Aký remeň na ventilátor chladiča?

Tak som zohnal. Je to Barum 1050Li(bez zubov) ktory je od 1050La(zo zubami) o nieco dlksi.
Zajtra zhodim ten stary a podla neho primerame v obchode novy. Zajtra sem hodim kolkatka mi tam sadla.
No to viem, ze sa da remenica nadstavovat, ale ked som skusal 1050 (draskovanu) tak sa mi remen tlacil az na osku remenice
Přesně tak, nové klíňáky jsou tlustčí (10mm oproti 9,5mm) než byly ty původní, na které je systém řemenice navržen. Řešením je rozšířit řemenici přeskládáním podložek - povolíš matku řemenice sundáš podložky zvenku a jednu polovinu řemenice a vypodložíš dle potřeby. , tím si řemen sedne více ke středu a bude již délkově stačit. Pro tenhle případ je lepší pouřívat příčně drážkovaný řemen, protože si sedne lépe než plný.
Závisí aj od toho, koľko vymezovacích podložiek máš v remenici ventilátora.
tak dej delsi, ne kazdej 1050 je presne 1050 dlouhej...





Kdyz jsem si byl vybirat remeny, zacel jsem ke znamemu, pujcil mi vsechny co mel a ja mohl testovat, kterej se mi hodi nejvic. Tusim, ze nakonec mam 1070, ale nejsem si jistej, musel bych se podivat (a nezapomenout na to)...
Aký rozmer remeňa ide na ventilátor chladiča? V predajni mi dal 1050, vraj to dáva každému na kilo a liter, ale mne je krátky. Ak viete tak poraďte. Dik