Přesně tak, nové klíňáky jsou tlustčí (10mm oproti 9,5mm) než byly ty původní, na které je systém řemenice navržen. Řešením je rozšířit řemenici přeskládáním podložek - povolíš matku řemenice sundáš podložky zvenku a jednu polovinu řemenice a vypodložíš dle potřeby. , tím si řemen sedne více ke středu a bude již délkově stačit. Pro tenhle případ je lepší pouřívat příčně drážkovaný řemen, protože si sedne lépe než plný.
tak dej delsi, ne kazdej 1050 je presne 1050 dlouhej...
Kdyz jsem si byl vybirat remeny, zacel jsem ke znamemu, pujcil mi vsechny co mel a ja mohl testovat, kterej se mi hodi nejvic. Tusim, ze nakonec mam 1070, ale nejsem si jistej, musel bych se podivat (a nezapomenout na to)...
Aký rozmer remeňa ide na ventilátor chladiča? V predajni mi dal 1050, vraj to dáva každému na kilo a liter, ale mne je krátky. Ak viete tak poraďte. Dik
30. březen 2007