Aspoň sme si zašli pro něco do Liedlu na zub.
Čapoune co je to "lehce utopit" ???
Tedy Radku Ty jsi rychlej 🙂 Hezkej článek, krásnej sraz a za to opravdu VELIKÝ dík Martymu, Davidovi a dalším kteří se na organizaci podíleli, cestou z5 jsme se ještě stavěli na prohlídce pevnosti Dobrošov a následně na safari ve Dvoře Královém... zpočátku jsem měl troch obavy o eRko ale hosteska u vchodu mě ujistila že za celé 3 (slovy TŘI) měsíce co umožňují projet si safari vlastním autem nedošlo k žádné újmě... Když jsme ale chvíli po vjezdu do objektu narazili na stádečko přesně nespecifikovaných sudokopytníků kterým se evidentně líbila červená barva... neb stříbrné 911 předemnou se ani nevšimli 🙂 přestalo mi být do smíchu..... a když jedno z těch zvířat začalo olizovat pp blatník, jsem se s ním vduchu loučil, ale záhy ho to přešlo, stádečko poodešlo a my jsme mohli jet dál vstříc dalším zážitkům 🙂 Pak proběhlo ještě jedno blízké setkání se zebrou , ale ta už se chovala slušně 🙂 Domu jsme dorazili v pohodě okolo 21 hodiny. Pár fotek pošlu Radkovi ať je vystaví.
Hodně zajímavá Akcička jediný co ji trochu pokazilo bylo ten závěr sobotního počasí.Neboť cesta zpět za deště byla fakt pekelná.V Nový Pace se nám podařilo Superstroj Lehce Utopit kousek vod OMV čerpací stanice 🙂