no, se vyrůstajícím průměrem ložiska by měla klesat páka na vějířek přítlačáku, tudíž by bylo zapotřebí větší síly, ale zase na kratší vzdálenost... Subjektivně by se snížila možnost regulace prokluzování spojky pedálem... ne?
Nechápu jaký vliv by mohla mít velikost ložiska na fumkci spojky.


Mám pocit, že to ložisko je tam jen proto, aby se přenesl posuvný pohyb na rotující části spojky.


To prokluzování spojky bude spíš způsobeno špatně se vracejícím ovládacím pístem nebo starou brzdovkou ( spíš voda než brzdovka ).
Nelaboroval jste někdo někdy s velikostí ložiska převodovky, co vypíná, resp. spíná spojku (pokud lze vůbec jiné ložisko sehnat)? Zejména při použití motoru z favorita a k tomu příslušného přítlačáku - mám dojem že, ač se to v návodech na zástavbu motoru neuvádí, se výměna ložiska doporučuje...




Provozujete-li vůz i v zimním období, pak mi dáte možná za pravdu, že po puštění spojkového pedálu spojka ještě chvíli prokluzuje, než úplně sepne (zejména těsně po vyjetí, nejlépe po nočním parkování v závěji😕 ) Je to dáno pouze druhem brzdovky (opotřebením pístků) anebo se dá v takovém případě doporučit výměna ložiska za větší (jaké?)? DíkyDíky