Tak díky všem.. snad to nějak rozumně rozchodim 😀
Ladis: odfotím a pošlem.
Nemám pravítko, ale okem je to krychle 7cm.





Tlak u karburátoru nemá překročit 3psi (ne psy), pokud překročí, měl by se použít regulátor tlaku. Žádný přepad se neřeší, pokud jsou plovákové ventily v pořádku, tak tlak udrží. Správně by měla být pumpa zapojena přes tlakový olejový spínač, přemostěný startujícím kontaktem klíčku. U závodních aut se na to ve své době peklo. Bylo to zapojeno přes spínač na palubní desce a centrální vypínač odpojil vše.
Jestli mají pumpy Facet z 1203jky stejný, nebo větší výkon, než měly


původní "poruchové" z 1203jky, tak naplní v pohodě i dva 40DCOE2.


Měl jsem je (ty staré) v : http://www.skoda110r.cz/article.php?aid=162


a se spotřebou okolo 40 L/100km nebyl nikdy problém s dodávkou paliva.


Mimochodem, neměl jsem u nich za několik let provozu jedinou závadu


(Byly tam dvě, jedna ale pouze jako záložní). Z nevědomosti jsme je namontovali k motoru a taky to fungovalo.


Byly bez přepadu a jelikož do Weberů teklo palivo asi jako do tryskáče, nepřeplavovalo se to.


Mira : přepad bývá zpětná trubka do nádrže, co nepobere karburátor, to se vrátí do nádrže.


Příklad instalace ve Fordu Escort :


Po zapnutí zapalování sepne na několik vteřin (cca 3 sec.) čerpadlo, doplní palivo do plovákové komory a vypne (časové relé). Po nastartování motoru čerpadlo opět sepne (čítač otáček v rozdělovači) a běží dokud se nevypne zapalování.


Ale pozor ! Doporučuji vřadit do přívodu el.proudu k čerpadlu nárazový


spinač ! Při havárii totiž čerpadlo cpe dál benzín a při prasklé trubce nebo hadici a žhavém motoru a hlavně výfuku.............


Víc snad psát nemusím !
to Daves: A jaký maj ty hranaty Facet rozmery? daj se tam nekam k nádrži nacpat?


a pro ostatní.. to čerpadlo z 1203ky ma dostatečnej výkon? uvažuju časem o webberech..tak by bylo lepší kdyby byla nějaká rezerva..
Tak, tyhle malý hranatý pumpy musí být co nejblíž k nádrži, protože nemají takový sací výkon. Kulaté facety můžou být klidně až u motoru, ale nesmí být výš než cca 40-50 cm nad nádrží.
Martine mohl by jsi sem hodit foto té pumpy aby bylo jasné která to je ? na 1203 se používalo více druhů 🙂
Díky za rady..to čerpadlo z 1203ky má ten omezovač tlaku nebo se musï davat ta přepadová nádobka nebo jak se tomu nadává? a dá se běžně někde koupit?
Kam namontovat čerpadlo jedno není. Každé čerpadlo má udávaný sací a výtlačný výkon. Sací je vždy menší, proto o nejblíž k nádrži. Mohlo by s ti stát, že při skoro prázdné nádrži bafne vzduch a už si nenatáhne benzín...
Mira: ja mám v eRke elektrické čerpadlo Pierburg z 1203jky. Zatiaľ ide všetko výborne. To isté čerpadlo má aj kamarát na svojej Š130 RS s ktorou jazdí závody, a tiež je spokojný. Ked som ju kupoval, tak predavač mi vravel, že kedysi boli elektrické čerpadlá na 1203jky dosť poruchové, ale tieto čo sú už teraz, sú iné a sú v poriadku. Jo a namontoval som ju do motorového priestoru na plceh, blízko otvorov, kde prechádzajú hadice k chladiči oleja. Akurát, som pred ňu namontoval čistič paliva. Je umiestnený dole vedľa štatrera(aby ho nebolo vidno).
Nevím jak tahle, ale některý maj myslím přepad...nebo se pletu?
Zdary..měl bych menší dotaz..zajímalo by mě jakou použít palivovou pumpu pro motor Felicia 1,3 v erku.. je tam karbec pierburg.. myslel sem použít pumpu Facet z webshopu na skodateamu.. ale nejsem si jistej jestli by šla použít, potřeboval bych aby mela zabudovanej tlakovej spínač..prostě aby nacvakala palivo a pak vypla..a taky jestli bude davat dost velkej tlak, protože se tam píše že se má montovat co nejblíž k nádrži..což nějak nechápu protože podle mě je jedno jestli ji namontuju hned k nádrži nebo až k motoru..kdyžtak mě opravte.. tady je nějaký info co k ní píšou..





Palivová pumpa Facet, nejvýkonější z řady nabízených. Vhodná k dodávání paliva pro jeden až dva karburátory i pro závodní účely.


Musí se montovat co nejblíže k nádrži.


Dodávaný tlak 6-7psi (0.44atm) a 94l/h.





Hlavní o co mi jde je jestli ji můžu dát až někam dál od nádrže a jestli má tlakovej spínač..nějak se mi nepodařilo poslat dotaz přímo do skodateamu..moc díky za info nebo rady