Otvory v podlaze ( "jazyky" ) ???...

😀 😀
Jak známo tak kastle se svařovaly ručně z řádně zamašťených plechů dodaných VSŽ...modří vědí že to je nyní zahraniční fabrika našich nejbližžších příbuzných a sousedů zvaná Východo Slovenské Železiarně 😉 no a pak na tu ručně svařenou kastli nastoupil robotek Emil a hadrem omočeným v techničáku řádně celou kastli odmastil a šup s ní do vany na namáčení 😀


ale protože se samosebou s tím hadrem nedostal všude hlavně do svárů a do dutin a ani ta mrcha barva se tam nedostala (a když už konečně dostala tak se tam stejně na mastný plech nechytla 🙂 ) tak nám naši miláčci reznou prvně a hlavně v těchto místech 😀








otázka pro Sáhiba: a co novější provedení kastle co už bezprůvanové větrání na C sloupcích měli ? tam to mělo za význam co proč jak :O)))) že by to byl ten odtok vody 😉 🙂))))))))








BTW: kastle 105-130 se on nějakýho roku ošetřovaly kataforézou (elektrochemická ochrana) ale to už je jiná historie pro roboty 🙂
Davide jseš úplně vedle a abych ještě více popíchnul robota Emila ze Ždáru nad Sázavou, tak dodám, že ty otvory byly součástí bezprůvanového odvětrávání interiéru .... 🙂





Otazník detektiva Štiky: Jak známo, robot Emil, ten se nikdy nemyl ... jak bylo zajištěno odmaštění karoserie před lakováním v místech, kde ji uchopil ? A co na to Jan Tleskač ?





Tak. Modří jistě vědí a ostatní si budou myslet, že mi totálně přeskočilo 😀
robot...prý robot :O) HAHAHA v tý době byl v republice jediný robot a to Robotek Emilek v televizním pořadu pro děti





ty robote 😀
abych vam dal vice prostoru k polemizaci, tak ja se priklanim k variante technologickych otvoru pro manipulaci robotem 🙂
Znovu a naposled. Za a/ je správně :O) technologické otvory pro vytečení byrvy z kastle po namáčení v barvě 😉
OK,zase sem o neco chytrejsi🙂!Ja to prave nikde nevycet,jen sem to slysel tak jak spyker od starsich skodovkaru!Ted kdyz nektereho potkam vyvedu ho z omylu🙂
Mě táta říkal že je to na odtoh vody ... mam tam už jen jeden jazyk a to za řidičem ... předchozí majitel už to zavařil..
Za a) je správně - technologické otvory pro odtok barvy při máčení.


Pro odtíkaní vody při provozu (z bot) to není, protože ve škodovce na podlahu potom stejně nalepili ipu proti vivracím (origanál provedeno a dokonce lehce přestříkáno páleným lakem) takto bylo provedeno na 110L r.v. 1976
Co já vím tak tam jsou na odtok vody ktera by se tam mela dostat treba s botama od snehu nebo tak(mozna se mylim) ale fungujou uplne naopak!Voda se pres ne dostane dovnitr,napije pekne do koberce a pak to vesele hnije!Moje rada=zavarit nebo nejak zlikvidivat!Udelal jsem to pri vyvarovani kastle po predesle zkusenosti mojeho dedy!Stejne za snehu jezdit nebudu a za deste minimalne,jakoze jeste nejezdim🙂
Zdravím lidičky !


Nemá někdo tušení, k čemu slouží ty 4 díry v podlaze ? Jde o ty "vyhnuté jazyky" v podlaze před každou sedačkou. Někdo mi říkal, že jsou to technolog.otvory pro únik barvy při máčení kastle, ale to se mi moc nezdá. Spíš mi připadá, že jsou dobré akorát k tomu, aby při každém dešti nebo sněhu bylo auto pořád plné vody, a tak stále víc nabývám dojmu, že si zaslouží jediné, a to : ZAVAŘIT ! ? !....