Google + jak zapojit otáčkoměr = http://hundertgang.spc-net.cz/phpBB2/viewtopic.php?t=1567





Pohodlnost vládne světem ......
Tak jsem předělal palubku, všechno tam sedí dobře, jen ten otáčkoměr má zezadu tři vývody a ani jeden není nijak popsaný ani barevně rozlišený. Nevíte někdo jak zapojit??? Bojím se abych něco neodpálil. Prosím zapojení z pohledu zezadu.


Díky moc!!!!
jen mírná neoriginalita je blikající kontrolka vytažení ruční bzdy - dole uprostřed mezi budíky ... to ještě otcova rarita
Bohužel nejsem schopen foto udělat, vůz je v renovaci a už nevím kde to pohledat!


Jen moje motto = vše je tak, aby bylo možno bez zásahů dát do originálu, čili nikde nic uřízlý atd. jen vsazeno do původní
Díky za radu, ta fotka je pěkná. Moc rád bych viděl fotku té předělané komplet palubky. Chtěl jsem jí také předělat aby místo obdelníkové byly jen kulaté budíky jako v eR. Ale tohle vypadá pěkně a bez velkých zásahů..
Je eRkový otáčkoměr přesnější než LS/GLSový?
Dane, teď zase nechci rýpat já, ale princip je skutečně stejný, ovšem přesnost😀
Nechci rejpat, ale všechny otáčkoměry pro čtyřválcový motor musí být stejné. Snímají počet impulsů z přerušovače v rozdělovači
takže by byla chyba na vašem přijímači = otáčkoměr GLS (- jinak dimenzovný či co?)





bohuže, nyní není možné vyfotit, ale popíšu - jej je nerezový plech místo popelníku se 2 budíky - dobíjení a mazání, byl přidán palivoměr





přístrojovka byla udělána obdobně, chrom lem a unitř 2 velké budíky a jedn malý na teplotu, v okolí několik kontrolek ala GLs - blkače v rozích, dálkové nahoře uprostřed ...


"defakto celá plubka GL vpsovaná do původní"
Je to možné... Dvě mé zkušenosti:


1) erko motor ve 125ce točil s přehledem 6500-7000 rpm (pro šťoury je to podle 120GLS otáčkoměru a pouze krátkodobě - rozjezdy, předjíždění)





2) Škoda 100 (Smaragd, rv. 1969, najeto cca 110 000 km) otáčkoměr z erka, podle otáčkoměru 6000 rpm při sprintu v Běšinách, ale dál ani ťuk🙂
Tu Jirka) Nemáš foto té "GLS" ??? Docela rád bych viděl jak to vypadá než se do toho dám -o)
a co toto? jen už teď mám GLSový budíky s chromem místo té orig. hranaté





+12 a - je jasné a ten třetí se propojí na "1" = drát mezi rozdělovačem a cívkou





PS. je možný že tento 120GLS otáčkoměr v tomto voze točil 5500/min s origo motorem? zdá se mi to dost, nebo blbě ukazoval
Díky za radu a můžeš mi ještě poradit ten postup zapojení na cívku?


Budu tam mít otáčkoměr ze 120 LS.


Díky, elektr. nic moc.
Jsem zase ve skluzu ale :


A co takhle nacpat budíky ze 120 do rámečku tachometru ze 100 ? Nevejdou se tam asi všechny, ale ukazatel paliva by mohl být třeba v konzole v prostřed pod palubkou (mám tu na autorádio) a na palubce by pro jistotu byla kontrolka rezervy a nebo použít původní teploměr a palivoměr ze 100, ale to by bylo už náročnější -o) Něco podobného vymýšlím teď já...


P.S. Dávat do sériové 100 kapličku mi přijde v mém případě trapné a navíc se mi také nechce do skoro perfektní bílé palubky vrtat.....ale otáčky bych viděl rád -o)
Výškoměr objednávejte zde: http://www.conrad.cz/vyskomer+dp62826/


Nejlepší poměr cena/výkon - ani bazoš z ultralightů není levnější (díval jsem se 😀)
😀 tuzing na téma kolik že budíků se dá na erko napojit... neproběhlo to tu nedávno ? Výškoměr, hloubkoměr, vlhkoměr a tak ? 😀
Dobrý, připadá mi to jako budíky z Žigula 2103, nebo se mýlím ?
ja to nejspis budu resit digitalni otackomerem lipnutym doprostred tachometru...
Láďa-Ladič: Tak to je pecka, tyhle fotky jsem ještě neviděl 🙂 Nevím jak je to ergonomický nebo praktický, každopádně to vypadá super, ještě kdyby se dotáhnul ten design palubky od budíků dolu...
Já takhle vozil otáčkoměr ve Smaragdovi😀 pod palubkou bylo asi 30 cm odpadové trubky průměr 100 mm chyceno gumycukem do děr v palubce, v trubce byl otáčkoměr, signál přiveden samostatným kabelem, ostatní (+ a -, včetně osvětlení) bylo napájeno z palubní zásuvky...





Přece nebudu do Smaragda vrtat nebo dělat nevratné úpravy😀
jj nezní to děsně ale je to Děsně rychle a zběsile 😉 🙂)))))





BTW taky jsem takhle v dobách totáče přidělával klukům otáčkoměry na palubku-----legantní objímka z hliníku nebo černýho plechu podle barvy otáčkoměru a rychle a zběsile na palubku 🙂
No jasně, stříknu to na černo a bude 🙂 Nezní to děsně, zní to funkčně a to jsou řešení které mám nejraději 🙂
To asi nechceš slyšet, ale udělej si kapličku sám😀 Otáčkoměr průměru 100 mm sedne do plastové trubky k domovnímu odpadu, přiděláš nohu, nebo ho jenom kouskem pásoviny připevníš k palubce... Zní to sice děsně, ale je to řešení relativně za pár korun...
Ale když ti to popíšu, tak se mi budeš smát 😀 Mám v éRu palubku ze 130RS, ale na ten otáčkoměr vidim blbě přes volant (Škoda Rally), tak bych chtěl mít možnost si přidělat velký origo 100mm otáčkoměr na palubku; rozhodně ho chci odnímatelný, jen pro zvláštní příležitosti 🙂


Viděl jsi Rychle a Zbjesyle, ne 😀 Mimoto jsem viděl někde fotku jednoho 130RS, které to mělo řešeno naprosto stejně...
......jen taková technická Falcone : pokud by jsi tam dal velký eRkový otáčkoměr viděl by jsi ho vůbec přes volant ?





možná ano ale to by jsi tam musel mít to originál lodní kolo zvaný volant 🙂
Využiju tématu, nesetkal se někdo náhodou v nějakém e-shopu s kapličkou/držákem pro budík o průměru 100mm? Prostě dost velký na to, aby se do něj vešel eRkový otáčkoměr...
urcite to pujde. Napojiš ho na cívku
Prosím o radu, chci si dát do 110L otáčkoměr. Půjde to a kam ho mám napojit? Díky za radu